Dom aukcyjny – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Poradnika Diablo III
Dom aukcyjny

UWAGA: Dom Aukcyjny został usunięty z gry z dniem 18 marca 2014 lecz stronę pozostawiamy dla potomnych ;).

 

Diablo® III w wersji na PC zawiera dom aukcyjny. Wprawdzie został on zaprojektowany tak, aby korzystanie z niego było bardzo proste i zrozumiałe, ale jeśli szukasz krótkiego opisu jego funkcjonowania, w tym podstaw kupowania i sprzedawania w domu aukcyjnym wykorzystującym złoto oraz prawdziwe pieniądze, znajdziesz je w niniejszym poradniku. UWAGA: z dniem 18 marca 2014 z gry Diablo III zostaną na stałe usunięte domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze.intro8

SPIS TREŚCI
1. Który dom aukcyjny wybrać?
2. Kupowanie
3. Jak działa składanie ofert
4. Sprzedawanie
4.1 Opłaty
5. Status aukcji
6. Bezpieczeństwo konta
7. Metody płatności

 

Który dom aukcyjny wybrać?


Zanim zaczniesz kupować i sprzedawać łupy zgromadzone w Sanktuarium, musisz określić, z którego domu aukcyjnego będziesz korzystać. W Diablo III istnieją dwa rodzaje domów aukcyjnych, z których gracze mogą w dowolnej chwili skorzystać:

gold-real-money• Dom aukcyjny wykorzystujący złoto, w którym przedmioty są sprzedawane i kupowane za złoto zdobywane podczas przygód w grze Diablo III.

• Walutowy dom aukcyjny, w którym przedmioty są sprzedawane i kupowane za prawdziwe pieniądze (w Europie i Rosji dostępny wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia).

Postacie hardkorowe mają wyłączny dostęp do specjalnie dla nich przeznaczonego domu aukcyjnego wykorzystującego złoto. Nie mają dostępu do normalnych domów aukcyjnych wykorzystujących złoto lub pieniądze.

Każdy z trzech regionów w Diablo III — Ameryki, Europa i Azja — posiada własny, oddzielny zestaw domów aukcyjnych wykorzystujących złoto i pieniądze (po jednym dla każdej waluty w regionie). Więcej szczegółów znajduje się w tabeli poniżej. Wszystkie domy aukcyjne są od siebie całkowicie niezależne, co oznacza, że przedmioty wystawione w jednym nie są widoczne w innych.

Dostęp do domów aukcyjnych określany jest przez miejsce zamieszkania – a dokładniej: kraj zamieszkania, na który zarejestrowane jest konto Battle.net®. Gracze mają dostęp do domów aukcyjnych wykorzystujących złoto w każdym z regionów, ale do gotówkowego domu aukcyjnego tylko ze swojego regionu gry.

Po zalogowaniu się do Diablo III, Battle.net automatycznie określi właściwy dla ciebie walutowy dom aukcyjny. Zależnie od miejsca zamieszkania, możesz mieć też dostęp do domów aukcyjnych wykorzystujących inne waluty – więcej szczegółów w FAQ dot. domu aukcyjnego.

 

WALUTOWE DOMY AUKCYJNE WG REGIONÓW GRY

• Ameryki: dolar amerykański (USD), peso meksykańskie (MXN), real brazylijski (BRL), peso argentyńskie (ARS), peso chilijskie (CLP), dolar australijski (AUD)

• Europa: brytyjski funt szterling (GBP), euro (EUR), rubel rosyjski (RUB)

• Azja: Brak walutowego domu aukcyjnego w dniu premiery Diablo III

Domyślnie Battle.net pokazywać będzie tylko walutowy dom aukcyjny dla miejsca zamieszkania, na które zarejestrowane jest twoje konto Battle.net. Aby mieć dostęp do domu aukcyjnego wykorzystującego inną walutę w twoim regionie (jeśli taka opcja jest dostępna), przejdź do menu opcji Diablo III.

