Dzienniki – Diablo III – Akt II

strzalka-lewo.Wróć do Dziennik – Diablo III

top-dzienniki-diablo-iii-akt-ii

 

zadania-box-mini

Dziennik Łowcy, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Zapomniane Ruiny, Oaza Dalgura
Zgadzamy się – ten renegat Kull musi zostać powstrzymany. Chce skopiować moc kamieni i wykorzystać ją do własnych celów. Ma obsesję na punkcie mocy Nieba i Piekła. Ściągając na siebie ich uwagę, skaże nas na zagładę.

Iben Fahd

 

Dziennik Łowcy, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Zachodni Kanał
Za tydzień wyruszamy na Bezludne Piaski, aby odszukać ukryte archiwa Kulla. Nie mamy pojęcia, czego oczekiwać. Jak bardzo Kull popadł w szpony szaleństwa? Jak wielką moc udało mu się zdobyć? Mam tylko nadzieję, że nie wyruszamy za późno.

Iben Fahd

 

Dziennik Łowcy, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Krypta Skrytobójcy, Bezludne piaski
Znaleźliśmy archiwa Kulla. Były dziwnie puste. Mag wszędzie zostawił pułapki. Każdy kolejny krok jest trudniejszy od poprzedniego. Tylko głupiec mógł mieć nadzieję, że będzie inaczej. Kull przez wiele lat przygotowywał się do tego, że ktoś po niego przyjdzie. Może jesteśmy głupcami, ale musieliśmy posuwać się naprzód.

Iben Fahd

 

Dziennik Łowcy, Część 4

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Burzowe Sale, Archiwa Zoltuna Kulla
Możemy próbować, ale Kulla nie da się tak po prostu zabić. Przeklęta krew utrzymuje go przy życiu, z żył płynie mu piasek. Prześladuje nas jego śmiech. Pozostała nam jedna możliwość. Oddzielimy głowę od ciała i ukryjemy je w krainie cieni.

Iben Fahd

 

Dziennik Łowcy, Część 5

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Nieznane otchłanie, Archiwa Zoltuna Kulla
Zapieczętujemy zamki cienia za pomocą jego krwi, zaś ją z kolei ukryjemy na pustynie pod wieczną strażą. Mogę tylko żywić nadzieję, że świat nie zapomni zła, jakie sprowadził Kull, i że jego kres spocznie na wieki pod niespokojnymi piaskami.

Iben Fahd

 

Dziennik Łowcy, Część 6

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Zapomniane Ruiny, Oaza Dalgura
Kull wyśmiewa każdy mój krok. Próbowałem zatkać mu usta, ale nigdy nie przestaje gadać. Bawią go te drwiny. Nie dam się złapać w pułapkę, nie ulegnę mu. Już nie mogę się doczekać ciszy, która zapadnie, gdy bezpiecznie schowam głowę.

Iben Fahd

 

Obwieszczenie Gwardii Imperialnej

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, podczas zadania „Audiencja u cesarza”
Słuchajcie, Poddani Cesarza Hakana II:W miejskich kanałach widziano młodą kobietę, ubraną w czerwoną tunikę. Z naszych raportów wynika, że przybyła do Kaldeum niedawno z grupą podejrzanych wędrowców. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w jej szybkim ujęciu zostaną szczodrze nagrodzone przez Jego Eminencję.

Imperialny Gwardzista

 

Pismo do Mahdy, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Tajne Zgromadzenie, Płaskowyż Skowytów
Mahdo,Ta „bohaterka” chce zaatakować cię w Alkarnus. Na twoim miejscu przygotowałbym pułapkę przy posterunku Kasima, ale nie jestem tobą. Jeżeli znów mnie zawiedziesz, a na to się zanosi, będę musiał cię zabić. To by mnie zasmuciło… ale sądzę, że mógłbym to znieść.

Belial

 

Pismo do Mahdy, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Siedziba Wiedźmy (Alkarnus)
Mahdo, Dotarły do mnie straszliwie smutne wieści, że nie udało ci się powstrzymać wroga przy Posterunku Kasima. No, ale przynajmniej znaleziono szpiega. Gdy już zlikwidujemy ją i jej sprzymierzeńców, ten mały paskudny świat wpadnie w moje ręce… i może też twoje, jeżeli zdołasz przetrwać.

