background-image

Obiekty – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Poradnika Diablo III
obiekty-top

Przemierzając mroczne zakątki świata Diablo III natkniesz się na różne obiekty, rozmieszczone w losowych miejscach na mapie.

SPIS TREŚCI
1. Kapliczki
2. Uzdrawiające studnie
3. Obiekty, które można niszczyć
4. Skrzynie
5. Studnie natchnienia
6. Obeliski

 

Kapliczki


shrines-mini-off

Kapliczki były niegdyś miejscami kultu, ale zostały zbezczeszczone. Jednakże – w przeciwieństwie do innych losowych niespodzianek, które może nam zaserwować świat Sanktuarium – zawsze dobrze jest na nie natrafić.

Kiedy gracz kliknie na zbezczeszczoną kapliczkę, zostaje ona oczyszczona, zaś gracz i jego sprzymierzeńcy otrzymują tymczasową premię do umiejętności. Każda z kapliczek w grze zapewnia jednokrotne błogosławieństwo; nie można także posiadać jednocześnie kilku premii od kapliczek tego samego typu. Na kapliczki mogą być nałożone klątwy, czego skutkiem są nieoczekiwane wyzwania, ataki potworów lub inne niebezpieczeństwa (oczywiście – oprócz korzyści płynących z aktywowania samej kapliczki).

Oto kapliczki, które napotkasz w grze, wraz z opisami korzystnych efektów, jakie zapewniają:

cursed-shrine-mini

Kapliczka oświecenia: Otrzymujesz dodatkowe 25% doświadczenia za każdego zabitego potwora.

Kapliczka szału: Twoja szybkość ataku zostaje zwiększona o 25%.

Kapliczka ochrony: Otrzymywane obrażenia będą zmniejszone o 25%.

Kapliczka bandytów: Przywołuje gromadę goblinów.

Kapliczka wzmocnienia: Regeneracja zasobów zostaje zwiększona o 100%, a czas odnowienia umiejętności ulega skróceniu o 50%.

Kapliczka chyżości: Masz o 25% zwiększoną szybkość ruchu, a zasięg podnoszenia kul zdrowia i złota powiększa się o 20 metrów.

 

Uzdrawiające studnie


healing-wells-mini-off

Studnie Leczenia to zbiorniki jaskrawoczerwonej cieczy, z wyglądu przypominającej krew. Pozwalają one tobie i członkom twojej drużyny odzyskać wszystkie punkty życia. Po każdorazowym użyciu moc studni powoli sie odnawia i po pewnym czasie można z niej ponownie skorzystać.

 

 

 

Obiekty, które można niszczyć


destructibles-mini-off

W razie potrzeby możesz niszczyć niektóre obiekty. Garnki można rozbić, a drzwi, meble, półki lub bramy – roztrzaskać. Niestabilne stosy kłód, spadające kandelabry i nadwątlone ściany mogą okazać się zgubą twoich wrogów, jeśli tylko uderzysz w nie we właściwym momencie.

 

 

 

 

Skrzynie


chests-mini-off

W skrzyniach znajduje się oręż, złoto oraz inne skarby. Występują one w wielu kształtach i rozmiarach, np. w formie porzuconych zwłok, zapomnianych sakw, pni drzew oraz właściwych kufrów z łupem. Aby dostać się do ich zawartości, wystarczy je otworzyć (lub przewrócić). Strzeżcie się jednak – niektóre skrzynie, podobnie jak kapliczki, są przeklęte. W środku może być coś więcej niż tylko złote monety…

 

 

 

Studnie natchnienia


pools-mini-off

Studnie Natchnienia (PC) dają postaciom możliwość czynienia szybszych postępów w grze. Wystarczy spojrzeć w głąb jednej z nich, aby zyskać premię do zdobywanego doświadczenia. Jeśli gracz zajrzy do kilku studni, ich premie się skumulują (do określonej wartości maksymalnej). Premia do doświadczenia za studnie natchnienia utrzymuje się przy wylogowaniu z gry, jednak znika, gdy postać zginie – należy się więc skupić na sztuce przetrwania.

 

 

 

Obeliski


pylonObeliski to potężniejsze odpowiedniki kapliczek Sanktuarium. Można je znaleźć tylko w Szczelinach Nefalemów. Po uaktywnieniu obelisku otrzymasz wraz ze swoimi sojusznikami premię – podobnie jak w przypadku kapliczek, ale dużo potężniejszą (jej czas trwania będzie za to znacznie krótszy).

Poniżej opisane są możliwe do odnalezienia obeliski – wraz z premiami, które zapewniają:

Obelisk Mocy: zwiększa obrażenia wszystkich twoich ataków o 400% – zadajesz pięć razy większe obrażenia niż zwykle.

Obelisk Wyładowań: błyskawice strzelają wokół ciebie, zadając ogromne obrażenia pobliskim wrogom i niszcząc pobliskie przeszkody.

Obelisk Podtrzymania: wszystkie koszty zasobów i czasy odnowień umiejętności zostają usunięte.

Obelisk Tarczy: otrzymujesz całkowitą odporność na obrażenia ze wszelkich źródeł i odbijasz obrażenia z powrotem do napastników.

Obelisk Szybkości: otrzymujesz znaczącą premię do szybkości i możesz przechodzić przez wrogów i przeszkody.

 

Towarzysze strzalka-prawo
strzalka-prawo Świat