 

WYBÓR DOMU AUKCYJNEGO – KROK PO KROKU

auction-house-button-mini-off

1. Zaloguj się do Diablo III używając danych swojego konta Battle.net. Jeśli już jesteś w grze, będziesz musiał najpierw wyjść.

2. Na głównym ekranie wyboru postaci w Diablo III kliknij przycisk „Dom aukcyjny” widoczny po lewej stronie.

 

 

gold-currency-switch-mini-off

3. W każdej chwili możesz kliknąć przycisk widoczny w prawym, górnym rogu ekranu interfejsu domu aukcyjnego, aby przełączać się między domem aukcyjnym wykorzystującym złoto i prawdziwe pieniądze.

 

 

Kupowanie


Dom aukcyjny Diablo III pozwala graczom znajdować nowe wyposażenie dla postaci, wyszukiwać przedmioty niezbędne do skompletowania zestawu, robić zapasy materiałów zużywalnych albo zyskać dostęp do niezwykle rzadkiego uzbrojenia lub opancerzenia.

W domach aukcyjnych sprzedawane są dwa rodzaje przedmiotów: Wyposażenie takie, jak broń i pancerze oraz Towary takie, jak materiały rzemieślnicze i klejnoty. Każdy z rodzajów traktowany jest trochę inaczej – więcej informacji w FAQ.

 

KUPOWANIE – KROK PO KROKU

search-empty-mini-off

1. Z lewego górnego rogu interfejsu domu aukcyjnego wybierz zakładkę „Szukaj”. Domyślnie zobaczysz wybór przedmiotów proponowanych dla swojej postaci.

2. W menu po lewej wybierz kategorię przedmiotu, który chcesz znaleźć (np. wyposażenie, klejnoty).

 

 

barbarian-equipment-search-mini-off

3. W menu po lewej określ parametry wyszukiwania Możesz zawęzić wyniki wyszukiwania do klasy postaci, rodzaju przedmiotu, jego unikalności, preferowanych statystyk, poziomu i nie tylko. Jeśli szukasz towarów takich, jak złoto, klejnoty lub materiały rzemieślnicze, system domu aukcyjnego automatycznie wyszuka najlepsze ceny na rynku, z uwzględnieniem wymaganej przez ciebie ilości. Więcej informacji o sposobie działania systemu w FAQ.

4. Przedmioty, które spełniają wybrane kryteria zostaną pokazane w wynikach wyszukiwania, które można sortować klikając filtry na górze okna wyszukiwania.

 

bid-gold-mini-off

5. Jeśli znajdziesz przedmiot, który ci się podoba, kliknij go, a następnie kliknij w prawym, dolnym rogu okna wyszukiwania, aby złożyć ofertę (określ maksymalną cenę, jaką chcesz zapłacić za przedmiot) lub kupić teraz (natychmiastowy zakup za podaną cenę). Prosimy pamiętać, że nie wszystkie aukcje będą posiadać opcję kupna lub złożenia oferty – zależy to od rodzaju przedmiotu i opcji wybranych przez sprzedającego.

6. Jeśli używasz domu aukcyjnego wykorzystującego prawdziwe pieniądze, przed sfinalizowaniem transakcji system poprosi cię o wybór metody płatności.

7. Jeśli twoja oferta jest najwyższa w momencie zakończenia aukcji (lub jeśli wybierzesz opcję natychmiastowego kupna), przedmiot jest twój. Wylicytowana przez ciebie kwota zostanie pobrana z puli twojego złota lub za pomocą wybranej metody płatności.

completed-buyout-mini-off

8. Po wygraniu aukcji, musisz wysłać nowe przedmioty do skrytki, aby używać ich w grze. Otwórz zakładkę „Zakończone”, zaznacz przedmiot i kliknij przycisk „Wyślij do skrytki”. W zakładce „Zakończone” możesz trzymać ograniczoną liczbę przedmiotów, więc opróżniaj ją regularnie.