Belial

 

Rozkazy Mistyfikatora, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Kanały Kaldeum, wysłannik Beliala
Moje wierne sługi,Utrzymujcie wiedźmę przy życiu, aż zacznie mówić. Ból pomoże rozwiązać jej język, ale tylko do pewnego stopnia. Pamiętacie co się stało z pomocnikiem Vizjerei? To było dość przyjemne, nie ukrywam, ale pod koniec z jego ust wydobywały się już tylko bezsensowny bełkot i skrzepy krwi.

Belial

 

Rozkazy Mistyfikatora, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Oaza Dalgura, wysłannik Beliala
Pokonać wroga i schwytać jej towarzyszy. Jest wśród nich wiedźma i… jeszcze jedna… dziewczyna. Przyprowadźcie ją do mnie, wraz z Czarnym Kamieniem Dusz. Będą szukać głowy Zoltuna Kulla. Przeszukajcie oazę, aby znaleźć czaszkę. W czerepie pozostało nieco starej magii, muszę go
mieć.

Belial

 

Rozkazy Mistyfikatora, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bezludne piaski, wysłannik Beliala
Nędznicy!Nie mam czasu na wasze wymówki. Kaldeum znajduje się na krawędzi buntu, a wróg jest coraz bliżej Archiwum Zoltuna Kulla. Zabijcie ją, przynieście mi głowę szalonego czarodzieja i Czarny Kamień Dusz, w przeciwnym razie czeka was agonia, jakiej nie jesteście w stanie sobie wyobrazić.

Belial

 

Rozkazy Gwardzisty

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Posterunek Kasima
Kapitanie Gwardii,Niniejszym rozkazuję ci wysłać oddział najbardziej lojalnych ludzi, aby zabezpieczyli Posterunek Kasima. Władza nad miastem wisi na włosku. Lud robi się niespokojny, koniecznie trzeba go ujarzmić. Bądź czujny, na naszych ziemiach pojawił się ktoś obcy. Chce wywołać niepokoje.

(Nieczytelny Podpis)

 

Straszliwy Bohater

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Kąsające piaski
Rozbijemy obozowisko i będziemy czekać na potężnego bohatera. Mam przeczucie, że wysłano nas na zgubę. Słyszałem, że sieje zniszczenie w naszych szeregach, nie daje nam żadnych szans. Obawiam się, że tej nocy znowu nie zaznam snu.

Mroczny kultysta

 

 

swiat-box-mini

Komnata Twarzy

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Oaza Dalgura, przed grobowcem Chana Dakaba, torba
Drzwi do skarbca zostały zapieczętowane przy pomocy magii. Kamienne twarze na ziemi reagują na naszą obecność. Powinniśmy byli to zbadać, ale coś obudziliśmy. Musimy odejść.

Jarulf Żelazny Wilk

 

Krótka Historia Kaldeum, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, Gospoda pod Kąsającymi Piaskami, z lewej strony stos ksiąg
Większość zwykłych ludzi przynajmniej słyszało o Kaldeum. Ten ośrodek handlu istnieje od tysięcy lat, powstał jeszcze przed Wojnami Klanów Magów. Miasto zachowuje neutralność i tylko dzięki temu nie spotkał go los, jaki stał się udziałem niedalekiego Viz-Jun. Życie – i handel – toczy się dalej.

Abd al-Hazir

 

Krótka Historia Kaldeum, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, Gospoda pod Kąsającymi Piaskami, z lewej strony stos ksiąg
Władzę w Kaldeum zawsze sprawowała rada konsorcjum handlowego, a po upadku Vizjerei zdobyła dodatkowe wpływy. Kiedy szeregi wyznawców Zakarum zaczęły rosnąć, członkowie rady dostrzegli okazję i pozwolili fanatykom wznieść w samym centrum miasta ogromną katedrę Saldencal.

Abd al-Hazir

 

Krótka Historia Kaldeum, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, Gospoda pod Kąsającymi Piaskami, z lewej strony stos ksiąg
Radzie konsorcjum handlowego nie wystarczyło niepodzielne panowanie w dziedzinie handlu i religii. Postanowili uczynić z Kaldeum centralny ośrodek nauki. Zaproponowali połączenie akademii magów w jedną ogromną budowlę – Sanktuarium Yshari – które odtąd stało się symbolem wiedzy i postępu.

