Nekromanta – Diablo III

wroc-mini-off barb-mini-ico-off wiz-mini-ico-off mini-ico-krzyzowiec-ros-off monk-mini-ico-off necromancer-mini-ico-off witchdoctor_male demon-mini-ico-off

strzalka-lewo.Wróć do Diablo III

top-nekromanta-ros

nekromanta8
nekromanta7


Krzyżowcy są nieugiętymi wojownikami stojącymi na straży wiary i prawa. To żywe fortece, zakute od stóp do głów w pełną zbroję płytową, dzierżące święty oręż i potężne tarcze. Po ich przejściu pozostaje jedynie szlak naznaczony zwęglonymi, dymiącymi truchłami demonów.

Podczas bitwy próżno liczyć na litość, lecz mimo to krzyżowcy ruszają do walki bez wahania, pokładając ufność w świętej magii i ciężkim pancerzu. Dobrze wyszkoleni krzyżowcy są w stanie odbijać wszelkie ataki i nie zważają nawet na potężne ciosy, które bez trudu powaliłyby słabszych wojowników. Gdy sytuacja ich do tego zmusza, mogą poświęcić szybkość i mobilność na rzecz czystej, niewzruszonej potęgi bojowej.

Gruchoczące kości korbacze i wielkie tarcze idealnie nadają się do walki w zwarciu, ale krzyżowcy nie są ograniczeni do zabijania jedynie demonów znajdujących się w zasięgu ich ręki. Gdy jeden z tych namaszczonych boską mocą wojowników rusza do boju, postępują za nim gorejące płomienie i oślepiający blask, niszczące całe hordy potworów, które miały czelność stanąć na drodze obrońcy sprawiedliwości.

 

Tło fabularne

nekromanta9„Strzeżcie się! Wy, którzy stajecie przeciw mnie!”.

Kapłani Rathmy, zwani też nekromantami, kierują się prostą filozofią, że odwieczna wojna światła i ciemności nigdy się nie skończy, a obie jej strony stanowią zagrożenie dla Sanktuarium. Świat można naprawiać tylko dbając o zachowanie tej równowagi i trzymając obie siły w szachu.

Członkowie tego zakonu są niezwykli i często piętnuje się ich za to, że używają magii śmierci. Chociaż inni mieszkańcy Sanktuarium często nadużywają tej mocy, to Kapłani Rathmy starają się zachowywać za jej pomocą Równowagę, którą uważają za świętość.

Gdy Kapłani Rathmy opuszczają swe siedziby w głębi kedżystańskich puszczy, podczas wędrówek robią wszystko, by uchronić swój świat przed zniszczeniem.

Wyposażenie

nekromanta4 nekromanta5 nekromanta6

Ulubioną bronią Kapłanów Rathmy są niezawodne kosy. Służą one nie tylko do żęcia zboża, lecz także do odbierania wrogom sił życiowych i rozcinania zwłok, by wzmocnić najbardziej przerażające z zaklęć. Nekromanci posługują się kosami z zabójczą precyzją bez względu na to, czy mowa o ciężkich broniach drzewcowych z zakrzywionym żeleźcem, czy lekkich ostrzach do precyzyjnego wycinania narządów. Potrafią też sprawnie używać filakteriów – niezwykłych przedmiotów wzmacniających ich władzę nad zmarłymi.

 

Kolejne klasy dostępnego pancerza

nekromanta1 nekromanta2 nekromanta3
Świeżo namaszczeni Kapłani Rathmy nie mogą być wybredni. Noszą zgrzebne, czarne szaty, które prawie nie zapewniają ochrony, oraz lekki oręż wyrwany z pośmiertnego uścisku pokonanych wrogów. Bardziej doświadczeni nekromanci muszą się mierzyć z groźniejszymi przeciwnikami, toteż chronią wrażliwsze części ciała mocnymi naramiennikami, skórzanymi tunikami i nagolennikami. Najwyżsi Kapłani Rathmy noszą przerażające pancerze ze zbielałych kości. Są odziani od stóp do głów w gruby pancerz, który chroni ich nawet przed najstraszliwszymi demonami.

pauza

Linki zewnętrzne

Ogólne

Um. aktywne
Um. pasywne
Kalkulator umiejętności

Unikalne wyposażenie

Filakteria
Kosy dwuręczne
Kosy jednoręczne

 

Opublikowany: 4 listopada 2016 - Ostatnia zmiana: 5 lipca 2017