Głębokie Szczeliny – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Dziennik – Diablo III
top-ros-glebokie-szczeliny

Głębokie Szczeliny to obok trybu sezonowego i Skarbca kolejna z nowości, która zadebiutowała wraz z aktualizacją 2.1.0. Jest to specjalny rodzaj Szczelin Nefalemów, w których możecie sprawdzić możliwości swojej postaci i wykazać się w rywalizacji z innymi.

Ten nowy rodzaj Szczelin Nefalemów zawiera specjalny licznik czasu oraz oferuje wyjątkowe nagrody i posiada własne tabele wyników. Tym samym Głębokie Szczeliny to prawdziwe wyzwanie dla śmiałków, którzy chcą odkryć granice swoich możliwości na polu walki, a zarazem zdobyć niewyobrażalne bogactwa!

pauza-gwiazdki

Kraina Głębokich Szczelin

Aby dostać się do Głębokiej Szczeliny należy kliknąć na obelisk znajdujący się w każdym mieście po czym wybrać poziom trudności który będzie odpowiedni dla twoich umiejętności jak i jakości zebranych przedmiotów które pomogą zgładzać hordy piekielnych pomiotów.

Zanim przekroczycie portal, pamiętajcie, aby z wyprzedzeniem wybrać umiejętności i wyposażenie – gdy traficie już do Głębokich Szczelin, nie będzie możliwości ich zmiany aż do zakończenia wyzwania.

Warto podkreślić, że trudność gry nie jest brana pod uwagę w żaden sposób w Głębokiej Szczeliine, która stanowi pod tym względem niezależny obszar. Niejmniej jednak śmierć postaci hardkorowej w tej krainie będzie permanentna – jeżeli zginiecie, wasz bohater przepadnie.

IR8TN0FO0W1B1408573255986 O9CWNJ3IQ0BO1408573504112

pauza-gwiazdki

W Głębokich Szczelinach pośpiech jest w cenie

W Głębokich Szczelinach – podobnie jak w Krainie Prób – obowiązuje limit czasowy. Gracze będą mieli 15 minut na przyzwanie Strażnika Szczeliny i pokonanie go. Im krótszy limit czasowy, tym lepsze nagrody będzie można zdobyć.

Głównym celem zmagań w Głębokich Szczelinach jest jak najszybsze przejście poziomu i zabicie Strażnika Szczeliny. Jeżeli uda wam się go zgładzić przed upływem czasu, otrzymacie dostęp do wyższego poziomu. Jeśli poradzicie sobie naprawdę dobrze i zostanie wam sporo czasu, zyskacie szansę zwiększenia trudności wyzwania nie o jeden, a o kilka poziomów.

159C9S0T8B2T1408585912796

Postępy w pokonywaniu Głębokich Szczelin są mierzone na nowym pasku postępu umieszczonym po prawej stronie ekranu, na którym wyświetlany jest pozostały czas oraz ilość zabitych potworów. Pasek będzie zapełniać się w oparciu o liczbę punktów życia napotykanych przeciwników i ich stopień trudności, więc grupy elit i czempionów zapewnią wam większą premię niż normalne potwory. Gracze będą mogli też zbierać nowe Kule Postępu podczas przemierzania Głębokich Szczelin.

LBSRDX4OLI7F1408585891895 65LH7X1ZSPB01408585885532

Gdy pasek postępu się zapełni, pozostałe potwory znajdujące się w obszarze znikną i pojawi się Strażnik Głębokiej Szczeliny. Jeśli czas upłynie, zanim go zabijecie, nie macie powodów do obaw. Wprawdzie nie uda wam się wskoczyć na kolejny poziom trudności, ale nadal będzie można ukończyć aktualną szczelinę i zgarnąć bogate łupy.