Abd al-Hazir

 

Krótka Historia Kaldeum, Część 4

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, Gospoda pod Kąsającymi Piaskami, z lewej strony stos ksiąg
Przez ostatnie lata, gdy szlachta Kurast praktycznie najechała miasto, w Kaldeum zaszyły drastyczne zmiany. Krótko potem do szlachty dołączył cesarz Hakan I i uczynił z Kaldeum swą stolicę. Choć jego poczynania były dość śmiałe, za rządów Hakana panował spokój i dobrobyt.

Abd al-Hazir

 

Krótka Historia Kaldeum, Część 5

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, Gospoda pod Kąsającymi Piaskami, z lewej strony stos ksiąg
Pod rządami nowego cesarza wszystko toczyło się dobrze. Dopiero jego niespodziewana śmierć zmusiła kapłanów Zakarum do poszukiwań następcy tronu Kedżystanu. Przy pomocy skomplikowanych obrzędów (niewątpliwie na pokaz dla zabobonnych wyznawców) ustalili, że biedne dziecko z północy
jest duchowym następcą Hakana I.

Abd al-Hazir

 

Krótka Historia Kaldeum, Część 6

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, Gospoda pod Kąsającymi Piaskami, z lewej strony stos ksiąg
Po zakończeniu obrzędów kapłani Zakarum zatrudnili grupę najemników, Żelaznych Wilków, którzy mieli pojechać po dziecko. Ochrzcili je mianem Hakana II i pomimo młodego wieku posadzili na tronie. Od tamtej pory Kaldeum chyli się ku upadkowi i nie zanosi się na to, aby sytuacja miała ulec poprawie.

Abd al-Hazir

 

Na Bezludnych Piaskach, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bezludne piaski, torba
My, Zakarum, pracujemy ciężko, aby Kaldeum stało się miastem litości i zbawienia, ale jak dotąd nie udało nam się przekonać cesarza, aby zmienił dawne prawa dotyczące banicji. Więźniowie skazani za zdradę wciąż są wysyłani na Bezludne Piaski, gdzie czeka ich śmierć.

Lysra, archiwistka Zakarum

 

Na Bezludnych Piaskach, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bezludne piaski, torba
W dokumentach obejmujących tysiące lat nie udało się znaleźć choć jednego przypadku, aby więzień przetrwał wygnanie na Bezludne Piaski. Pustkowie usłane jest kośćmi oskubanymi przez krwawe jastrzębie i zdesperowane lacuni. Ci, którzy tutaj giną, odchodzą pozbawieni dostępu do błogosławionego Światła.

Lysra, archiwistka Zakarum

 

Na Bezludnych Piaskach, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bezludne piaski, torba
Brast, uczony Zakarum, napisał, że Bezludne Piaski powstały, gdy wysłano klan magów, aby pokonali niebezpieczną energię pustoszącą ten obszar. Nie wspomniał jednak o gigantycznych szkieletach… nikt ich nigdy nie zidentyfikował. Czy pozostały po rasie ogromnych bestii? Demonów? Mitycznych smoków? Być może nigdy się nie dowiemy.

Lysra, archiwistka Zakarum

 

Mahda, Przywódczyni Sabatu

sluchaj-ico-mini-off Po pokonaniu Mahdy
Gdy wstąpiłam do Sabatu, byliśmy słabi i bezczynni. najwyższe Zło było uwięzione, wiec przywódcy nie chcieli nic robić. udało mi się przekonać pewną wiedźmę, abyśmy ich otruły i wspólnie przejęły władzę. Kilka lat później… ona odeszła, ale kontynuowałam dzieło, budując potęgę Sabatu i służąc Belialowi.

Mahda

 

Oaza Dalgura

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Oaza Dalgura, w skrzyni
Trzy wieki temu Kaldeum było znacznie mniejsze, a mieszkańcy czerpali wodę ze studni. Wtedy pojawił się tajemniczy Dalgur, oferując miastu wspaniałą oazę na pustyni. W zamian chciał, aby ochrzczono ją jego imieniem. Potem zniknął równie nagle, jak się pojawił.

