background-image

Mnich – Diablo III

wroc-mini-off barb-mini-ico-off wiz-mini-ico-off mini-ico-krzyzowiec-ros-off monk-mini-ico-off necromancer-mini-ico-off witchdoctor_male demon-mini-ico-off

strzalka-lewo.Wróć do Diablo III

Mnich

monk1
monk2

Mnisi to święci wojownicy, którzy potrafią siłą woli panować nad boską mocą. Ich zdolności to m.in. leczące aury, ochronne mantry i uderzenia zasilane niebiańską energią.

Sprawni mnisi mogą wyprowadzać błyskawiczne ataki zarówno nieuzbrojeni, jak i z użyciem rozmaitego, doskonale wyważonego oręża. W trakcie walki przedkładają zwinność nad odporność na ciosy – w okamgnieniu wkraczają i wycofują się z walki unikając długotrwałej szamotaniny.

Ataki mnichów skupiają się głównie na potyczkach wręcz. Potrafią oni zadawać potężne obrażenia pojedynczym przeciwnikom lub wyprowadzać krótkodystansowe ataki obszarowe, miotając falami energii żywiołów wypuszczanymi w trakcie uderzeń dłońmi lub kopnięć z półobrotu.

 

monk-taking-care-of-business-mini-off monk-005-mini-off monk-011-mini-off

 

TŁO FABULARNE

monk3„Bogowie mnie prowadzą. Nie wygrasz.”
Mnisi wyznania Veradani ćwiczą swoje ciała i umysły, aby zostać świętymi wojownikami Iwogrodu. W klasztorach przechodzą ciężkie próby cielesne i duchowe, uczą się niezrównanej dyscypliny i nieustannie dowodzą swojego oddania.

Codzienny rytuał ablucji pozwala mnichom oczyścić dusze i serca z zepsucia, które czyha na wszystkich ludzi. Dążąc do osiągnięcia perfekcji w sztukach walki – tak bez uzbrojenia, jak i z użyciem najrozmaitszego oręża – doskonalą swoją legendarną równowagę ciała i umysłu.

Po wieloletnich przygotowaniach, wybrani mnisi otrzymują dyspensę i mogą opuścić mury monastyru, aby poza nimi wypełniać wolę patriarchów. Symbol na czole wyróżnia ich jako zwycięzców, orędowników i filary ich społeczności.

Każdy krok mnichów oraz ich każde uderzenie, stanowi odbicie woli tysiąca i jednego boga Iwogrodu.

Przeczytaj opowiadanie strzalka-prawo-off

 

 

artwork-class-monk02-mini-off artwork-0095-mini-off

 

WYPOSAŻENIE

daibo-off bron-nareczna-off duchowe-kamienie-off

Mnisi ćwiczą się w użyciu rozmaitej broni, a ich sztuki walki koncentrują się na wykorzystaniu wyspecjalizowanego oręża. Dłonie mnichów są śmiercionośne, ale można je wyposażyć w broń naręczną, np. w specjalne napięstniki lub sztylety. Mnisi, jako jedyni z bohaterów, potrafią posługiwać się drzewcami bojowymi – długimi kijami do odbijania ataków lub miażdżenia czaszek wrogów.

 

KOLEJNE KLASY DOSTĘPNEGO PANCERZA

barbarzynca3 barbarzynca4 barbarzynca5
Na początku pancerz mnicha stanowią sklecone naprędce elementy, służące do ochrony najważniejszych organów bez ograniczania ruchów. Zawsze to lepsze niż ganianie po polu walki nago, niemniej jednak… …bardziej doświadczeni i zasobni w złoto mnisi zyskują dostęp do kunsztowniejszych i skuteczniejszych pancerzy – zapewniających im nie tylko lepszą ochronę, lecz także wyższą jakość materiałów z licznymi, indywidualnymi zdobieniami. Lecz mimo to, nawet tak wspaniałe pancerze bledną w porównaniu z ochroną, jaka dostępna jest wyłącznie prawdziwym mistrzom – mowa tu o precyzyjnie dobranych elementach pancerza, które potęgują oparte na szybkości style walki mnichów i zapewniają ochronę przed ogniem, szponami i ostrzami.

Linki zewnętrzne

Ogólne

Um. aktywne
Um. pasywne
Kalkulator umiejętności

Unikalne wyposażenie

Broń naręczna
Daibo
Duchowe kamienie