Barbarzyńca – Diablo III

wroc-mini-off barb-mini-ico-off wiz-mini-ico-off mini-ico-krzyzowiec-ros-off monk-mini-ico-off necromancer-mini-ico-off witchdoctor_male demon-mini-ico-off

strzalka-lewo.Wróć do Diablo III
Barbarzyńca

barbarzynca1
furia

Barbarzyńcy to dzicy wędrowcy, którzy nigdy nie unikają walki wręcz. Ich potężne tąpnięcia, ataki z doskoku i cięcia dwuręczną bronią przynoszą wrogom nagłą śmierć i wywołują popłoch wśród tych, którzy przetrwają pierwszy atak.

Nadludzka krzepa i gigantyczny wzrost barbarzyńców sprawiają, że dominują oni w walce wręcz bez względu na oręż czy taktykę. Ci wojownicy szczególnie lubią korzystać z ogromnej broni budzącej strach samym wyglądem. Niebaczni na trudy bitwy barbarzyńcy często znacznie lepiej radzą sobie wymieniając ciosy z kilkoma przeciwnikami, niż ganiając za pojedynczymi celami.

Barbarzyńcy zasadniczo atakują w zwarciu. Pod ich szybkimi ciosami słabsi przeciwnicy padają od razu, natomiast bezlitośnie silne uderzenia i tąpnięcia potrafią rozproszyć gęstą ciżbę wrogów i przebijają pancerz groźniejszych rywali.

 

barb-6-mini-off barb-6-mini-off barb-15-mini-off

 

TŁO FABULARNE

barbarzynca2
„Starożytni mnie pobłogosławili.”

Przez stulecia barbarzyńcy mieszkali w cieniu Góry Arreat, a panujące tam warunki i prowadzony przez nich tryb życia sprawiły, że stali się twardzi i nieustępliwi niczym kamień. Ci potężnej postury wojownicy, których dzikość w walce pozostaje niezrównana, byli już w momencie urodzenia obarczani zadaniem przekazywanym z pokolenia na pokolenie – ochroną świętej góry.

Gdy ich ojczysta kraina została zniszczona, wielu barbarzyńców straciło nadzieję. Stali się nomadami nękanymi przez upiory przeszłości. Teraz przemieszczają się z miejsca na miejsce pozbawieni honoru i celu.

Jednak nie wszyscy barbarzyńcy porzucili straż. Niektórzy wciąż jeszcze czczą pamięć o głębokich śniegach oraz monstrualnych drapieżnikach zamieszkujących Arreat i wędrują w pobliże krateru, który pozostał po górze. Wspominają życie, którego rytm dyktowało zdobywanie pożywienia, życie bez osłabiających ich udogodnień cywilizacji. Pamiętają, że topory i włócznie rozdano im jeszcze, gdy ich rówieśnicy w miastach wciąż beztrosko się bawili… i trawi ich hańba, ponieważ ich lud zawiódł.

Ci barbarzyńcy szukają nowego celu w zmienionym świecie i zmiażdżą każdego, kto stanie im na drodze.

Przeczytaj opowiadanie strzalka-prawo-off

 

 

barbarzynca2-mini-off artwork-0097-mini-off

 

WYPOSAŻENIE

mighty-weapon-2h-off mighty-weapon-1h-off mighty-belt-off

Dzięki tytanicznej sile barbarzyńcy posługują się orężem w sposób niedostępny dla zwykłych ludzi. Ruszają do boju uzbrojeni w oręż niezwykłych rozmiarów, który bardziej cywilizowani wojownicy z trudem zdołaliby udźwignąć. Barbarzyńcy potrafią także walczyć trzymając broń w każdej ręce, co pozwala im zasypać wrogów gradem ciosów wywołujących różnorodne efekty magiczne.

 

KOLEJNE KLASY DOSTĘPNEGO PANCERZA

barbarzynca3 barbarzynca4 barbarzynca5
Na wczesnym etapie wędrówki barbarzyńców ruszających w świat, by się sprawdzić, osłaniają jedynie elementy lekkiego pancerza skórzanego, a większość ataków wroga i tak spada na ich nieosłonięte ciało Gdy uda im się zdobyć dostęp do szerszego asortymentu elementów zbroi, chronią newralgiczne punkty używając zamkniętych hełmów, groźnych kolców oraz metalowych płyt. Barbarzyńcy zakuci w najcięższe pancerze wyglądem bardziej przypominają demony z koszmarów niż ludzi, a w walce również niczym im nie ustępują.

Linki zewnętrzne

Ogólne

Um. aktywne
Um. pasywne
Kalkulator umiejętności

Unikalne wyposażenie

Potężna broń dwuręczna
Potężna broń jednoręczna
Potężne pasy

Opublikowany: 24 grudnia 2012 - Ostatnia zmiana: 13 czerwca 2017