Aktualizacja 2.4.0 jest już dostępna do testów na PST, wkrótce trafi też na serwery gry i jest pełna fantastycznej nowej zawartości dla Diablo III! Z myślą o naszych bohaterach sezonowych przygotowaliśmy ten przewodnik po sezonie 5, dzięki któremu będziecie mogli rzucić się w wir przygód już w dniu premiery.

Wraz z sezonem 5 możecie spodziewać się kilku zmian w trybie sezonowym, takich jak między innymi usunięcie sezonowych przedmiotów legendarnych, pojawienie się nowych i zróżnicowanych nagród, a także wprowadzenia zupełnie nowej opcji – odrodzenia sezonowego. Przyjrzyjmy się wszystkiemu dokładnie!

COJ110PO1ZEK1450310838094

pauza-gwiazdki

Usprawnienia postępów sezonowych

Funkcja postępów sezonowych została wprowadzona wraz z aktualizacją 2.3.0 do sezonu 4, a wraz z sezonem 5 pojawi się kilka ulepszeń. Pierwsza duża zmiana jest odpowiedzią na prośby graczy – usunęliśmy sezonowe przedmioty legendarne z gry. Wszystkie nowe przedmioty legendarne w ramach aktualizacji 2.4.0 od samego początku będą mogły być znalezione przez wszystkich graczy, bez względu na to, czy grają w trybie sezonowym, czy nie.

Zależy nam jednak, by nagrody w postaci przedmiotów pozostały częścią rozgrywki sezonowej. Wprowadziliśmy więc Dar Haedriga – pakiet przedmiotów z zestawów, który otrzymacie po ukończeniu określonych etapów postępów sezonowych. Poczynając od Rozdziału III, nagrodą za trzy cele postępów sezonowych będzie torba zawierająca dwa elementy jednego z zestawów klasowych waszych postaci.

4GXP69WPB99A1450371898696

Po ukończeniu Rozdziału IV postępów sezonowych powinniście więc móc przywdziać pełny zestaw klasowy! W każdym sezonie będzie to inny zestaw, a jego rodzaj zależy od klasy bohatera, którym będziecie grać, otwierając ten prezent. Dary Haedriga będą wysyłane pocztą, a odbierzecie je, wybierając ikonę wewnętrznej skrzynki pocztowej w grze w lewym dolnym rogu ekranu.

D5DNP6XRBJF11450310838542

Pamiętajcie jednak o następującej kwestii – na każdym etapie postępów sezonowych otrzymacie tylko po jednym Darze Haedriga (co da razem trzy torby na sezon, czyli jeden pełny zestaw) bez względu na to, iloma bohaterami gracie w danym sezonie. Upewnijcie się więc, że dary zgarnie ta postać, która ma otrzymać zestaw!

Zestawy klasowe dostępne w sezonie 5 to:

Barbarzyńca – Potęga Ziemi
Krzyżowiec – Ciernie Zaklinacza
Łowczyni demonów – Opończa Cienia
Mnich – Strój Małpiego Króla
Szaman – Szaty Nefrytowego Żniwiarza
Czarownica – Ozdoby Ognistego Ptaka

A4SMK08OADO61450310838092

pauza-gwiazdki

Nowe i zaktualizowane podboje

Podboje pozostają podstawą trybu sezonowego, dlatego odświeżyliśmy niektóre z dostępnych podbojów i dodaliśmy nowe, bazując na funkcjach wprowadzanych w aktualizacji 2.4.0.

Jeśli poszukujecie nowych wyzwań, koniecznie spróbujcie podboju Władcy Wszechświata/Mistrzowie zestawów zaprojektowanego w oparciu o nową funkcję Podziemi Zestawów! W ramach tego podboju musicie osiągnąć mistrzostwo w ośmiu różnych, wybranych przez siebie Podziemiach Zestawów.

CT0KV03MT7CR1450310838308

Podboje Euforia/Nadczłowiek wymagały do tej pory, by gracze wycisnęli jak najwięcej ze swojego ekwipunku, nie korzystając jednocześnie z mocy zestawu klasowego. Wraz z wprowadzeniem potężniejszych zestawów dwuelementowych, postanowiliśmy nieco podnieść poprzeczkę i zmodyfikować zasady. W sezonie 5 będziecie musieli dokonywać tych podbojów bez użycia choćby jednego elementu z zestawu. Lepiej więc zachowajcie kilka porządnych przedmiotów starożytnych i legendarnych – na pewno się przydadzą!

