Dzienniki – Diablo III – Akt I

strzalka-lewo.Wróć do Dziennik – Diablo III

top-dzienniki-diablo-iii-akt-i

 

zadania-box-mini

Dziennik Mieszkańca

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, w skrzyni
Król oszalał! Zabija każdego, kto się napatoczy. Nikt nie jest bezpieczny.

Mieszkaniec Gordon

 

Dziennik Przywoływacza

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Południowe wyżyny, po zabiciu mrocznego kultysty oraz przywołanych przez niego duchów kazrów
Mahda jest naiwna. Stworzę z capów armię dusz i zwiążę ich moją niezłomną wolą. Tak, mając tych pogan na rozkazy, zmuszę ludzkie królestwa, aby ukorzyły się przed potęgą… Władcy Kozłów! Muszę jeszcze popracować nad moim tytułem.

Mroczny Kultysta

 

Odpowiedź Od Wielkiego Inkwizytora

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Sale Agonii (wszystkie poziomy), na pulpicie
Do stu diabłów, ileż można czekać! Myślałem, że jasno się wyraziłem. Potrzebne mi ofiary. Dosyć się nasłuchałem wymówek, że chłopi uciekają z wyżyn i nie ma kogo składać w ofierze. Lepiej szybko coś wymyśl, bo inaczej to ciebie będziemy odzierać żywcem ze skóry.

Wielki Inkwizytor

 

Raport z Wortham

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off W zwłokach pomiędzy Północnymi wyżynami a Terenami Łowieckimi Leoryka
Pani,Z radością donoszę, że złamaliśmy jeńców z Wortham. Wyśpiewali wszystko i była to krwawa piosenka! Nasi przywoływacze są gotowi odzyskać broń na twój rozkaz. Nasz wróg niczego się nie spodziewa.

Mroczny Kultysta

 

Rozkaz Wielkiego Inkwizytora

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Sale Agonii (wszystkie poziomy), na pulpicie
Potrzebuję więcej ciał! Myślisz, że moi przywoływacze mogą wyczarować demona z powietrza? Potrzebna jest krew – i to świeża – oraz ludzkie ciało, żeby wzmocnić naszą magię. Będę oczekiwać od ciebie rychłej odpowiedzi.

Wielki Inkwizytor

 

Rozkazy od Mahdy

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Posiadłość Leoryka, z mrocznego kultysty
Pojawił się nowy element w układance. Dziewczyna o imieniu Lea. Szpiedzy donoszą mi, że to dziecko Adrii, ukrywającej się na pustyniach Kaldeum. Bezzwłocznie zanieście te wieści panu.

Mahda

 

Stronica z Grimuaru Lazarusa

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Przeklęta ciemnica, przy wejściu do Sal Agonii poziom 3 w pomieszczeniu gdzie królowa zostaje ścięta na gilotynie
Przebudzenie nastąpi niebawem. Ten głupiec, Leoryk, oparł się tylko dlatego, że mój pan nie odzyskał jeszcze pełni mocy. Po pozbyciu się królowej modę się oddać przygotowaniu chłopca na przyjęcie mego pana.

Arcybiskup Lazarus

 

 

swiat-box-mini

Badania nad Kazrami

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wyżynna przełęcz / Północne wyżyny / Południowe wyżyny, w zwłokach
Moich prostackich kompanów nie interesują kazrowie, tylko nagrody za ich głowy. Ja jednak jestem przekonany, że można się z nimi porozumieć. To oczywiście niebezpieczne zadanie, ale jestem gotów podjąć to ryzyko.

Belard Uczony

 

Dziennik Grabarza

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Cmentarz porzuconych, zwłoki
Kiedy król Leoryk zasiadł na tronie, sprowadził ze sobą wielu możnych. Zaś możni, jak to możni, pragną posiadać bogate krypty. Wziąłem więc łopatę i postanowiłem zarobić łatwo nieco grosza wygrzebując kilka dziur. Ha! Zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wygląda na to, że śpię w ziemi, jem ziemię i
ziemią oddycham….

Darris Grabarz

 

Dziennik Podróżnika

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram, w zwłokach
Badając jaskinie w poszukiwaniu ukrytego skarbu ujrzałem coś przerażającego – stertę zwłok. To niewiarygodne, ale gdy zacząłem szukać u nich kosztowności, zwłoki zaczęły ożywać! Muszę ostrzec Nowe Tristram, zanim będzie za późno.

