BlizzCon dobiegł końca. Podczas dwóch dni Blizzard zalewał nas świeżymi informacjami z produkcji swoich gier, lecz największym zaskoczeniem okazała się nowa gra w całkowicie nowym uniwersum Overwatch.

Paneli dotyczących Diablo w tym roku zbyt wiele nie było. Blizzard podczas dwóch paneli łącznie trwającym ~2 godziny podał naprawdę sporo ciekawych informacji, które wpłyną na rozgrywkę jak i dalsze losy gry. Poniżej możecie przeczytać oficjalne oświadczenie Blizzard odnośnie BlizCon’u 2014.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom BlizzConu – zarówno tym, którzy pojawili się w Anaheim, jak i widzom oglądającym relacje w Internecie – za dwa niesamowite dni spędzone w gronie fanów gier Blizzarda! Mamy nadzieję, że spodobało wam się wszystko, co dla was przygotowaliśmy.

Podczas tegorocznej edycji konwentu zapowiedzieliśmy grę Overwatch, trzecią część trylogii StarCrafta II – Legacy of the Void, pierwszy dodatek do Hearthstone – Gobliny vs Gnomy, rozpoczęcie zamkniętych beta-testów Heroes of the Storm i wiele innych pomniejszych nowości. Jak co roku, to społeczność była sercem i duszą BlizzConu. Zadziwiliście nas niesamowitymi przebraniami, zaprezentowaliście swoje niesamowite talenty, z entuzjazmem polowaliście na okolicznościowe przypinki i dopingowaliście zawodników rywalizujących w turniejach w StarCrafta II, Hearthstone, World of Warcraft oraz Heroes of the Storm.

Drugi dzień konwentu upłynął pod znakiem e-sportu oraz rewelacyjnego koncertu legend metalu – zespołu Metallica – który był spektakularnym zwieńczeniem największego BlizzConu w historii.

Na uwagę zasługuje również to, co działo się poza sceną. Byliśmy świadkami spotkań wielu starych znajomych, którzy niekiedy po raz pierwszy widzieli się twarzą w twarz. Na naszych oczach rodziły się także nowe przyjaźnie i znajomości. To właśnie te więzi czynią BlizzCon wyjątkowym. Dziękujemy, że współtworzycie ten wspaniały konwent razem z nami!

Co dalej? Przed nami wciąż wiele emocji i wrażeń – zaglądajcie regularnie na strony społecznościowe naszych gier. Jeżeli natomiast należycie do grona fanów World of Warcraft i nie udało wam się zadać pytania na jednym z paneli poświęconych tej grze, możecie sporkać się z twórcami gry w najbliższą środę 12 listopada o godz. 20:00 czasu polskiego podczas sesji pytań i odpowiedzi na kanale w serwisie Twitch. Wkrótce zamieścimy wpis na amerykańskim forum World of Warcraft zawierający szczegółowe informacje na ten temat (m.in. jak można przesyłać pytania).

Dzięki raz jeszcze za wspaniałe dwa dni na BlizzConie! Powracającym do domu życzymy szczęśliwej podróży! Do zobaczenia na kolejnej edycji konwentu!

Jeżeli zaś przegapiliście relacje z konwentu i chcecie nadrobić zaległości, wciąż możecie kupić wirtualny bilet – powtórki na żądanie będą dostępne przez dwa tygodnie po zakończeniu imprezy.

Reply comment