 

 

Jak działa składanie ofert


Podczas przeglądania przedmiotów do licytowania wartość przedstawiona w kolumnie „Złóż ofertę” przedstawia aktualną publiczną ofertę na ten przedmiot. Publiczna oferta na przedmiot może być widziana przez dowolną osobę przeglądającą dom aukcyjny oraz przedstawia kwotę, jaką osoba wygrywająca będzie musiała zapłacić za przedmiot zakładając, że aukcja dobiegnie końca w tym momencie. Faktyczna oferta może być wyższa, lecz ma prywatny status i zna ją wyłącznie dom aukcyjny oraz osoba, która ją złożyła.

Po znalezieniu przedmiotu, który chcesz licytować, wybierz go i kliknij LPM przycisk „ZŁÓŻ OFERTĘ.”

Składanie oferty

bidding-1-mini-off

Wpisz swoją ofertę w polu „Maksymalna oferta”, która będzie przedstawiać najwyższą kwotę, jaką jesteś gotowy zapłacić za ten przedmiot. Chociaż twoja oferta maksymalna jest ukryta przed innymi graczami, ty też nie będziesz mógł zobaczyć, jak wiele inni gracze są skłonni zaoferować, by wylicytować przedmiot. Po wpisaniu kwoty twojej najwyższej oferty złoto zostanie pobrane z twojej skrytki

Pierwsza oferta

Jeśli jesteś pierwszą osobą, która złożyła ofertę na przedmiot, wartość początkowa twojej oferty zostanie domyślnie ustawiona zgodnie z ceną początkową, jakiej żąda sprzedający.

Istniejąca oferta

bidding-2-mini-off

Jeśli na przedmiot została złożona już jakaś oferta przez innego gracza, wartość twojej „Maksymalnej oferty” zostanie domyślnie ustawiona na 5% więcej niż aktualnie przedstawionej wygrywającej oferty (pamiętaj, że nie jest to wartość taka sama jak wartość najwyższej oferty, ponieważ aktualna oferta jest ukryta przed wszystkimi oprócz osoby składającej ofertę).

Przegranie aukcji

Jeśli w momencie zakończenia aukcji oferta innego gracza jest wyższa niż zaproponowana przez ciebie maksymalna oferta, złoto pobrane w celu złożenia oferty zostanie przesłane do twojej zakładki „UKOŃCZONE” w domu aukcyjnym. Stamtąd możesz przesłać złoto z powrotem do skrytki.

Wygranie aukcji

Jeśli w momencie zakończenia aukcji twoja maksymalna oferta jest najwyższa ze wszystkich proponowanych, to zapłacisz tylko kwotę równą kwocie pierwszej maksymalnej oferty mniejszej od twojej oferty. Jeśli byłeś jedynym graczem składającym ofertę na ten przedmiot, zapłacisz cenę początkową za ten przedmiot. Zlicytowany przedmiot zostanie następnie przesłany do twojej zakładki „UKOŃCZONE”, z której potem możesz wysłać ją do swojej skrytki.

 

Sprzedawanie


Zanim ktokolwiek kupi przedmioty w domu aukcyjnym, ktoś musi je najpierw wystawić na sprzedaż. Możesz zlicytować przedmiot, którego już nie potrzebujesz; nadmiar materiałów rzemieślniczych lub rzadki element wyposażenia, który według ciebie osiągnie przyzwoitą cenę.

Za zakończone aukcje pobierana jest prowizja (szczegóły poniżej) zależna od rodzaju przedmiotu i sposobu otrzymania należności. Więcej szczegółów w FAQ.

 

SPRZEDAWANIE – KROK PO KROKU

sell-inventory-real-money-mini-off

1. W interfejsie domu aukcyjnego wybierz zakładkę „Sprzedaj”.

2. Kliknij przedmiot, który chcesz wystawić na aukcję w swoim ekwipunku lub schowku. Możesz przełączać się między ekwipunkami różnych postaci używając menu wyboru postaci po prawej stronie ekranu. Poza sprzedażą wyposażenia (jak pancerzy i broni), możesz też sprzedawać towary (takie, jak klejnoty i barwniki) w wybranej przez siebie ilości.