Theren Podróżnik

 

Dziennik Rabusia Grobowców

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Krypta Starożytnych w Butwiejącym Lesie, w zwłokach
Byliśmy tacy pewni, że uda nam się pokonać wszelkie pułapki, jakie starożytni zastawili na rabusiów. Niestety, zwłoki moich przyjaciół są dowodem naszej arogancji. Sam też niedługo umrę. Chciwość doprowadziła nas do zguby…

Rabuś grobowców

 

Dziennik Warriva

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram, w zwłokach Warriva
Po dwudziestu latach wracam do Khanduras, dźwigając brzemię niezliczonych porażek i tragedii. Czy to kara za pomoc udzieloną temu człowiekowi w poszukiwaniach Mrocznego Wędrowca? Zawsze sądziłem, że Deckard Cain jest wpół szalony, ale być może… miał rację. Może uda mu się
przepędzić cień wiszący nad całym moim życiem.

Warriv

 

Dziennik ze Starego Tristram

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, w skrzyni
Z każdym dniem nasilają się plotki o torturach. Co się stało z Tristram i królem? Kiedyś uważałem, że Leoryk jest wielkim człowiekiem, ale chyba dałem się omamić jak wszyscy. Rano nasza mizerna armia rusza przeciwko Zachodniej Marchii. Co z nami będzie?

Mieszkanka Despina

 

Drzewo Wisielców

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Kotlina Lamentów
Zimna ziemia wchłonie plugawe ciała tych okrutników. Chcieli przedłużyć życie kosztem cierpienia innych. Wykorzystywali zakazaną magię. Zło pożerało ich od środka, aż pochłonęło wszystkich i skończyli na stryczku.

Sędzia pokoju z Tristram

 

List Gończy za Kazrami

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wyżynna przełęcz / Północne wyżyny / Południowe wyżyny, w zwłokach
Okoliczne plemiona kazrów stały się poważnym zagrożeniem. Atakują karawany i zapuszczają się w rejony, gdzie wcześniej ich nie widywano. Pomóż nam. Zapłacimy ci dwadzieścia pięć sztuk złota za każdą kazrową głowę.

Urzędnik Nowego Tristram

 

Masakra Kazrów

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wyżynna przełęcz / Północne wyżyny / Południowe wyżyny, w zwłokach
Nikt nie przeżył. Ten głupiec, Belard, zginął próbując rozmawiać z kazrami. Pojawili się kultyści. Uciekłem, gdy tylko ich zobaczyłem. Nie mam ochoty na czarną magię. Słyszałem krzyki moich kompanów, ale nie mogłem im pomóc.

Osman Myśliwy

 

Mogiła Wojownika

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Mogiła Wojownika w Butwiejącym Lesie, szkielet
Alaryk twierdzi, że nasz lud może przetrwać nadchodzącą bitwę, ale w jego oczach widziałem prawdę. Dlaczego kazał mi bronić Symbolu Honoru? Te pokraczne stwory mordują w lesie moich ludzi, a ja nie mogę nic zrobić!

Edryk

 

Nowe Tristram

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Na stole w gospodzie pod zarźniętym cielakiem
Przez wiele lat ludzie bali się mieszkać w cieniu ruin przeklętego miast Tristram. Ale z upływem czasu pojawili się poszukiwacze przygód, którzy zaczęli przeczesywać starą katedrę. Ich zyski były na tyle duże, że dla zaspokojenia potrzeb podróżników powstało Nowe Tristram. Obecnie
miasteczko odwiedza coraz mniej osób. Mieszkają tam głównie rolnicy i rzemieślnicy.

Deckard Cain

 

Odpowiedź Na Podarty List

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pieczary Aranei, w torbie
Do Królewskiej Gwardii,Z wielkim bólem stwierdzam, że nasz król całkowicie pogrążył się w szaleństwie. Rozkazał napełnić jaskinie monstrami stworzonymi przez arcybiskupa i nie słucha protestów. Kiedyś mogli tu mieszkać sami legendarni starożytni, ale teraz musimy zbezcześcić ich ruiny.

