Czarownica – Diablo III

wroc-mini-off barb-mini-ico-off wiz-mini-ico-off mini-ico-krzyzowiec-ros-off monk-mini-ico-off necromancer-mini-ico-off witchdoctor_male demon-mini-ico-off

strzalka-lewo.Wróć do Diablo III
Czarownica

wizard1
wizard2

Czarownicy to zbuntowani mistrzowie magii, których ciała są naczyniami tajemnej mocy. Odrzucają oni ścieżkę nauki obieraną przez innych czarodziejów. Wykorzystują manipulację rozmaitymi mocami, aby dezintegrować, palić i zamrażać swoich wrogów – potrafią również kontrolować czas i światło, a także tworzyć potężne iluzje – wszystko, by odbijać ataki.

Czarownicy mogą dzierżyć magiczne laski i różdżki, co pozwala im skupiać pomniejsze rodzaje magii i razić nią wrogów, a jednocześnie oszczędza czas i energię potrzebną do bardziej spektakularnego rozprawiania się z przeciwnikami.

Choć zdarzają się wyjątki, to czarownicy zwykle atakują z dystansu. Pozwala im to trzymać się z dala od niebezpieczeństwa – poza tym mogą w ten sposób lepiej wykorzystać arsenał swoich niszczących mocy.

 

follower-enchantress01-mini-off wizard-vs-skeleton-king2-mini-off wizard-016-mini-off

 

TŁO FABULARNE

wizard3„Gdyby tylko moi dawni mistrzowie mnie teraz zobaczyli…”

Użytkownicy magii wywodzą się z całego Sanktuarium – od Xiansai po Kaldeum – i są określani różnymi mianami: “czarodziejów” lub “magów”. Istnieją również i tacy, którzy nazywają siebie „czarownikami” i mają tyle wspólnego z kolegami w magicznym fachu, co lew z kocięciem. Zarówno czarownicy, jak i czarodzieje poznali arkana mocy tajemnych – na tym jednak kończą się podobieństwa między nimi.

Czarownicy słyną z buntowniczego nastawienia i błyskotliwości, jak również z pogardy dla długotrwałych nauk i awersji do pogadanek o „roztropności” i „bezpieczeństwie”, które cechują akademie magiczne. Poczucie wyższości u czarowników zdaje się brać swe źródło w ich talencie – wrodzonych zdolnościach do podporządkowania sobie magicznej potęgi i posługiwania się nią wyłącznie za pomocą siły woli, bez potrzeby wnikliwych studiów. Chociaż na skutek braku odpowiednich przygotowań zdarzają się niefortunne wypadki, rzadko powstrzymuje to czarowników przed używaniem ich chaotycznej, niepewnej mocy.

Jeśli ci zarozumiali geniusze zdołają opanować moc i unikną samozagłady, może wreszcie zdołają w pełni wykorzystać swój ogromny potencjał.

Przeczytaj opowiadanie strzalka-prawo-off

 

 

artwork-wizard01-mini-off artwork-0072-mini-off

 

WYPOSAŻENIE

kapelusze-czarownikow-off rozdzki-off kule-off

Olbrzymia moc czarowników przepływa przez przedmioty materialne, a część z tych przedmiotów ma specjalne zastosowanie. Czarownicy dzierżą kule nie będące same w sobie bronią, lecz stanowiące jej uzupełnienie. Zapewniają one wgląd i wiedzę pomocną przy rzucaniu zaklęć lub służą za dodatkowe zbiorniki mocy. Czarownicy wyposażeni są również w tradycyjne (często zaklęte) różdżki – cienkie gałązki, które wykorzystują do kierowania tajemnych energii na wrogów.

 

KOLEJNE KLASY DOSTĘPNEGO PANCERZA

wizard4 wizard5 wizard6
Na samym początku czarownik odziany jest w pikowaną kamizelkę. Tak lekki strój byłby nie na miejscu w akademii Kaldeum i jest równie nie na miejscu, kiedy ma chronić młodego czarownika przed strzałami i szponami… …lecz dzięki zgromadzonym bogactwom czarownik może skorygować te niedostatki, włączając do uzbrojenia wzmocnione napierśniki i trzewiki oraz podróżne płaszcze i opończe. Zaś prawdziwie biegli czarownicy dumnie noszą zdobycze z wypraw: zwiewne ozdobne płaszcze w stylu Xiansai, diademy oraz starannie dobrane elementy pancerza wykonane z tłoczonego metalu, których mogliby im pozazdrościć żołnierze.

Linki zewnętrzne

Ogólne

Um. aktywne
Um. pasywne
Kalkulator umiejętności

Unikalne wyposażenie

Kapelusze czarowników
Kule
Różdżki

Opublikowany: 25 grudnia 2012 - Ostatnia zmiana: 13 czerwca 2017