3. Po wybraniu przedmiotu, pojawi się on na środku ekranu. Przedmioty takie jak wyposażenie można wystawić z minimalną możliwą ofertą dla kupujących oraz z opcjonalną ceną Kup Teraz. Dla towarów takich jak klejnoty, materiały rzemieślnicze i inne nieunikalne przedmioty, którymi można handlować w większych ilościach można wybrać tylko cenę kupna – wszystkie towary tego samego rodzaju zostaną umieszczone w jednej puli.

sell-commodity-real-money-mini-off

4. Jeśli sprzedajesz przedmiot za pieniądze, użyj rozwijanego menu, aby określić sposób, w jaki otrzymasz należność, gdy aukcja zakończy się powodzeniem. Wybranie Salda Battle.net wyśle należność na Saldo Battle.net na twoim koncie Battle.net, co pozwoli ją wykorzystać do zakupów w walutowym domu aukcyjnym lub produktów cyfrowych Blizzard Entertainment na Battle.net. W niektórych regionach, jeśli konto PayPal® jest przypisane do twojego konta Battle.net i włączono na nim powiadomienia na komórkę (patrz niżej), możesz przesłać należność na konto PayPal (przy tej metodzie obowiązuje 15% prowizji za transfer pieniężny).

Ważne: Po rozpoczęciu aukcji nie można zmienić metody płatności, więc prosimy o rozważny wybór!

real-money-sell-fees-mini-off

5. Kiedy klikniesz „Stwórz aukcję”, przedmiot zostanie natychmiast usunięty z ekwipunku i wystawiony na sprzedaż. Aukcje można anulować w dowolnej chwili, jeżeli nikt nie złożył oferty na przedmiot. Za anulowanie aukcji nie ponosi się żadnej opłaty. Wszystkie aukcje trwają 36 godzin albo do momentu sprzedania przedmiotu. Jednocześnie można mieć 10 aktywnych aukcji w każdym domu aukcyjnym.

 

OPŁATY

Zanim wystawisz aukcję, na środku zakładki sprzedaży zobaczysz wszystkie mające zastosowanie opłaty. Zostaną one naliczone tylko wtedy, kiedy uda ci się sprzedać przedmiot i zostaną automatycznie odliczone od końcowej ceny wylicytowanego przedmiotu.

Wyposażenie (broń, pancerze, akcesoria i inne przedmioty unikalne)

• Opłata za transakcję (dom aukcyjny wykorzystujący złoto): 15% ceny końcowej

• Opłata za transakcję (dom aukcyjny wykorzystujący pieniądze): 1,00 EUR za przedmiot

• Opłata za transfer (kiedy wysyłasz należność do PayPal lub innej autoryzowanej usługi transferu pieniężnego): 15%

Towary (klejnoty, materiały, barwniki, strony, formuły i inne przedmioty nieunikalne)

• Opłata za transakcję (dom aukcyjny wykorzystujący złoto): 15% ceny końcowej

• Opłata za transakcję (dom aukcyjny wykorzystujący pieniądze): 15% ceny końcowej

• Opłata za transfer (kiedy wysyłasz należność do PayPal lub innej autoryzowanej usługi transferu pieniężnego): 15%

Więcej informacji o opłatach w FAQ.

 

Status aukcji


active-auctions-gold-mini-off

Zakładka „Aukcje” pozwala ci śledzić aktualny status twoich aukcji i złożonych ofert, w tym najwyższe złożone oferty w twoich aukcjach; aukcje, w których bierzesz udział i czas pozostały do końca aktywnych aukcji. Możesz też anulować aktywne aukcje, w których nikt nie złożył oferty.

 

 

 

Bezpieczeństwo konta


Blizzard Entertainment bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa kont Battle.net. Na stronie poświęconej bezpieczeństwie kont Battle.net udostępniliśmy mnóstwo informacji i porad dotyczących sposobów zabezpieczania kont oraz potencjalnych zagrożeń. Pamiętaj, aby nie podawać nikomu swoich danych logowania. Zachęcamy też do skorzystania z jednej z dodatkowych opcji bezpieczeństwa, które pomogą uchronić twoje konto przed kradzieżą – są to token Battle.net Authenticator lub darmowa aplikacja Battle.net Mobile Authenticator.