Kanclerz Eamon

 

Ostatni Bastion Starożytnych

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Po wykonaniu wydarzenia „Ostatni bastion starożytnych” w butwiejącym lesie
Naszych wrogów jest legion, ale nie wezmą nas bez walki. Musimy utrzymać ich tutaj, dopóki klucze do świątyni są ukryte przed ich przywódcą, tą bestią, Nerezą. Musimy walczyć do ostatniej kropli krwi!

Edryk

 

Podarty Listy

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pieczary Aranei, w torbie
Kanclerzu Eamonie,To niezwykle ważne, abyśmy zabezpieczyli posiadłość przed zdradzieckim motłochem z Tristram. jaskinie na wschodzie znajdują się zbyt blisko mych ziem… Trzeba zamknąć do niech dostęp. ponoć arcybiskup Lazarus oswoił magicznie kilka arachnidów, powinny nam się przydać…

Jego Wysokość, Król Leoryk

 

Pola Tristram

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pola Niedoli, zwłoki
Pola wokół Tristram to żyzne tereny o łagodnym klimacie. Przesądni rolnicy trzymali się od nich z dala przez jakiś czas po upadku Starego Tristram, ale z czasem porzucili swe niedorzeczne uprzedzenia i raz jeszcze chwycili za pługi i motyki. Teraz dostarczają plony zarówno do Nowego Tristram, jak i Wortham.

Abd al-Hazir

 

Wyżyny

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Południowe wyżyny, w skrzyni
Choć Nowe Tristram i otaczające je tereny zostały przez lata ponownie zasiedlone, wyżyny pozostają puste, za wyjątkiem rozpadających się ruin dawnych posterunków Leoryka. Król w swym obłędzie nakazał wznieść wiele wież strażniczych, ale obecnie budowle te nie mogą powstrzymać nawet kozłoludów i dzikich bestii. To prawdziwa tragedia.

Abd al-Hazir

 

Zatopiona Świątynia

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off W Zatopionej świątyni, szkielet
Kamień Świata się zmienił. Nasze dzieci rodzą się słabe i żyją krótko. Demoniczna Nereza obiecała przywrócić im moc, ale zamiast tego przemieniła je i wysłała, aby walczyły przeciwko nam. Możemy zginąć, ale nie wcześniej, niż odeślemy ją z powrotem do Płonącego Piekła.

Alaryk

 

 

postacie-box-mini

Brednie Pustelnika

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pieczary Aranei, w torbie
Kiedyś byłem jednym z nich. Zwyczajny. Niewinny. Aż usłyszałem wezwanie. I już wiedziałem, że muszę służyć, muszę zabić kobietę, która zagraża mej pani i mrocznej potędze. Jestem wybrańcem!

Pustelnik

 

Dziennik Adrii

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Po zabiciu Kapitana Daltyna w chacie Adrii i rozmowie z Leą
Aidan przyszedł do mnie zeszłej nocy. Podejrzewałam, co kryje się w jego zatroskanym sercu. Pocieszyłam go… najlepiej jak umiałam. Bez względu na to gdzie się uda, piekło będzie kroczyć za nim. Cienie znów zawisły nad Tristram. Lecz tak jak Aidan, odejdę, zanim nas ogarną.

Adria

 

Dziennik Deckarda Caina, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Dom Caina w trakcie zadania „Upadła gwiazda” przed rozmową z Leą
Nareszcie dotarliśmy do starej katedry w Tristram. To tutaj Diablo, Władca Grozy, po raz pierwszy zdeprawował gatunek ludzki. Wreszcie znajdę odpowiedzi, których szukam. Lea obawia się o moje bezpieczeństwo, ale właśnie tutaj są informacje, które pomogą pokonać ostatnich władców Płonących Piekieł.

Deckard Cain

 

Dziennik Deckarda Caina, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Przed rozpoczęciem zadania „Miecz nieznajomego”
Żałuję, że Lea nie żyje w innych czasach, nie wiedzie normalnego życia. Niestety nie jest jej to pisane. Kiedy odejdę, tylko ona będzie kontynuować moje dzieło, a ważą się losy świata.

