Kaprysowo – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Dziennik – Diablo III
top-kaprysowo

Kaprysowo (ang. Whimsyshire) lub Pony Level, jest Easter Egg’em od twórców gry. Gracze z Diablo II mogą porównywać owy bezkres kolorów tęczy do Krowiego Poziomu. Również sposób dotarcia do krainy jest podobny, co w Diablo II z uwagi na wymóg zebrania kilku przedmiotów a następnie połączenie je w kostur, który posłuży nam do otwarcia portalu.

Sama idea Kaprysowa prawdopodobnie została zaplanowana jeszcze sporo przed premierą Diablo III gdzie również sami gracze przyczynili się do pomysłu powstania poziomu. Po zaprezentowaniu pierwszy raz screenów z gry fani zaczęli narzekać na oprawę wizualną produkcji uważając, że gra jest zbyt cukierkowa a nie jak to miało miejsce przy Diablo II gdzie grafika była mroczniejsza. Blizzard w tej kwestii pozostał nieugięty do samego końca z uwagi, że gracze nie widzieli jeszcze wszystkich lokacji z gry i nie powinni oceniać całokształtu na podstawie paru screenów.

Batalia oprawy graficznej trwała, która wyzwalała u graczy coraz większe emocje dlatego w 2008 roku podczas Blizzcon’u cała ekipa odpowiedzialna za Diablo III postanowiła zaopatrzyć się w koszuli z dość kontrowersyjnym logiem gry (Obrazek poniżej).

logo3dfun

Maszkary i pomioty piekielne, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w Kaprysowie to najsłodsze kolorowe misie urocze kucyki czy słodkie kwiatuszki. Dla najodważniejszych niestrudzonych bohaterów przewidziano góry bogactw za tym plugawym tęczowym portalem również należy pamiętać by wypatrywać Pinat czy garnców na końcu tęczy pełnych złota czy nawet klikać na radosne chmurki.

Warto zaznaczyć, że potrzebne przedmioty pojawiają się losowo. Ponadto wszystkie z nich przypisywane są do konta, co oznacza że nie można ich przekazać innym graczom.
pauza-ros

Przedmioty potrzebne do wykonania kostura

 

Uwaga:

Kaprysowo w wersji konsolowej wymaga mniejszej ilości przedmiotów aby wykonać kostur (Czarny Grzyb, Dzwonek Wirta, Bełkotliwy klejnot i Schemat: Pasterski kostur).
Czarny Grzyb Akt I, pierwszy poziom Katedry Tristram (Wymagany do stworzenia kostura na PC i konsolach)
symbol-stra-brac-mini-off

Najlepszą metodą jest zaczęcie od punktu nawigacyjnego Ogrody Katedralne. Następnie przechodzimy do Przejścia Leoryka, a stamtąd na pierwszy poziom Katedry. Przedmiotu należy szukać w południowo-wschodnim krańcu mapy.

BlackMushroomSpawn2 BlackMushroomSpawn3

pauza-l

Piszczel Leoryka Akt I, Posiadłość Leoryka (Wymagany do stworzenia kostura na PC)

Teleportujemy się do Posiadłości Leoryka, następnie kierujemy się do sali po prawej od wejścia. Jeśli kominek jest pusty oznacza to, że trzeba stworzyć nową grę, lecz jeśli znajduje się w nim opał (drewno) klikamy na nie, dzięki czemu otrzymamy przedmiot.

BurntLogs

pauza-l

Dzwonek Wirta Akt II, Ukryty obóz (Wymagany do stworzenia kostura na PC i konsolach)
symbol-stra-brac-mini-off

Do zakupienia u małej dziewczynki Squirt za 100 tyś. sztuk złota która znajduje się w obozie na początku II aktu.

dzwonek

pauza-l

Płynna Tęcza Akt II, Tajemnicza Jaskinia w Oazie Dalgura (Wymagany do stworzenia kostura na PC)
symbol-stra-brac-mini-off

Tajemnicza Jaskinia w Oazie Dalgura. Lokacja zostanie otwarta, gdy uratujemy Zavena Alchemika przed zjawami. W jednym z tuneli znajduje się skrzynia, a w niej szukany przedmiot. Zaven jak i Tęcza pojawiają się losowo, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość przy szukaniu tego składnika.

DahlgurOasis-MysteriousCave

pauza-l

Bełkotliwy Klejnot Akt III, Pieczara Mrozu na Polach Rzezi (Wymagany do stworzenia kostura na PC i konsolach)
symbol-stra-brac-mini-off

Pieczara Mrozu na Polach Rzezi. Kamień wypada z losowo pojawiającego się czempiona, Chiltara (wygląda jak Lacuni). Jaskinia jak i Chiltra pojawiają się losowo.

3_Chiltara_c

pauza-l

Schemat: Pasterski kostur Akt IV, Izual (Wymagany do stworzenia kostura na PC i konsolach)
symbol-stra-brac-mini-off

Wypada po zabiciu Izuala. Należy mieć na uwadze, że tak jak prawie wszystkie przedmioty tak i ten jest losowy i nie zawsze musi nam wylecieć dlatego musimy próbować do skutku.

pauza-ros

Sam portal jest dość skrzętnie ukryty, ponieważ by go uaktywnić musimy przenieść się do pierwszego aktu i odnaleźć szkielet Krowiego Króla, kiedy podejdziemy do niego z kosturem pojawi się duch po krótkiej wymianie zdań otworzy nam portal do Kaprysowa.

kaprysowo1 kaprysowo2

Za odblokowanie ukrytego poziomu otrzymamy specjalne osiągnięcie – „W krainie zabójczych jednorożców”.

Opublikowany: 21 lipca 2014 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016