Lokacje – Diablo III – Akt I – Nowe Tristram

strzalka-lewo.Wróć do Lokacji Diablo III – Akt I
nowe-tristram-top

 

„Przez wiele lat ludzie bali się mieszkać w cieniu ruin przeklętego miasta Tristram. Ale z upływem czasu pojawili się poszukiwacze przygód, którzy zaczęli przeczesywać starą katedrę. Ich zyski były na tyle duże, że dla zaspokojenia potrzeb podróżników powstało Nowe Tristram. Obecnie miasteczko odwiedza coraz mniej osób. Mieszkają tam głównie rolnicy i rzemieślnicy.”

Deckard Cain

artwork-0009-full

Wszyscy słyszeliśmy opowieści związane z Tristram. Już samo brzmienie jego nazwy przywodzi na myśl obrazy nieumarłych monstr, demonicznego opętenia, monarchii poprowadzonej ku szaleństwu i – oczywiście – największą legendę z ich wszystkich: przybycie Pana Grozy. Choć wielu twierdzi, że za obłęd i wizje społeczeństwa miasteczka odpowiedzialne były zepsuty chleb oraz zanieczyszona woda, podczas mych podróży ujrzałem zbyt wiele, aby zaszufladkować te historie jako mocno przesadzone. Biorąc to pod uwagę, muszę przyznać, że moja wizyta do miejsca obecnie zwanego „Nowym Tristram” trochę sprawiła mnie o zawód.

Nowe Tristram wzniesiono już kilka lat temu, ale dokładna data założenia miasta jest niejasna. Pierwotnie będąc zbiorowiskiem kupców szukających zysku w zaopatrzaniu awanturników oraz podróżników przyciągniętych tutaj przez legendy i domniemane bogactwa kryjące się w starej katedrze, osada prędko zapuściła korzenie i stała się pełnoprawnym miastem. Gdy katedra jednak została już ogołocona ze swych skarbów, a awanturnicy i podróżnicy przestali to miejsce odwiedzać, Nowe Tristram pogrążyło się. Obecnie na miasto składa się tylko kilka chałupek w opłakanym stanie; nawet w gospodzie ledwo da się mieszkać.

Nim opuściłem to ponure miejsce, napotkałem na ekscentrycznego starca, który zdawał się dysponować nieskończonym zapasem anegdot i mądrości ludowych. Zapewniał, że wewnątrz katedry znaleźć można jeszcze wiele wartościowych przedmiotów, mianowicie ksiąg starożytnego pochodzenia i wiedzy. Będę musiał uwierzyć mu na słowo, muszę bowiem przyznać, że, choć zbadałem spopielone pozostałości „starego” Tristram, to brak mi było dość mocnego żołądka na więcej niż li tylko parę kroków wgłąb niesłynnej legendarnej katedry.
O Autorze

Abd al-Hazir jest sławnym dżentelmenem, historykiem i uczonym. Ostatnimi czasy podjął się bezprecedensowego zadania przeprowadzenia dochodzenia i badań oraz zebrania informacji o unikalnych lokacjach i mieszkańcach naszego świata.

Opublikowany: 22 grudnia 2013 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016