„Być horadrimem oznacza przedkładać życie bliźnich nad własne”.

Tak jak zapowiadaliśmy, w tym roku – konkretnie 19 marca – do polskich księgarń trafi najnowsza powieść osadzona w uniwersum Diablo – Diablo III: Nawałnica Światła. Opowiedziana w niej historia stanowi ogniwo łączące wydarzenia z Diablo III z fabułą dodatku Reaper of Souls.

Czytając Nawałnicę Światła dowiecie się, co działo się po pokonaniu Najwyższego Zła. Udacie się do Srebrnego Miasta w Królestwie Niebios, gdzie Rada Angiris strzeże Czarnego Kamienia Dusz. Poznacie obawy Tyraela, który jako jedyny wyczuwa złowrogie oddziaływanie przeklętego artefaktu. Będziecie świadkami odrodzenia Bractwa Horadrimów. Zobaczycie, jak obdarzeni wielką mocą śmiertelnicy porywają się na pozornie niewykonalne zadanie, by przedłużyć nadzieję, która utrzymuje przy życiu świat śmiertelników. Tylko nawałnica światła może przeciwstawić się mrocznym mocom, które przeniknęły do serc ludzi… i aniołów.

KZFIL03HUMVT1390924822699

Nawałnicę Światła napisał Nate Kenyon, autor poprzedniej powieści w świecie Sanktuarium, poświęconej postaci Deckarda Caina – Diablo III: Zakon. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis, znanego na polskim rynku z wielu bestsellerów z dziedziny beletrystki i literatury faktu.

pauza-gwiazdki

 

W ramach przygotowań do nadejścia Nawałnicy Światła oraz premiery dodatku Reaper of Souls zapoznajcie się też z innymi pozyjami książkowymi z uniwersum Diablo: wspomnianym już Diablo III: Zakon, antologią opowiadań Gdy zapada ciemność, rodzą się bohaterowie oraz historiami zebranymi w Diablo: Archiwum.

Oficjalna strona wydawnictwa Insignis
Oficjalna strona dodatku Reaper of Souls

Reply comment