Deckard Cain

 

Dziennik Despiny

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, skrzynia
Griswold, niech będzie błogosławiony, zaryzykował wszystko, aby przyprowadzić tego biednego chłopca do domu z katedry. Markotny ów chłopiec i smutny, ale jestem pewna, że to minie i znów będzie tym słodkim Wirtem, którego wszyscy kochają.

Mieszkanka Despina

 

Dziennik Farmera

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Znajduje się na Polach Niedoli w sakwie tam gdzie czasami jest chata druciarza (prawy górny róg mapy).
Nie rozumiem o co tyle zamieszania. Zginęło paru wieśniaków i wszyscy nagle uciekają na wzgórza. Uprawiam tę ziemię od dwudziestu lat i nigdy nie widziałem żadnych potworów. Nie ma powodów, żeby przerywać żniwa.

Pomylony farmer

 

Dziennik Gillian, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, skrzynia
Ogden i jego żona zaproponowali, bym razem z babcią nadal u nich mieszkała. Teraz gdy skończyły się kłopoty, chyba tak zrobimy. Wciąż nękają mnie straszne koszmary. Łudzę się, że w końcu znikną, ale tylko przybierają na sile.

Gillian

 

Dziennik Gillian, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, skrzynia
I pomyśleć, że kiedyś bałam się Adrii. Wkrótce zabierze mnie ze sobą do Kaldeum. Kaldeum! Nigdy nie sądziłam, że ujrzę je na własne oczy… Szkoda mi zostawiać Ogdena i jego żonę, ale Adria twierdzi, że znajdzie lekarstwo na moje koszmary.

Gillian

 

Dziennik Królowej Asylli

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Przeklęta ciemnica po wejściu kierujemy się w lewo jest w skrzyni
Stęskniłam się za słońcem. Nie wiem, jaki mamy dzień. Słyszę jak nadzorca, mój mąż i ten kundel, Lazarus, rozprawiają nad moim losem. Wkrótce moje życie dobiegnie końca, lecz lękam się tylko o mojego biednego Albrechta. Jego ojciec oszalał. Gdyby tylko Aidan tu był.

Królowa Asylla

 

Dziennik Lei, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pokój Lei, w trakcie zadania „Upadła gwiazda”
Jesteśmy oblężeni od sześciu dni. Wujek Deckard nadal się nie znalazł. Kapitan Rumford i reszta tracą nadzieję. Staram się ich podtrzymywać na duchu… ale jeśli pomoc nie nadejdzie szybko…

Lea

 

Dziennik Lei, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pokój Lei, w trakcie zadania „Dziedzictwo Caina” przed wejściem do katedry
Zdarzył się cud! Pojawiła się bohaterka, jak z opowieści wujka Deckarda, i uratowała nas! W głębi serca wiem, że wujek ciągle żyje i modlę się, żeby bohaterka bezpiecznie sprowadziła go do domu.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pokój Lei, w trakcie zadania „Rozbita korona”
Wujka Deckarda udało się wyrwać ze szponów Króla Szkieletów i wrócił do domu! Tak się cieszę. Ale Król Szkieletów? Myślałam, że to tylko legenda. Gdy pomyślę, że szalony król Leoryk wrócił i nawiedza to miejsce… Czy Tristram nie dość wycierpiało?

Lea

 

Dziennik Lei, Część 4

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pokój Lei, w trakcie zadania „Miecz nieznajomego”
Ciężko mi w to uwierzyć, ale gwiazda… to człowiek. Kiedy wujek Deckard o tym usłyszał, był zdruzgotany. Wiem, że liczył na znacznie więcej.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 5

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pokój Lei, w trakcie zadania „Rozbity miecz”
Wujek Deckard wierzy, że kluczem do odzyskania pamięci przez Nieznajomego, jest przekucie jego miecza. Chciałabym powiedzieć, że to tylko kolejna z jego szalonych teorii, ale ostatnie wydarzenia sprawiają, że zaczynam się bać.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 6

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pokój Lei, w trakcie zadania „Zagłada w Wortham”
Kiedy odzyskaliśmy drugą część miecza Nieznajomego, znalazła nas Mahda. Ciągle depcze nam po piętach. Kim jest? Twierdzi, że zna moją matkę, ale jak to możliwe? Nieważne. Musimy dotrzeć do Wortham przed nią i zdobyć ostatnią część miecza.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 7

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pokój Lei, w trakcie zadania „Szlakiem Sabatu”
Wujek Deckard odszedł na zawsze. Pamiętam jak wspaniale było za każdym razem, gdy ruszaliśmy ku nowej, szalonej przygodzie. Co zrobię bez niego? Wierzył, że Nieznajomy jest aniołem, a to tylko człowiek. Zawsze wiedziałam, że to tylko historyjki. A wujek przez nie umarł.

