Nowe opowiadanie: „Na jedną kartę”

Nerissa dokończyła wino, odłożyła czarę na stół. Podniosła aksamitną szkatułkę i z dumą otworzyła pokrywę. Błysnęły drogie kamienie.

— Mam tu swoją biżuterię — oznajmiła z taką godnością, na jaką tylko mogła się zdobyć. — Niektóre z tych rzeczy są w mojej rodzinie od wielu pokoleń. Na przykład to. — Podniosła filigranowy grzebień ze złotej przędzy ozdobiony dużym szafirem. — Prezent podarowany mojej babci w dniu jej ślubu. Albo to. — Ostrożnie ujęła sztylet, którego pochwę zdobiły trzy rubiny. — Należało do mojego prawuja, gdy przebywał na dworze. To tylko błyskotka na pokaz, ale uważał się za nie lada żołnierza. — Zaśmiała się z dezaprobatą, ale napotkała niepokojąco poważne spojrzenie Carlotty. Nerissa włożyła nóż z powrotem do pudełka i czekała, co powie seniorka.

— Nie —sapnęła staruszka, nadal nie spuszczając wzroku z Nerissy. — Nie, myślę, że powinnyśmy zagrać o… o znacznie większą stawkę. — Nieznacznym gestem powstrzymała Nerissę, która już chciała zaprotestować. — Myślę, że powinniśmy zagrać o najwyższą ze wszystkich stawek. Czego, moja droga, pragniesz najbardziej na świecie?

pauza-gwiazdki

W poradniku do gry „Diablo III” jest już dostępne kolejne opowiadanie z uniwersum Diablo – „Na jedną kartę” Roberta Arjeta. Bohaterką tej ponurej historii jest Nerissa Natoli, niegdyś szanowana członkini arystokracji Zachodniej Marchii. Porzucona przez męża i borykająca się z żądaniami spłaty jego długów, nie zawaha się rzucić na szalę wszystkiego, co uważa za cenne, byleby tylko odzyskać rodzinne skarby.

Zachęcamy także do przeczytania pozostałych opowiadań o nieustraszonych bohaterach przemierzających mroki Sanktuarium:

Wędrowiec
Nienawiść i dyscyplina
Nieustępliwy
Kroczący w zwątpieniu
Świetlik
Kres jej podróży
Sierota i złotnik
Bratnie dusze
Middlewick

Dodaj komentarz