Abd al-Hazir

 

Pustynne Akwedukty, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wschodni Kanał / Zachodni Kanał, w torbie
Akwedukty zostały zbudowane na zlecenie rady konsorcjum handlowego, gdy trzy wieki temu odkryto Oazę Dalgura. Kaldeum prosperowało znakomicie już od wielu lat, ale źródło wody pozwoliło miastu rozwijać się jeszcze bardziej. Zbudowano wspaniałe fontanny, aby każdy miał dostęp do wody pitnej.

Abd al-Hazir

 

Pustynne Akwedukty, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Wschodni Kanał / Zachodni Kanał, w torbie
Ostatnimi czasy akwedukty popadły w ruinę i stały się siedliskiem szkodników. Gwardia Imperialna nie robi nic, twierdząc, że stan akweduktów nie budzi obaw. Widziałem je na własne oczy, znam prawdę. Wiele zamożnych rodzin, wliczając w to moją, woli czerpać wodę ze studni.

Abd al-Hazir

 

 

postacie-box-mini

Andariel, Pani Cierpienia

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
Andariel była jedyną kobietą w szeregach zła. Przez wiele lat pomagała Pomniejszym Złym, ale ostatecznie straciła wiarę w szanse powodzenia tych spisków. Dwa dziesięciolecia temu zdecydowała, że pomoże Diabli i przejęła kontrolę nad Cytadelą Niewidzącego Oka. Ostatecznie zginęła z rąk bohaterów.

Deckard Cain

 

Azmodan, Władca Grzechu

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
W manuskrypcie Valrusa Azmodan jest uznawany za jednego z najlepszych dowódców wśród demonów. Podczas Wiecznego Konfliktu nieraz zwyciężał anioły w Pandemonium, a podczas wojny bratobójczej także Najwyższe Zło. Jeżeli Władca Grzechu zaatakuje naszą krainę, będziemy mieć powody do strachu.

Deckard Cain

 

Baal, Władca Zniszczenia

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
Baal jest najbardziej śmiałym i nieostrożnym Najwyższym Złem. Po Mrocznym Wygnaniu został uwięziony w ciele horadrima Tal Rashy, i zamurowany w grobowcu. Kilka wieków później Diablo uwolnił Baala, który zatruł Kamień Świata, co miało straszliwe konsekwencje dla barbarzyńców mieszkających w pobliżu Góry Arreat. Krótko potem Baal zginął z rąk bohaterów.

Deckard Cain

 

Belial, Władca Kłamstw

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
Belial, Władca Kłamstw, jest mistrzem oszustw. Podobno udało mu się podbuntować Azmodana przeciwko Najwyższym Złym. Tak rozpoczęła się w Płonących Piekłach wojna domowa, zakończona Mrocznym Wygnaniem Najwyższych Złych do krainy śmiertelników.

Deckard Cain

 

Diablo, Władca Grozy

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
Pośród Najwyższych Złych to Diablo jest najmłodszy. A mimo to wciąż uważam go za najbardziej niebezpiecznego. Dzięki władzy nad grozą Diablo nie odczuwa strachu, więc z łatwością zdeprawował wielu ludzi. jego esencja została dwadzieścia lat temu uwieziona w Kamieniu Duszy i wygnana do niezgłębionej otchłani.

Deckard Cain

 

Duriel, Władca Bólu

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
Duriel jest bliźniakiem Andariel. Sądzę, że wspólnie spiskowali, aby pomóc Diablo w uwolnieniu Mefista i Baala, choć w przeszłości oboje wspierali Pomniejsze Zła. Władca Bólu pilnował więzienia Baala – grobowca Tal Rashy – gdzie został zabity przez bohaterów.

Deckard Cain

 

Dziennik Eireny

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Dostaniemy ją od Eireny po konwersacji „Podróż Eireny „
Dzień czwarty: Zaczynaliśmy wariować z głodu, trzy dni bez jedzenia, ale to nas nie usprawiedliwia…Dzień siódmy: Nie potrafię zaakceptować, kim się stałem…Dzień dziesiąty: Czuję głód, ale jestem cierpliwy. ktoś po mnie przyjdzie. Wtedy znowu się najem.

Eirena

 

Dziennik Fuada

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Piwnica Fuada, Płaskowyż skowytów
Nie czułam strachu, gdy zapieczętowano grobowiec. Tylko spokój, gdy mój umysł odpłynął w ciemność. Wydawało mi się, że otworzyłam oczy kilka chwil później. Zrujnowana sala była na współ pogrzebana w piasku. Zostawiłem wszystko… teraz prowadzi mnie już tylko nadzieja.