Lea

 

Dziennik Leoryka, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Królewskie krypty, na pulpicie
Właśnie przybyliśmy do Tristam i muszę rzec, że miejsce trochę mnie frasuje. To zaścianek, ale ze starożytną katedrą, która popada w ruinę. To nie jest miejsce godne króla! Nie pojmuję, dlaczego Lazarus tak nalegał, aby tutaj właśnie znajdowała się nowa siedziba władzy.

Jego Wysokość, Król Leoryk

 

Dziennik Leoryka, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Królewskie krypty, na pulpicie
W posiadłości, którą zwiemy domem, zapanowała chorobliwa apatia. Młodemu Albrechtowi nowe miejsce przypadło chyba do gustu, choć jego brat Aidan, wyruszył, aby zostać wojownikiem. Byś może po prostu cierpią na wahania nastrojów spowodowane niedawną zmianą klimatu.

Jego Wysokość, Król Leoryk

 

Dziennik Leoryka, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Sale Agonii (wszystkie poziomy), na pulpicie
Jestem przekonany, że jakaś złowroga istota próbuje przejąć kontrolę nad moimi myślami. Głosy każą mi robić straszne rzeczy, czasem nie panuję nad własnym ciałem. jestem pewien, że Lazarus o tym wie – w takich chwilach dziwnie na mnie patrzy.

Jego Wysokość, Król Leoryk

 

Dziennik Leoryka, Część 4

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Sale Agonii (wszystkie poziomy), na pulpicie
Wbrew protestom członków mojej rady, nie zamierzam zaprzestać kaźni. Zgładzę tych, tych, których uważam za winnych spisku przeciw królestwu. Może członkowie rady boją się, że mój wzrok padnie także na nich i odkryję ich ohydne i zdradzieckie plany. Mogę ufać już tylko Lazarusowi.

Jego Wysokość, Król Leoryk

 

Dziennik Leoryka, Część 5

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Sale Agonii (wszystkie poziomy), na pulpicie
W końcu zdołałem się wyzwolić spod mrocznych wpływów. Widzę teraz wszystko takim, jakie jest naprawdę. Niecny spisek mieszkańców miasta, aby odebrać mi Albrechta i w ten sposób osłabić nie uda się! Głowy żon i dzieci wbite na pal przywołają zdrajców do porządku.

Jego Wysokość, Król Leoryk

 

Dziennik Szelmy

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off W torbie na polach niedoli (przy drodze na stary młyn – tam gdzie spotykamy szelmę)
Po długich poszukiwaniach, trafiłem na obiecujący trop. Rodzina żyjąca koło Nowego Tristram weszła w posiadanie cennej relikwii. Biedni głupcy nie mają pojęcia, co z nią zrobić! Ja za to wiem, co mogę zrobić ich córką… To dzięki niej zdobędę skarb.

Lyndon

 

Dziennik Wędrownej Kotlarki

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Obok „Ukrytej chaty” na „Polach niedoli”
Powinniśmy to przewidzieć. Chłopi odeszli przeszło dwa tygodnie temu – a myśmy zostali. Zeszłej nocy słychać było zakradające się bestie. Mąż poszedł sprawdzić i od tej pory go nie widziałam… Zostały mi po nim tylko nasze wspólne rzeczy. Może komuś innemu przydadzą się bardziej.

