Wypełniony po brzegi wrażeniami pierwszy dzień BlizzConu powoli dobiega końca. Sporo działo w Anaheim Convention Center: wspominaliśmy dawne dzieje, ujawniliśmy informacje o przyszłości Diablo III i zapowiedzieliśmy obchody rocznicy pierwszej części gry. Przeczytajcie nasze podsumowanie wszystkich dzisiejszych atrakcji.

pauza-gwiazdki
Spójrzmy wstecz na 20 lat historii Sanktuarium

31 grudnia 1996 roku świat dowiedział się, czym jest zło, gdy najodważniejsi śmiałkowie zapuścili się w mroczne podziemia katedry w Tristram. W tym wiekopomnym dniu dzięki grze Diablo gracze poznali nowy wymiar rozgrywki w komputerowych grach fabularnych, który nadal cieszy się ogromną popularnością.

Gdy wspominamy długą, bogatą w wydarzenia przeszłość naszej serii, to aż nie chce się wierzyć, że zaczęliśmy od gry, która pokazała światu czym jest  Battle.net i dostępna była wyłącznie w angielskiej wersji językowej… a teraz najnowsza odsłona serii to produkcja wydana na pięciu platformach, która obsługuje 13 języków.

EAE5EPXTVBKH1478312104617 O0RK4XC7AFTS1478312105137 I48CYOBE4RRI1478312105305
 3CP5HPYCT8HU1478312104600 LVKS53F9CROM1478312104963 SKV0UCNY5KHW1478312105234

W międzyczasie wprowadziliśmy też parę innych usprawnień.

W tym roku mija dwudziesta rocznica serii Diablo. To dla nas ogromny zaszczyt, że towarzyszyliście nam przez te wszystkie lata. Chcemy podziękować każdemu, kto wspólnie z nami przeżywał kolejne etapy tej przygody, od kultowego już okrzyku Rzeźnika „Świeże mięso!”, po najnowsze informacje o przyszłości serii, którymi właśnie się z wami podzieliliśmy. Z pokorą i wdzięcznością przyjmujemy fakt, że nasze gry są częścią waszego życia. Mamy nadzieję, że jeszcze przez wiele lat będziecie z przyjemnością do nich wracać.

Świętujcie 20 rocznicę Diablo w grze!

Taka okrągła rocznica nie może się obyć bez odpowiedniej oprawy! Szykujemy dla was wyjątkowe wydarzenie w grze, abyśmy mogli wspólnie świętować dwadzieścia lat historii naszej serii. Dołączcie do nas w aktualizacji 2.4.3 – właśnie wtedy zapadnie Ciemność nad Tristram, cofając dzielnych nefalemów do momentu, gdy zło po raz pierwszy zawitało do maleńkiego miasteczka w Sanktuarium.

PIMA1NXCVJXS1478312105929

W styczniu udajcie się w trybie przygodowym do Starego Tristram. Będzie tam na was czekał portal, dzięki któremu przeżyjecie wydarzenia z oryginalnej gry w Diablo III. W trakcie nostalgicznej wyprawy w przeszłość natkniecie się na słynnych wrogów i starych znajomych oraz klasyczne przedmioty. Zdobędziecie nagrody związane z transmogryfikacją i specjalne osiągnięcia. Przewidzieliśmy również dodatkowe niespodzianki dla tych, którzy odważą się zapuścić głęboko pod powierzchnię Tristram.

JVNM0W7UZ5TJ1478312107315
Wszystkie atrakcje w NIESAMOWITEJ technologii RetroVision™.

Aktualizacja 2.4.3 trafi na PST już w przyszłym tygodniu, więc wypatrujcie najświeższych doniesień o możliwości jej przetestowania.

Szykujcie swój rynsztunek! Wprowadzamy Zbrojownię

Wszyscy znamy ten ból. Skrytka po brzegi wypełniona rozmaitymi zestawami i przedmiotami legendarnymi. Macie ochotę na małą przerwę w eksplorowaniu Głębokich Szczelin, żeby zebrać parę Oddechów Śmierci. Ale komu chce się bawić w zmianę tych wszystkich umiejętności i wyposażenia?

Postanowiliśmy znacząco ułatwić wam przełączanie się między ulubionymi stylami gry wprowadzając Zbrojownię. Funkcja ta pozwoli wam na zarządzanie sprzętem i umiejętnościami, umożliwiając przechowanie maksymalnie pięciu pełnych konfiguracji waszych postaci. W Zbrojowni zapiszecie umiejętności aktywne i pasywne, przedmioty, moce Kostki Kanaiego, a nawet legendarne klejnoty!

HL78R4XP2UYN1478312105786
To taki piękny widok. Jakby goblin skarbnik eksplodował i porozrzucał naokoło różne fanty.

Zbrojownia zawita do Diablo III w 2017 roku. Gdy zbliży się moment wprowadzenia tej funkcji, podzielimy się z wami nowymi informacjami na jej temat.

Powstańcie z grobów – ujawniamy powrót nekromanty

Kolejny nefalem wspomoże batalię ze złem w Diablo III – nekromanta przybędzie do Nowego Tristram w 2017 r. Ten młody, zagadkowy kapłan Rathmy wyczuł zapotrzebowanie na specyficzne moce, którymi włada jego bractwo, i odpowiedział na wezwanie w imieniu swoich tajemniczych i często niezrozumianych konfratrów.

3JQDTRCD6EP51478312105516

Więcej na temat tej postaci, łącznie z informacją o tym, kiedy pojawi się w grze, możecie przeczytać w prezentacji nekromanty. Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu, aby dokopać się do wszystkich soczystych szczegółów.

pauza-gwiazdki
Pierwszy dzień za nami! Dołączcie do nas jutro

To wszystko, co przygotowaliśmy dla was w ramach podsumowania pierwszego dnia BlizzConu 2016. Podczas konwentu ujawnimy jeszcze mnóstwo innych informacji. W sobotę możecie spodziewać się więcej szczegółów dotyczących przyszłych elementów w grze, które pojawią się w dyskusjach twórców oraz sesji pytań i odpowiedzi.

Do jutra, nefalemowie!

Reply comment