Fuad

 

Dziennik Kapitana Żelaznych Wilków

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Alkarnus, zwłoki
Kolejny zachód słońca. Alkarnus jest bezpieczne od szaleństwa, które ogarnęło Kaldeum. Choć z okazji jakiegoś święta Zakarum wciąż napływają zakapturzeni pielgrzymi… demony trzymają się z daleka. Podwoję straże przy bramie. Musimy być gotowi, na wypadek, gdyby los się odmienił.

Kapitan Żelaznych Wilków

 

Dziennik Kulla, Część 1

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Krypta skrytobójcy (Bezludne piaski)
W końcu udało mi się odkryć tajemnicę kamieni dusz, które kiedyś nam, horadrimom, przekazał Tyrael. Są wspaniałe, ale na pewno można je skopiować. nie, nie tylko skopiować, ulepszyć. Mój kamień pomieści dusze nie tylko wielu demonów, ale nawet aniołów!

Zoltun Kull

 

Dziennik Kulla, Część 2

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pieczara zdrajcy (Bezludne piaski)
Przy pomocy tego kamienia dusz uwolnię prawdziwą moc człowieka. W dawnych czasach dysponowaliśmy potęgą o której możemy teraz tylko marzyć. Kamień dusz pozwoli mi dorównać przodkom.

Zoltun Kull

 

Dziennik Kulla, Część 3

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Pieczara zdrajcy (Bezludne piaski)
Czarny kamień Dusz będzie moim największym dziełem, dziedzictwem, darem dla ludzkości. Dojdzie do wojen pomiędzy mieszkańcami Niebios i Piekieł. Moc uwięziona w kamieniu na zawsze wyzwoli ludzi spod władzy demonów i aniołów.

Zoltun Kull

 

Dziennik Kulla, Część 4

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Terminus, Komnata Kamienia Dusz, po zabiciu Kulla
Pieczęcie zostały zerwane. Wygląda na to, że moi bracia w końcu zaczęli mnie szukać. Niech będą przeklęci! Nie jestem gotowy. Zbyt wiele mocy ulokowałem w kamieniu, muszę go ukończyć. Od tego zależy przyszłość ludzkości…

Zoltun Kull

 

Dziennik Larry

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Dostaniemy go od Larry w zapiaszczonej piwnicy, która znajduje się w Kopalniach nad Czarnym Kanionem
Odkąd znaleźli nas kultyści, upłynął tydzień. mama kazała mi się schować – zawsze umiałam się chować. Nikt nigdy nie mógł mnie znaleźć, bo chowałam się w miejscach, gdzie nikt nie chciał szukać. Wtedy zabrali moich rodziców… wciąż słyszę krzyki.

Larra

 

Dziennik Lei, Część 8

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Podczas zadania „Cienie na pustyni”
Kaldeum – wszystko co zostawił mi wujek Deckard, prowadzi do miasta. Dziwne uczucie. Pierwszy raz widziałam go tutaj jako dziecko… strata jest jeszcze bardziej dotkliwa. Przez cały czas miał rację… Musimy powstrzymać Beliala, zanim będzie za późno.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 9

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Podczas zadania „Miasto krwi”
Miasto ma wiele tajemnic, ale wciąż pamiętam większość z nich. Mogę się dostać do Kaldeum przez kanały, jeśli tylko uda mi się uniknąć Gwardii Imperialnej. W tym samym czasie moja towarzyszka zajmie się Mahdą. Ot nie przywróci życia wujkowi Deckardowi, ale gdy przywódczyni kultystów
zginie, wszyscy odetchniemy z ulgą.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 10

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Podczas zadania „Nieoczekiwani sprzymierzeńcy”
Przez cały ten czas moja mam żyła! Jestem taka szczęśliwa, ale zarazem ciężko mi zaakceptować, że nigdy nie odezwała się do mnie ani do wujka Deckarda. Chciała mnie chronić, ale wolałabym wiedzieć, że żyje. Cóż, przynajmniej teraz ją mam.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 11

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Podczas zadania „Krew i piasek”
Mama uczy mnie magii i kontrolowania mocy, ale boję się, że ją rozczarowałam. Podobno mam dar, ale jakoś tego nie czuję. Może ćwiczenia mi pomogą. Najważniejsze, że jesteśmy coraz bliżej Czarnego Kamienia – tylko to się tak naprawdę liczy.