WDBE2VIJ2FWR1450310838333

Przez sezon 5 przewinie się kilka wymagających podbojów, możecie też spodziewać się powrotu kilku ulubieńców. Ponownie pojawią się Sprinter/Wyścigowiec oraz Skąpstwo/Skąpnica, z kolei Premia nie taka znowu uznaniowa/Dynastia uaktualniono z myślą o najwyższych poziomach mocy klasowych i aby ukończyć ten podbój, trzeba teraz osiągnąć 55 poziom Głębokiej Szczeliny w grze solo.

AII4I75FNFG61450310838061

pauza-gwiazdki

Nowe nagrody – elementy ozdobne

Od sezonu 5 włącznie będziemy przyznawać wam całe mnóstwo nagród w postaci przeróżnych elementów ozdobnych. W każdym sezonie będą to inne elementy.

Poza zwyczajowymi wyjątkowymi Ramkami portretów i elementami zestawu Zdobywcy do transmogryfikacji, otrzymacie także parę skrzydeł, unikatowy proporzec i zwierzaka niebiorącego udziału w walce. W sezonie 5 do graczy, którzy osiągną poziom 70, trafi zwierzak z rodziny Chochoła!

RYVHLBR2M1SL1450310838578

pauza-gwiazdki

Odrodzenie sezonowe

Ostatnią spośród najważniejszych zmian jest zupełnie nowa funkcja dostępna wyłącznie w trybie sezonowym – odrodzenie sezonowe. Pozwala ona na przekształcenie dowolnego bohatera niesezonowego w sezonowego, gotowego do akcji w dniu premiery.

Cały ekwipunek, zarówno ten noszony, jak i przechowywany, zostanie mu odebrany i wysłany postaciom w trybie niesezonowym, podobnie jak ma to miejsce z przedmiotami w skrytce w przypadku przejścia między sezonami. Ponadto bohater zostanie cofnięty do poziomu 1, czyniąc go gotowym do przygód i awansu, jakby dopiero został stworzony!

Dokonania takie jak osiągnięcia, poznane schematy rzemieślnicze, poziomy rzemieślnika czy odblokowane zakładki skrytki pozostają częścią trybu niesezonowego i nie przechodzą dalej. Jednak takie dane jak imię postaci czy liczba godzin spędzonych w grze przenoszą się do sezonu.

Korzystając z odrodzenia sezonowego należy pamiętać o kilku kwestiach:

Ekwipunek przesłany postaciom w trybie niesezonowym będzie można odebrać w ciągu 30 dni od czasu wysłania!
Można dokonać odrodzenia sezonowego maksymalnie trzech postaci na sezon.
Nie można dokonać odrodzenia sezonowego zabitych postaci hardkorowych.

pauza-gwiazdki

Najczęściej zadawane pytania

P: Kiedy rozpocznie się piąty sezon?

O: Sezon piąty rozpocznie się w piątek 15 stycznia o 17:00 czasu pacyficznego w USA, 17:00 czasu polskiego w Europie oraz o 17:00 czasu koreańskiego w Azji. Aby uzyskać pomoc ze strefami czasowymi, wystarczy kliknąć tutaj.

P: Jak długo będzie trwał piąty sezon?

A: Począwszy od piątego sezonu, każdy następny sezon będzie trwał ok. 3 miesiące.

P: Kiedy zostaną zresetowane tablice wyników postaci niesezonowych?

O: Wyniki postaci niesezonowych są powiązane z tzw. „erami”. Obecnie zakładamy, że reset wyników zbiegnie się w czasie z zakończeniem czwartego sezonu, choć może to ulec zmianie w przyszłości.

P: Czy sezony pojawią się również na konsolach?

O: Niektóre funkcje konsoli zaprojektowano specjalnie z myślą o tej platformie. Podobnie jest z PC. Dużą częścią frajdy związanej z trybem sezonowym jest fakt, że cała społeczność tworzy nowych bohaterów i rywalizuje w tym samym czasie. Specyfika konsoli nie sprzyja pewnym aspektom tego typu rozgrywki. Dlatego też obecnie nie myślimy o wprowadzeniu trybu sezonowego na konsole.

P: Co się stanie z wynikami z wcześniejszych sezonów?

O: W miarę dodawania kolejnych sezonów nie będziemy w stanie przechowywać niektórych wyników. Choć w sezonie 5 będziecie mogli zobaczyć swoje rekordy osobiste ze wszystkich poprzednich sezonów, wraz z którymś z przyszłych sezonów rozpoczniemy proces usuwania najstarszych rekordów, poczynając od sezonu 1. Stanie się tak bez względu na wasz udział we wcześniejszych sezonach. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Tablice wyników postaci sezonowych nie zostaną wyczyszczone i będą przechowywane w wersji archiwalnej zarówno w grze, jak i na naszej stronie internetowej.

Reply comment