Wzajemny szacunek i przestrzeganie reguł w grze” to jedna z najważniejszych zasad przyświecających firmie Blizzard Entertainment i podchodzimy do tego bardzo poważnie.

W ciągu ostatniego roku Blizzard przeprowadził kilka akcji blokowania kont za oszukiwanie w grze Diablo III, a właśnie miała miejsce kolejna. Choć nie zawsze informuje o takich działaniach Blizzard, to nieustannie śledzą niedozwolone zachowania w Diablo III i reagują na nie tak, aby nie dopuszczać do naruszeń zasad gry.

Blizzard przypomina, że niedozwolone jest używanie w połączeniu z Diablo III programów do oszustw („hacków”) i programów automatyzujących („botów”) i innego oprogramowania stron trzecich. Choć wiele z aplikacji stworzonych przez strony trzecie do użytku z grą to programy do oszustw i programy automatyzujące, które wykorzystują mechanikę gry i zapewniają graczom nieuczciwą przewagę, „oprogramowanie stron trzecich” odnosi się również do dowolnego pliku lub programu, który jest używany w połączeniu z Diablo III i służy do:

– zdobywania informacji o Diablo III, które standardowo nie są dostępne dla graczy,
– przekazywania lub modyfikowania plików Diablo III,
– uzyskania dostępu do funkcji lub możliwości gry w sposób nieprzewidziany w jej projekcie,
– zmiany sposobu interakcji Diablo III z serwisem Battle.net.

Jak już wcześniej wspominał Blizzard, używanie tego typu oprogramowania nie tylko szkodzi atmosferze gry, ale może też wiązać się z trwałym zablokowaniem konta — a żaden nefalem nie chciałby być zapamiętany ze względu na niehonorowe czyny popełnione w Sanktuarium! Poza tym, oprogramowanie stron trzecich może powodować poważne problemy techniczne, wywoływać błędy w grze oraz obniżać stabilność i wydajność funkcjonowania Battle.netu, w znaczący sposób wpływając na jakość rozgrywki twojej i innych graczy. Właśnie dlatego tak bardzo Blizzard’owi zależy, żeby gracze walczyli z siłami Płonących Piekieł własnymi siłami, korzystając z klienta gry w niezmienionej postaci.

A więc szanujcie się wzajemnie, przestrzegajcie zasad… i wyślijcie demony do diabła!

Więcej informacji na temat zasad w zakresie nadużyć i manipulacji aplikacji/serwerów Diablo III można znaleźć na naszej stronie działu pomocy. Jeśli sądzisz, że posiadasz informacje na temat jakiegoś hacka albo bota, powiadom nas, pisząc do naszego zespołu do spraw hacków na adres Hacks@Blizzard.com.

Reply comment