Lea

 

Dziennik Lei, Część 12

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Podczas zadania „Przeczesywanie Kaldeum”
Pomimo zdrady Zoltuna Kulla mamy przynajmniej Czarny Kamień Dusz. Zawsze wiedziałam, że nie można Kulowi ufać. Na szczęście udało się go pokonać i zdobyć kamień. Dowiedziałam się, że moja mama w tajemnicy związała z nim zabitych Władców Piekieł… Nie rozumiem tylko, czemu mi o
tym nie powiedziała.

Lea

 

Dziennik Lyndo

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Z ciała Lyndo obok portalu do Zasłoniętego Skarbu (losowa lokacja)
Znaleźliśmy klucz do tego prastarego urządzenia, choć obawiam się, że te skarby mogą nas kosztować życie. Ale przynajmniej dotarliśmy z bratem aż tutaj i wciąż żyjemy. Czy jednak ośmielimy się skorzystać z tej maszyny?

Lyndo

 

Dziennik Nekromanty

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Kąsające piaski, dostaniemy ją od Mehtana nekromanty podczas wydarzenia „Niespokojne piaski”
Dwie dekady temu mój mentor zmierzył się z siłami zła i wyszedł z walki zwycięsko. Nie zdołam przewyższyć jego osiągnięć, ale spróbuję zrównoważyć szalejące siły, które chcą zniszczyć świat. Duchy nieopodal Kaldeum są niespokojne – muszę je uciszyć.

Mehtan Nekromanta

 

Dziennik Służącego

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, podczas zadania „Audiencja u cesarza”, zwłoki
W ostatnich tygodniach mój mały Hakan stał się taki okrutny… popadł w paranoję. Podobno nakazał całej służbie opuścić miasto, bo w przeciwnym razie zrzucą ją z murów. Ale na pewno nie chodziło mu o mnie. Przecież opiekuję się nim, odkąd się urodził.

Służący Kohin

 

Legenda o Zeim Szachraju

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Dostaniemy ją od Shena po konwersacji „Mylna tożsamość”
Dwie dekady temu mój mentor zmierzył się z siłami zła i wyszedł z walki zwycięsko. Nie zdołam przewyższyć jego osiągnięć, ale spróbuję zrównoważyć szalejące siły, które chcą zniszczyć świat. Duchy nieopodal Kaldeum są niespokojne – muszę je uciszyć.

Abd al-Hazir

 

List Miłosny

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Oaza Dalgura, skrzynia
Z twórczości Solana, kadżystańskiego poety: Miłość moja się wznosi Jak wierzba nad brzegiem rzeki. Niechaj zatem ją zrosi Oddanie moje na wieki. Otulę jej giętki pień Jak bluszczu giętkie pnącza, Wespnę w gałęzi cień, Aby owoce jej strącać.

Solan

 

Mefisto, Władca Nienawiści

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
Mefisto, Władca Nienawiści, był tak wszechobecny, że nawet po tym, jak już ostał pokonany i uwięziony w kamieniu dusz, jego demoniczna esencja zdołała przedostać się do Travincal i zatruć kapłanów Zakarum. Zginął z rąk tych samych bohaterów, którzy zabili jego braci, ale czuję strach na samą myśl, że mógłby kiedyś powrócić.

Deckard Cain

 

Notatki Poltara

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Komnata zaginionego bożka, Kąsające piaski
Nigdy nie planowałem, że zostanę poszukiwaczem skarbów, ale nie mogłem przewidzieć, że fortuna mojej rodziny stopnieje. Słyszałem wczoraj szlachcica, który pytał o figurkę Rygnara – artefakt, który należał kiedyś do wielkiego maga, Zoltuna Kulla. Jeżeli uda mi się ją zdobyć, moja rodzina
już nigdy nie będzie głodować.

Poltar

 

Obietnice Fezuula al-Kazaara

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Oaza dalgura, w kałuży w zwłokach
Fezuul al-Kazarr obiecał, że wyprowadzi swych ludzi z grzesznego Kaldeum do „raju usłanego różami” w samym sercu pustymi. Podczas wędrówki mieli doznać całkowitej przemiany. Patrząc na obgryzione zwłoki znalezione wiele tygodni temu, można uznać, że Fezuul dotrzymał choć jednej z obietnic.

