Blizzard zakończył pierwszy sezon na testowych serwerach Diablo III jak i również rozpoczął drugi, dzięki czemu padło sporo ciekawych odpowiedzi, co się stanie z postaci sezonowymi, przedmiotami, poziomem mistrzowskim czy innymi elementami gry zdobytymi w trakcie gry postacią sezonową.

Jak wielu z was wczoraj pewnie zauważyło, zakończyliśmy „Sezon 1” na serwerze testowym oraz rozpoczęliśmy kolejny sezon. Oczywiście czas trwania sezonu na PST jest znacznie skrócony.

Tablice najnowszych wyników zostały zresetowane i można już tworzyć bohaterów sezonowych.

Sprawdźcie też wątek na amerykańskim forum, w którym wymienione są wszystkie znane problemy występujące w obecnej wersji aktualizacji 2.1.0 na PST, w tym problem z danymi dla tablic najlepszych wyników.

W wyniku zakończenia poprzedniego sezonu, wszystkie wasze postaci sezonowe, ekwipunek oraz zawartość skrytki zostaną przeniesione na wasz profil niesezonowy.

Bohaterowie sezonowi stworzeni w trybie normalnym, zawartość ich ekwipunku i skrytki oraz doświadczenie mistrzowskie zostali przeniesieni na profil niesezonowy w trybie normalnym. W przypadku sezonowego profilu hardkorowego stało się to samo – bohaterowie, zawartość ekwipunku i skrytki oraz doświadczenie mistrzowskie uzyskane na sezonowym profilu hardkorowym zostaną przeniesione na wasz hardkorowy profil niesezonowy.

Bohaterowie: Z końcem sezonu wasi bohaterowie sezonowi stają się bohaterami niesezonowymi i pojawią się na liście normalnych postaci. Wszystkie przedmioty, które postać ma na wyposażeniu lub w ekwipunku zostają przeniesione wraz z tym bohaterem.
Współdzielona skrytka: Przedmioty we współdzielonej skrytce waszych sezonowych bohaterów zostaną przesłane do waszego profilu niesezonowego w trybie normalnym/hardkorowym poprzez system pocztowy w grze. Przedmioty te można odebrać wchodząc do gry dowolną postacią niesezonową i klikając ikonę listu znajdującą się w lewym dolnym rogu ekranu. Na ich odebranie macie 30 dni, możecie też je skasować.
Waluta: Złoto i krwawe odłamki zostanie automatycznie przeniesione z waszego profilu sezonowego na wasz profil niesezonowy.

Dodatkowa uwaga w kwestii krwawych odłamków – podczas przenoszenia ich będzie chwilowo ignorowany limit 500 sztuk na profilu niesezonowym.
Zilustrujmy to przykładem – załóżmy, że na swoim profilu sezonowym zgromadziliście 200 odłamków, a na profilu niesezonowym macie ich 400. Z końcem sezonu 200 odłamków z konta sezonowego zostanie zsumowane z 400 z profilu niesezonowego, co łącznie da 600 odłamków (podczas przenoszenia nie tracicie więc 100 odłamków, ponieważ ich liczba może przekroczyć limit). To zamierzone działanie tego systemu.
Musicie jednak zejść poniżej 500 krwawych odłamków, żeby móc gromadzić dodatkowe.

Doświadczenie mistrzowskie: Doświadczenie mistrzowskie zdobyte podczas sezonu zostanie przeniesione bezpośrednio i nie wymaga wykonywania żadnych czynności w grze. Doświadczenie mistrzowskie zdobyte przez wasze sezonowe postaci normalne trafi na profil niesezonowy do trybu normalnego, a doświadczenie zdobyte przez sezonowe postaci hardkorowe trafi na profil niesezonowy do trybu hardkorowego. (Uwaga: jedynie doświadczenie mistrzowskie jest przenoszone.)
Rzemieślnicy i plany rzemieślnicze: Jeśli wasi sezonowi rzemieślnicy są na wyższym poziomie niż rzemieślnicy niesezonowi, to po zakończeniu sezonu rzemieślnicy niesezonowi uzyskają ten wyższy poziom. Wszelkie plany/schematy/receptury rzemieślnicze, które uzyskaliście podczas sezonu, ale nie w trybie niesezonowym zostaną odblokowane dla odpowiednich rzemieślników w trybie niesezonowym

Jeżeli jesteście zainteresowani dokładnym przebiegiem zamknięcia sezonu odsyłam do wczorajszego wątku na amerykańskim forum.

Reply comment