Skoro o łupach mowa: został zmieniony sposób ich dystrybucji w Głębokich Szczelinach, aby pomóc wam skupić się na jak najszybszym ukończeniu zadania. Dlatego potwory nie upuszczają łupów, w szczelinach nie znajdziecie skrzyń ze skarbami, a liczba zniszczalnych obiektów została ograniczona do minimum. W ramach rekompensaty Strażnik Szczeliny zapewni wam o wiele więcej nagród. Po jego zabiciu spodziewajcie się prawdziwej eksplozji łupów!

pauza-gwiazdki

Legendarne klejnoty

Gdy przeszukacie szczątki Strażnika Głębokiej Szczeliny, być może uda wam się znaleźć szczególnie interesujący klejnot nowego typu.

MMR8NQ65R6SU1408586415249 RZRO4AQJOMJB1408586412005 HNNBX7GOSY111408586417795

Mowa o legendarnych klejnotach, które można zdobyć wyłącznie w Głębokich Szczelinach. Gdy umieścicie je w amuletach lub pierścieniach, zyskacie potężne zdolności. Co więcej, z czasem zdobędziecie możliwość ulepszenia tych zdobyczy z pomocą Urshi, naszej nowej postaci niezależnej.

Urshi jest duchem nefalemki. Za życia blisko współpracowała z Orekiem. Posiada niezwykłą umiejętność czerpania potężnej magicznej esencji z klejnotów i kierowania nią. Podobnie jak Orek, Urshi dzieli się swoim wyjątkowym darem z każdym nefalemem, który gotów jest dowieść swego męstwa w wyzwaniach czekających w najniebezpieczniejszych krainach.

EXH6RZIAVLVE1408586229644

Urshi pojawi się, gdy zgładzicie Strażnika Głębokiej Szczeliny w określonym czasie i zaoferuje wam wówczas zwiększenie poziomu klejnotu.

Usługa to możliwość skorzystania z trzech szans na ulepszenie jednego lub kilku legendarnych klejnotów. Powodzenie tego procesu jest zależy od rangi legendarnego klejnotu, który chcecie ulepszyć, oraz osiągniętego poziomu Głębokiej Szczeliny. Im wyższy poziom, tym większa szansa na ulepszenie klejnotu.

 

pauza-gwiazdki

Śledzenie postępów

Po zakończeniu wyprawy do Głębokiej Szczeliny wasze najlepsze wyniki trafią do odpowiedniej tabeli wyników. Aby zapoznać się z rankingiem najlepszych graczy, wystarczy kliknąc stosowną ikonę drabinki na ekranie wyboru bohatera, znajdującą się w prawym dolnym rogu.

L0YB2AWYPCVM1408586867380

Tabele wyników Głębokich Szczelin będą podzielone na tryb normalny i hardkorowy. Dodatkowo dostępne będą tabele dla postaci sezonowych oraz niesezonowych. By zachęcić do zróżnicowanego stylu gry i pozwolić wam zmierzyć się z zawodnikami podobnymi sobie, podzieliliśmy tabele wyników Głębokich Szczelin na następujące kategorie:

Gra w pojedynkę dla każdej z klas (np. najlepsi gracze wśród barbarzyńców, łowców demonów, krzyżowców, itp.)
Grupy dwuosobowe
Grupy trzyosobowe
Grupy czteroosobowe

Tabele wyników – zaprojektowane tak, by zapewnić jak najwięcej informacji i szczegółów – pozwolą wam porównywać swoje postępy z postępami w danym regionie, a także wynikami znajomych i członków klanu. Będą one dostępne zarówno w grze, jak i na stronie diablo3.com!pauza-gwiazdkiWyzwania, z którymi przyjdzie wam zmierzyć się w Głębokich Szczelinach, sprawią, że odkryjecie granice własnych możliwości i pozwolą wypróbować wasze umiejętności w warunkach bojowych. Otrzymacie narzędzie, dzięki któremu ocenicie własne zdolności, a także zgarniecie nagrody, które sprawią, że zyskacie na sile z każdym kolejnym testem. Czy uda wam się pokonać przeciwników i zwieńczyć wyzwanie sukcesem? Próby czekają na was, nefalemowie!

Opublikowany: 10 września 2014 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016