Abd al-Hazir

 

Ostatnia Wola Chana Dakaba

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Grobowiec Chana Dakaba, w torbie
Żyję już długo, zgromadziłem spory majątek. Złoto przyniosło mi tylko ból. Nie pozwolę, aby klątwa ciążąca na bogactwie, spadła na mą rodzinę. Skarb już na wieczność zostanie w tej komnacie i nikt nie pozna jej tajemnic…

Chan Dakab

 

Poczerniały Dziennik

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Bazar w Kaldeum, podczas zadania „Przeczesywanie Kaldeum”, zwłoki
Asheara jest dobrą kobietą. Musi wiedzieć, że cesarz nie jest tym samym słodkim dzieckiem, które wiele lat temu przyprowadziła do Kaldeum. Komendantka musi coś zrobić! Jeśli Kaldeum padnie, zniszczone zostaną szlaki handlowe i ludzie w wielu miejscach na świecie będą głodować!
Musimy zrzucić Hakana z tronu!

Miecznik Żelaznych Wilków

 

Podniszczony Dziennik

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Oaza Dalgura, szkielet
Matka ostrzegała, żebym nie wstępował do armii magów. Powinienem był słuchać. Rano wysłano piechotę przeciwko Vizjerei. nie wiem, jak mamy przetrwać. A może nikt tego nie oczekuje. Jest tu tak pięknie. Może jeśli ukryję się między drzewami, nikt nie zauważy, że niknąłem.

Miecznik Żelaznych Wilków

 

Rozkazy Gwardii Imperialnej

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Zgniła piwnica, Oaza Dalgura
Wróg zniszczył Alkarnus i większość kultystów. Pan kazał schwytać kolejnych niewolników. Ruszaj do oazy i porwij wieśniaków. Zabij każdego, kto będzie stawiał opór. W ten sposób zyskamy sprzymierzeńców i zniszczymy wrogów.

Kapitan gwardii imperialnej

 

Rozmyślania Sardara

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Grobowiec Sardara, w torbie
Głupcy z Konsorcjum handlowego nie mają pojęcia, że wyciągam im ze szkatuł fundusze publiczne. Będę dalej ukrywał swój łup tu, gdzie nikt go nie znajdzie. Pewnego dnia zabiorę skarb, porzucę to pustynne piekło i ruszę na zielone pastwiska zachodu.

Kalifat Sardara

 

Siedmiu Władców Piekła

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Ukryty Ołtarz na Płaskowyżu Skowytów / Kąsające piaski / Ruiny (Kąsające piaski) / Droga do Alkarnus / Zalane przejście / Oaza Dalgura / Zapomniane Ruiny (Oaza Dalgura), w torbie
Z niechęcią piszę o siedmiu Władcach Piekieł. To najpotężniejsze wśród demonów i na samo wspomnienie ich imion powietrze wypełnia trucizna. Są podzieleni na Pomniejsze Zła: Beliala, Azmodana, Duriela i Andariel oraz Najwyższe Zła: Mefista, Baala i Diablo.

Deckard Cain

 

Wiersz Kali

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Podczas zadania „Krew i Piasek” dostaniemy go od Kali po konwersacji „Wielkie marzenia”
Gdy cisza spada na pustynię I milkną szepty nocą, A na niebios ciemnym tle Tysiące gwiazd migoczą, W tej pustce odnajdę cię – Miłość z serca mi popłynie jak z mego pióra słów tren.

Kala

 

Zoltun Kull

sluchaj-ico-mini-off achi-ikona-off Dostaniemy ją od Adrii w zadaniu „Nieoczekiwani sprzymierzeńcy”
Morderca. Kat. Potwór. Tak horadrimowe nazywali Zoltuna Kulla. Choć zapłacili za to wysoką cenę, udało im się zgładzić czarodzieja za zbrodnie przeciwko naturze i zamknąć jego strzaskane zwłoki w krainie cieni. Chyba bali się, że może powrócić.

Adria

 

Opublikowany: 23 marca 2014 - Ostatnia zmiana: 12 czerwca 2017