Szachraj Zej zakradł się między śpiących bogów — starsza siostra Rou opowiedziała tę historię sierotom z Dziesiątej Rodziny wiele lat temu. Z szerokim uśmiechem zwinnymi rękami okradł swych braci i siostry, aż wypełnił sobie kieszenie po brzegi. Następnie rzucił się do ucieczki przez czarne niebo, w pośpiechu gubiąc po drodze klejnoty. Większość została tam, gdzie je porzucił, i utworzyła gwiazdy, ale niektóre spadły na ziemię, rozbijając się na miliony kawałków…

Legenda głosi, że Zej został złapany i wygnany z nieba — nie może wrócić, dopóki nie odda właścicielom wszystkich kamieni. Ten dzień dał początek tysiącom historii, jednej bardziej niewiarygodnej od drugiej. Xiansai czciło pięćdziesięciu dziewięciu bogów, ale kochało tylko jednego — Zeja, uśmiechniętego szachraja, który wodził za nos cesarzy, uwodził rzeczne boginie i wędrował po świecie przebrany za skromnego złotnika.

pauza-gwiazdki

Przedstawiamy nowe opowiadanie z uniwersum Diablo III – „Sierota i złotnik”, napisane przez Gavina Jurgensa-Fyhriego. Czytając tę fascynującą historię o Chytrym Shenie, udacie się w podróż do niesamowitej krainy Xiansai – domniemanej ojczyzny złotnika – i poznacie niektóre z tajemnic tej zagadkowej postaci.

Zachęcamy także do przeczytania pozostałych opowiadań o nieustraszonych bohaterach przemierzających mroki Sanktuarium:

Wędrowiec
Nienawiść i dyscyplina
Nieustępliwy
Kroczący w zwątpieniu
Świetlik
Kres jej podróży

Reply comment