„A Defeated Evil”. Kompozytor: Vathyr

Czym byłaby świetna gra bez muzyki? Bez muzyki, która podnosi nas na duchu, pobudza wyobraźnię i daje natchnienie, pozwalając nam tworzyć wspaniałe dzieła sztuki? Dziś chcielibyśmy przedstawić dzieło Vathyra, który był pod takim wrażeniem ścieżek dźwiękowych z Diablo III i Reaper of Souls™, że skomponował własną muzykę dla Sanktuarium.

Vathyr uwielbia muzykę, szczególnie fortepianową, a inspiracji szuka w grach wideo i filmach, najczęściej z gatunku „dark heroic fantasy”. Grę Diablo odkrył w młodości, dzięki swemu ojcu, jednak zainteresowanie fabułą Diablo III przyszło dopiero, kiedy Vathyr odkrył album „Book of Cain” oraz kompozycję „I Am Justice” ze ścieżki dźwiękowej do Diablo III. Pod wpływem tych dzieł powstał przepiękny, zapadający w pamięć utwór muzyczny „A Defeated Evil”.

Motywem utworu jest historia porażki Tathameta – Najwyższego Złego, który odrodził się pod postacią Diablo i zapragnął unicestwić zarówno anioły, jak i ludzkość. Utworu „A Defeated Evil” możecie posłuchać poniżej. Zapraszamy też na oficjalny kanał Vathyra na YouTube, gdzie znajdziecie inne jego kompozycje.

Dodaj komentarz