Kotlarka Rina

 

Dziennik Więźnia

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Sale Agonii poziom 2 (przed wyjściem na wyżynne przejście czasem jest wydarzenie z uratowaniem więźnia)
13. dzień lunasad roku kedżystańskiego 1263. Oprawcy wypalili na moim ciele runy. Powiedzieli, że tortury i czarna magia zamieni nas w demony służące królowi Leorykowi. Co za brednie. 17. dzień lunasad. Boli straszliwie… nie mogę jasno myśleć… jestem głooodnyyy. 20. dzień lunasad. PPPppPPPAnie, JeeeSTEM GłoooDNyyy, NaKAAARM MNIE…

Obdarty więzień

 

Król Szkieletów

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Po zabiciu Leoryka
Wielcy Kapłani Zakarum w Kurast obwołali Leoryka królem Khanduras wiele lat temu. Był dobrym władcą, aż do chwili, gdy podszepty Diablo doprowadziły go do obłędu. W końcu jego zaufany rycerz Lachdanan był zmuszony go zabić. Wtedy to sam Diablo wskrzesił Leoryka w postaci Króla Szkieletów, który został w końcu unicestwiony przez Aidana, syna monarchy.

Deckard Cain

 

List Miry do Haedriga

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Skrzynia, obok kowala
Mój najdroższy Haedrigu. Nie rozpaczaj, ukochany, zrobiłeś co w twojej mocy. Czas, który spędziliśmy razem znaczy więcej niż słowa, jednak los bywa okrutny. Twoja siła jest potrzebna, aby zakończyć koszmar, który nęka świat. Moim ostatnim życzeniem jest, abyś znalazł swój cel. Na zawsze kochająca Mira.

Mira

 

Manuskrypt Lachdanana, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Katedra (wszystkie poziomy) na pulpicie
Nazywam się Lachdanan i jestem przeklęty. Niegdyś byłem kapitanem w armii króla Leoryka. Służyłem z honorem władcy i ojczyźnie. Nikt nie kochał swojego króla bardziej niż ja… nawet wtedy, kiedy mój miecz przeszywał jego zdeprawowane serce.

Lachdanan

 

Manuskrypt Lachdanana, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Katedra (wszystkie poziomy) na pulpicie
To Lazarus, jestem tego pewien. Tylko jemu król dawał posłuch. A Lazarus rzucił na Leoryka nikczemne zaklęcie i zaszczuł kłamstwami o nieuchronnym ataku z Zachodniej Marchii. Bezmyślni doradcy nawet nie odważyli się, sprzeciwić arcybiskupowi. Tylko przytaknęli i posłali nas na pewną śmierć.

Lachdanan

 

Manuskrypt Lachdanana, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Katedra (wszystkie poziomy) na pulpicie
Kiedy wróciliśmy po porażce w Zachodniej Marchii, mój ukochany król stracił resztki rozumu. Wrzał z wściekłości i złorzeczył nazywając nas zdrajcami. Z bólem w sercu, musiałem go uciszyć.

Lachdanan

 

Manuskrypt Lachdanana, Część 4

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Katedra (wszystkie poziomy) na pulpicie
Za ostatnią próbę uhonorowania mojego władcy będę po wieki cierpiał katusze. Gdy chowaliśmy go w komnacie grobowej, ujawnił się nam jako odrażający, demoniczny szkielet. Gorash i pozostali rycerze natychmiast ulegli jego wpływowi, ale ja walczyłem.

Lachdanan

 

Manuskrypt Lachdanana, Część 5

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Katedra (wszystkie poziomy) na pulpicie
Teraz błąkam się przeklęty przez ukochanego niegdyś króla. Zło gryzie moje kości. Co, jeśli nie zdołam go opanować? nie mogę ryzykować Bezpieczeństwa Tristram. Muszę udać się w głąb labiryntu i tam w samotności dokonać żywota.

Lachdanan

 

Notatki Adeny

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Dom Osobliwości (Pola Niedoli)
Tchórzliwi chłopi już od kilku dni opuszczają swoje pola, ale nie ja. Mój dom jest tutaj i kilka wściekłych kozłoludów tego nie zmieni.

Adena Sprzedawczyni Osobliwości

 

Ogłoszenie z Królewskiego Portu

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Po konwersacji „Pochodzenie Lyndona” z szelmą
Zaginęła: relikwia szkarłatnej barwy, rozmiarów pięści. Zabrana przeszło dwa miesiące temu w trakcie pożałowania godnej kradzieży z banku Gildii Kupieckiej. Schwytani nie posiadali przy sobie przedmiotu kradzieży. Prawowity właściciel pragnie ją odzyskać i wyznaczył nagrodę za jej zwrot.

