Nadchodzące zmiany broni 2h

Jeśli w Diablo III jest potrzeba zmian to bronie dwuręczne na pewno tego wymagają zabiegu, dlatego Blizzard nie pozostaje obojętny na posty graczy na oficjalnym forum, co do tego problemu podał oficjalne oświadczenie, które przeczytacie poniżej.

Już od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem zmian dla broni dwuręcznej. Oręż tego typu, który jest obecnie dostępny w grze, praktycznie zawsze jest mniej skuteczny niż kombinacja dwóch sztuk broni jednoręcznej. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy i dlatego właśnie chcieliśmy ponownie zbalansować broń dwuręczną na potrzeby aktualizacji 2.1. Mogliśmy podejść do sprawy na dwa sposoby:

1.Stworzyć nowe zdolności pasywne powiązane z bronią dwuręczną i wzmocnić już istniejące tego typu zdolności pasywne barbarzyńcy, mnicha, szamana i czarownicy;
2. Całościowo wzmocnić występującą w grze broń dwuręczną i odpowiednio dostosować Niebiańską Siłę do wprowadzonych zmian.

Po testach wewnętrznych obu opcji zdecydowaliśmy się na rozwiązanie numer 2. Ma ono dwie cenne zalety: 1) jest od razu zauważalne dla graczy, którzy natrafiają na nową broń dwuręczną i mogą natychmiast stwierdzić, że wartość ich ONS jest znacznie wyższa niż w przypadku broni jednoręcznej oraz wyższa niż w przypadku broni dwuręcznej przed aktualizacją 2.1; 2) zmiana jednej zdolności pasywnej nie jest tak drastycznym ruchem, jak wprowadzenie/modyfikacja czterech zdolności pasywnych.

Wraz z opublikowaniem najnowszej wersji aktualizacji 2.1 na PST zauważycie, że ONS występującej w grze broni dwuręcznej do walki w zwarciu zostały zwiększone o 23-26%. Naszym celem jest zbliżenie wartości ONS dla konfiguracji postaci korzystających z broni dwuręcznej do wartości ONS postaci używających dwóch sztuk broni, tak aby dobór oręża zależał głównie od jego legendarnych mocy oraz preferencji gracza co do konfiguracji postaci. Po wprowadzeniu zmian najbardziej znaczącą różnicą między bronią dwuręczną a dwiema sztukami broni będzie fakt, że oręż dwuręczny ma być bardziej ekonomiczny, gdy idzie o zużywanie zasobów, i zadawać bardziej dotkliwe obrażenia przy zastosowaniu umiejętności posiadających czas odnowienia – bohaterowie dzierżący oręż w obu rękach mają zaś częściej wywoływać efekty proceduralne, skuteczniej regenerować PŻ przy trafieniu i otrzymać większą premię do niektórych statystyk. Obecnie różnica w ONS między tymi dwoma typami konfiguracji postaci jest tak ogromna, że korzystanie z dwóch sztuk broni wydaje się jedynym logicznym wyjściem z sytuacji.

Podsumowanie wprowadzonych zmian:

ONS broni dwuręcznej wzrosną o 23-26%.
Zmiany mają zastosowanie do następujących typów oręża:
buławy dwuręczne
potężna broń dwuręczna
topory dwuręczne
korbacze dwuręczne
kostury dwuręczne
miecze dwuręczne
daibo
broń drzewcowa

W związku z powyższymi zmianami Niebiańska Siła będzie teraz redukować zadawane obrażenia o 20%, więc krzyżowcy dzierżący dwuręczny oręż zauważą jedynie znikomy wzrost wartości ONS.
Niniejsza zmiana działa wstecz i obejmuje broń dwuręczną już występującą w grze.
Niniejsza zmiana dotyczy jedynie broni dwuręcznej poziomu 70 do walki w zwarciu.
Niniejsza zmiana dotyczy wszystkich klas rzadkości broni dwuręcznej.

Wciąż rozważamy możliwość wprowadzenia – w miarę potrzeby – dodatkowych zmian, niemniej podjęte przez nas działania powinny stanowić duży krok naprzód na drodze do przywrócenia użyteczności broni dwuręcznej dla wszystkich klas postaci.

Zapraszamy do dyskusji i wypróbowania broni dwuręcznej na PST!

Dodaj komentarz