Blizzard przy ogłoszeniu pełnych zmian w nachodzącej aktualizacji poinformował jak w łatwy i szybki sposób zapisać się na test na testowy serwer poniżej możecie znaleźć dokładne instrukcje jak tego dokonać.

 

Trwają pracę nad aktualizacją 1.0.7 do Diablo III. Można ją już teraz wypróbować na Publicznym Serwerze Testowym (PST – ang. Public Test Realm). Pełne informacje o aktualizacji możecie znaleźć na stronie. Informacje o udziale w testach oraz kopiowaniu postaci znajdziecie poniżej!

Jak wziąć udział w testach na PST:

Aby wziąć udział w publicznych testach, wymagana jest licencja Diablo III przypisana do konta Battle.net o nieposzlakowanej opinii (innymi słowy, nie może być ono zablokowane lub zbanowane). Choć klient PST dla wersji 1.0.7 jest dostępny jedynie w czterech językach – angielskim, francuskim, niemieckim i koreańskim, to w testach mogą brać udział gracze z wszystkich regionów.

Krok 1: Stwórz konto PST. W tym celu, zaloguj się do strony zarządzania kontem Battle.net, wybierz licencję Diablo III, a następnie kliknij „Stwórz konto PST”.

Krok 2: Pobierz klienta PST ze strony zarządzania licencją gry Diablo III lub z działu „Pobierz klienty gier” w zakładce „Gry i kody” na stronie zarządzania kontem

Krok 3: Aby rozpocząć grę na PST, wystarczy uruchomić klienta PST i normalnie się zalogować. Połączenie z publicznym serwerem testowym nastąpi automatycznie.

Jeśli zainstalowałeś już klienta PST, powinieneś być w stanie zaktualizować go do najnowszej wersji. Aktualizacja klienta PST nie powinna wpłynąć na zwykłego klienta gry.

Kopiowanie postaci:

Po uruchomieniu publicznych testów zostanie udostępniona opcja kopiowania istniejących postaci z aktualnej wersji gry Diablo III na konto PST. Warto podkreślić, że za każdym razem na konto PST można skopiować postaci tylko z jednego regionu. W przypadku skopiowania postaci z konta w innym regionie gry, postaci znajdujące się wcześniej na koncie PST zostaną utracone.

Krok 1: Zaloguj się do klienta PST i stwórz nową postać. Po utworzeniu nowej postaci wróć do głównego ekranu postaci.

Krok 2: Kliknij przycisk „PTR Copy” (przycisk kopiowania na PST) umieszczony w prawym górnym rogu ekranu. (Przycisk „PTR Copy” nie pojawi się w grze, dopóki nie stworzysz nowej postaci na 1 poziomie).

Krok 3: Wybierz swój region.

Krok 4: Kliknij „Copy”. Spowoduje to skopiowanie wszystkich postaci z twojego konta w wybranym regionie.

Krok 5: Zostaniesz odłączony od klienta PST.

Krok 6: Zaloguj się z powrotem. Twoje skopiowane postaci będą dostępne do gry.

Pamiętaj, że możesz kopiować postaci na swoje konto PST tylko raz na 72 godziny. Próba skopiowania postaci wcześniej spowoduje wystąpienie błędu 395000.

 

Więcej informacji na temat dostępu do PST i funkcjonowania systemu kopiowania postaci można znaleźć w oficjalnym FAQ. Kiedy już zapoznasz się ze zmianami, zachęcamy do odwiedzenia forum PST i podzielenia się uwagami związanymi z aktualizacją.

Przypominamy, że PST to serwer testowy i należy się spodziewać skoków wydajności gry oraz niezapowiedzianych restartów i wyłączeń serwera. Jeśli serwer miałby być niedostępny przez dłuższy czas, to poinformujemy o tym na forum PTR (w języku angielskim).

Reply comment