Lyndon

 

Pochwa na Miecz Talika Obrońcy

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wieża strażnicza (Południowe wyżyny) poziom 2 (Jeśli będzie tam Vendel Płatnerz)
Ta pochwa na miecz to prawdziwy skarb. Widnieje na niej starożytna inskrypcja – „Talik Obrońca”. To jeden ze starożytnych, który strzegł Góry Arreat, aż do zniszczenia Kamienia Świata. prawdziwy wojownik, który poświecił życie, żeby ocalić świat przed ciemnością.

Vendel Płatnerz

 

Rozważania Kapłana, Cześć 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wortham, w torbie
Jeden z ludzi znalazł w sieciach tajemniczy artefakt. Wygląda jak rękojeść starożytnego miecza, ale wiem, że kryje się za tym coś więcej. Musiałem wykłócić się z rybakiem, żeby zostawił ją w kaplicy, gdzie będzie bezpieczna. Miejsce relikwii jest w świętym miejscu.

Verrall, Kapłan z Wortham

 

Rozważania Kapłana, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wortham, w torbie
Kiedy Kościół Zakarum mnie tu przysłał, liczyłem, że trafię do prostej i spokojnej osady. Szczerze mówiąc, ulżyło mi. O wiele silniejsi ulegli złu i tak ciche miejsce było dla mnie wybawieniem. Wszystko zmieniło się, kiedy katedrę w Tristram dotknęła katastrofa.

Verrall, Kapłan z Wortham

 

Stary Dziennik

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, skrzynia
Wszędzie panuje chaos, w mieści aż huczy od plotek, że Lachdanan zabił króla! Jeśli to prawda, to może czas grozy już przeminął.

Mieszkaniec Starego Tristram

 

Stary Dziennik Caina, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, skrzynia
Nie mogę się już oszukiwać co do prawdziwej natury zła, które podnosi się z otchłani pod katedrą. Ciężko uwierzyć w tak straszliwą prawdę. Źródłem trawiącej nas plagi jest sam Władca Grozy – Diablo.

Deckard Cain

 

Stary Dziennik Caina, Cześć 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, skrzynia
Przyniesiono mi dzisiaj plugawy kostur Lazarusa. Potwierdziły się moje obawy. Nie ma już cienia wątpliwości, że to on porwał Albrechta i prawdopodobnie uwolnił Diablo z pradawnego więzienia. kto wie, jakie jeszcze planował zbrodnie.

Deckard Cain

 

Zaginiony Dziennik

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Droga do Starego Tristram / Stare ruiny, skrzynia
Słyszałem plotki, ale myślałem, że to tylko wymysły znudzonych bab. A dzisiaj zobaczyłem, jak wloką ludzi ulicami! Mieszkańców! Czy świat oszalał?!

Mieszkaniec Starego Tristram

 

Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Jaskinia Klanu Księżyca (Pola Niedoli) w torbie po wejściu do jaskini
Długo i ciężko pracowałem, aby opanować mroczną magię. Nareszcie zbieram żniwo. Mahda mnie doceniła! Obiecała przydzielić mi specjalne zadanie, które przyniesie wieczną chwałę Wielkiemu Panu. Nie mogę zasnąć, jutro ma wyjawić, co to będzie!

Uryk Wiedzący

 

Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Jaskinia Klanu Księżyca (Pola Niedoli) w torbie po wejściu do jaskini
Kozłoludy! Tyle się napracowałem dla bandy cuchnących capów! Mahda twierdzi, że będą naszym najcenniejszym sojusznikiem i że jedynie mnie może powierzyć tak ważne zadanie. Pokazała mi, gdzie moje miejsce. Zostałem boleśnie upokorzony.

Uryk Wiedzący

 

Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Jaskinia Klanu Księżyca (Pola Niedoli) w torbie po wejściu do jaskini
Zniewolenie kozłoludów okazało się łatwiejsze niż sądziłem. Moja magia roznieciła ich wewnętrzną dzikość i tłumnie do mnie przybyły. Kilka z nich uciekło – te, które pojęły los, jaki czeka ich lud – ale są zbyt słabe, żeby przełamać moje zaklęcia. Klan Księżyca jest na moje rozkazy!

Uryk Wiedzący

 

Opublikowany: 23 marca 2014 - Ostatnia zmiana: 11 czerwca 2017