Pragniemy zabezpieczać konta graczy możliwie jak najlepiej i dlatego od tych z was, którzy chcą korzystać z domu aukcyjnego Diablo III może być wymagane użycie jednego z poniższych zabezpieczeń:
authenticator

BATTLE.NET AUTHENTICATOR

Battle.net Authenticator generuje unikalny kod za każdym razem, gdy logujesz się na Battle.net, zapewniając dodatkowy poziom zabezpieczenia. Oto dostępne rodzaje tej formy zabezpieczenia:

• Token Battle.net Authenticator: małe urządzenie, które możesz nosić ze sobą jako brelok.

• Battle.net Mobile Authenticator: darmowa aplikacja dostępna na wiele rodzajów smartfonów.

Jeśli Saldo Battle.net osiągnie pewien limit, aby korzystać z Salda Battle.net i powiązanych z nim aukcji, poprosimy cię o przypisanie jednego z powyższych zabezpieczeń.

ALERTY KOMÓRKOWE

Alerty komórkowe Battle.net to usługa powiadomień na komórkę polegająca na SMS-owej autoryzacji, która od czasu do czasu wyśle na twój numer telefonu komórkowego wiadomość tekstową z kodem niezbędnym do weryfikacji twoje tożsamości. Aby korzystać z płatności przez PayPal lub kupować i sprzedawać przedmioty w domu aukcyjnym Diablo III za pieniądze, musisz zarejestrować się do usługi powiadomień na komórkę.

WŁAMANIE DO KONTA

Jeśli spotka cię sytuacja, w której bezpieczeństwo twojego konta zostanie naruszone, postępuj zgodnie z krokami opisanymi w artykule na temat naruszenia bezpieczeństwa konta Diablo. Gdy już zabezpieczysz swoje konto, nasi pracownicy działu obsługi klienta będą mogli przeanalizować wszystkie żądania dotyczące przywrócenia stanu twojego konta.

• Wszystkie przedmioty postaci, w tym broń i pancerz, przywrócone przez nasz dział obsługi klienta w ramach usługi przywracania stanu konta Diablo III zostaną na stałe przypisane do konta, którego stan został przywrócony.
• Postacie utworzone w trybie hardkorowym nie mogą być przywracane.

 

Metody płatności


W domu aukcyjnym wykorzystującym pieniądze udostępniono różne metody płatności dla sprzedających i kupujących:

Saldo Battle.net: Twoje Saldo Battle.net to środki pieniężne zgromadzone na twoim koncie Battle.net. Poza licytowaniem w aukcjach Diablo III, saldo można wykorzystać do kupowania cyfrowych produktów Blizzard Entertainment bezpośrednio przez Battle.net. Więcej informacji w FAQ dot. Salda Battle.net for more information.

Saldo Battle.net jest dostępne dla sprzedających i kupujących przedmioty za pieniądze w następujących domach aukcyjnych:

• Ameryki: USD, MXN, AUD, BRL, CLP, ARS

• Europa: EUR, GBP, RUB

PayPal: W niektórych regionach możesz przypisać swoje konto Battle.net do konta PayPal i korzystać z niego, aby kupować przedmioty i otrzymywać należności za aukcje (w drugim przypadku obowiązuje opłata za transfer w wysokości 15% ceny końcowej).

PayPal jest dostępna metodą płatności dla sprzedających i kupujących przedmioty za pieniądze w następujących domach aukcyjnych:

• Ameryki: USD, MXN, AUD

• Europa: EUR, GBP

Karty płatnicze (tylko dla kupujących): Do zakupów w domach aukcyjnych, możesz też wykorzystywać karty płatnicze wprowadzone, jako metoda płatności na stronie zarządzania kontem Battle.net Account.

Więcej informacji o metodach płatności akceptowanych w twoim regionie w FAQ.

Więcej informacji o domu aukcyjnym znajdziesz w pełnym FAQ domu aukcyjnego.

 

strzalka-prawo Kostka Kanaiego

 

Opublikowany: 12 listopada 2012 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016