Pierwszy rzut oka: Sezon 10

Wkrótce rozpoczyna się kolejny sezon! Tych spośród was, którzy uwielbiają poznawać nowości i zaczynać grę na świeżo, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat sezonu 10. Poniżej znajdziecie opis nowych nagród i podbojów.

Sezony trafiają na konsole

Jeśli czekaliście na możliwość przeżycia wszystkiego od nowa u boku swoich konsolowych postaci, to macie szczęście! Po raz pierwszy w historii Diablo 3 właściciele gry w wersji na konsole PS4 oraz Xbox One będą mogli na własnej skórze doświadczyć magii sezonów, otrzymać niepowtarzalne nagrody i poczynić postępy sezonowe! Już wkrótce będziemy się z wami mogli podzielić większą ilością szczegółów, więc trzymajcie rękę na pulsie!

Nowe elementy ozdobne

Tak samo jak w poprzednich, w sezonie 10 będą wprowadzone nowe nagrody w postaci elementów ozdobnych, które będzie można zdobyć w ramach postępów sezonowych.

Oprócz hełmu i naramienników z wyjątkowego zestawu Zdobywcy dostępne będą nowe ramki portretów oparte na motywie Czarnego Kamienia Dusz. Kolekcjonerzy proporców mogą też otrzymać proporzec Mistrz wiedzy, inspirowany Księgą Caina!

Nagrody za postępy sezonowe

Jeśli pilnie graliście w kilka poprzednich sezonów i w każdym osiągnęliście tytuł Zdobywcy, zgromadziliście kilka dodatkowych zakładek skrytki. Gracze, którzy nie zdobyli jeszcze łącznie czterech zakładek skrytki w ramach postępów sezonowych, nadal mogą odblokować kolejną, wykonując następujące zadania w ramach tytułu Zdobywcy:

Ukończ Szczelinę Nefalemów w czasie krótszym niż pięć minut na poziomie trudności Udręka XIII.
Ukończ 60 poziom Głębokiej Szczeliny w grze solo.
Zabij Chciwość na poziomie trudności Udręka XIII.
Zabij Mahdę w czasie krótszym niż 15 sek. na poziomie trudności Udręka XIII.
Przekuj przedmiot legendarny lub z zestawu.
Wzmocnij przedmiot starożytny za pomocą legendarnego klejnotu o randze 50 lub wyższej.
Ulepsz trzy legendarne klejnoty do rangi 55 lub wyższej.
Dokonaj dwóch podbojów.

Podboje sezonowe

Skoro już o podbojach mowa… tutaj również czekają nas zmiany! Dla wielbicieli dzikiego pędu powracają Sprinter oraz Wyścigowiec. Szybcy i wściekli gracze, którzy lubią mordować potwory w zawrotnym tempie, bez wątpienia docenią Bosskie polowanie oraz Klasę światową. Jeśli lubicie ulepszać legendarne klejnoty, powracają Dbam o swoje klejnoty oraz Nie mogę przestać!. A jeżeli nie możecie się wprost doczekać, by udowodnić, że do mistrzostwa opanowaliście różnorakie zestawy klasowe, czekają na was powracające Premia nie taka znowu uznaniowa i Dynastia oraz Władcy Wszechświata i Mistrzowie zestawów.

Dar Haedriga

Na koniec, tak jak poprzednio, za ukończenie pewnych rozdziałów w postępach sezonowych otrzymacie nowiutki zestaw klasowy dzięki Darom Haedriga. Lista dostępnych zestawów znajduje się poniżej. Jeśli nie graliście wcześniej w trybie sezonowym, zaraz wszystko wyjaśnimy:

Po ukończeniu rozdziałów II, III i IV w postępach sezonowych otrzymacie trzy Dary Haedriga. Każdy Dar zwiera kilka elementów któregoś z waszych zestawów klasowych. Można w sezonie w trybie zwykłym i hardkorowym odblokować w ten sposób łącznie tylko jeden zestaw klasowy, więc dobrze to sobie przemyślcie!

Zestaw do którego otrzymacie elementy, zależy od klasy postaci, którą gracie w momencie otwierania Darów Haedriga. Aby otrzymać pełny zestaw, musicie otworzyć wszystkie trzy Dary tą samą postacią.

Oto zestawy, które można zdobyć w sezonie 10 dzięki Darom Haedriga:

Barbarzyńca – Dziedzictwo Raekor
Krzyżowiec – Pancerz Akkhana
Łowczyni demonów – Wcielenie Marudera
Mnich – Mantra Iny
Szaman – Nawiedzenie Zunimassy
Czarownica – Opus Magnum Delsere

Najczęściej zadawane pytania

P: Kiedy rozpocznie się sezon 10?

O: Sezon 10 rozpocznie się w piątek 31 marca o 17:00 czasu pacyficznego w Ameryce Północnej, 17:00 czasu polskiego w Europie oraz o 17:00 czasu koreańskiego w Azji.

P: Kiedy zostaną zresetowane tablice wyników postaci niesezonowych?

O: Tablice wyników postaci niesezonowych są powiązane z tzw. erami, z których każda trwa 6-12 miesięcy. Ostatnia era zaczęła się 5 sierpnia. Aby otrzymać więcej informacji, przeczytajcie ten wpis.

P: Co się stanie z wynikami z wcześniejszych sezonów?

O: W miarę dodawania kolejnych sezonów nie będziemy w stanie przechowywać niektórych prywatnych rekordów. Choć w sezonie 10 będziecie mogli zobaczyć swoje rekordy osobiste ze wszystkich poprzednich sezonów, wraz z którymś z przyszłych sezonów rozpoczniemy proces usuwania najstarszych rekordów, poczynając od sezonu 1. Stanie się tak bez względu na wasz udział we wcześniejszych sezonach. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Tablice wyników postaci sezonowych nie zostaną wyczyszczone i będą przechowywane w wersji archiwalnej zarówno w grze, jak i na naszej stronie internetowej.

Rozpoczyna się nowy sezon

Sezon 10 będzie dostępny już wkrótce! Jakie cele sobie wyznaczyliście? Czy chcecie poświęcić uwagę jakiejś konfiguracji? A może macie jakiś inny pomysł?

Dajcie nam znać w komentarzach. Do zobaczenia na początku sezonu 10!

Dodaj komentarz