Pierwszy rzut oka – sezon 7 i postępy sezonowe

Aktualizacja 2.4.2 jest dostępna do testów na PST, wkrótce trafi też na serwery gry. Z myślą o naszych bohaterach sezonowych przygotowaliśmy ten dwuczęściowy przewodnik po sezonie 7, dzięki któremu będziecie mogli rzucić się w wir przygód już pierwszego dnia jego trwania.

Sezon 7 rozpocznie się zwyczajowo od aktualizacji postępów sezonowych, rotacji podbojów oraz nagród. Tymi ostatnimi zajmiemy się później, a póki co zobaczcie, jakie wyzwania czekają was w sezonie 7!

pauza-gwiazdki

Aktualizacja postępów sezonowych

Jak już wspominaliśmy w sezonie 6, cele będą się zmieniać, by za każdym razem stanowić dla graczy nowe doświadczenie. Jednak ze względu na zmiany balansu, które pojawią się wraz z aktualizacją 2.4.2, zmieniliśmy nieco część celów sezonowych, tak aby odpowiadały przewidywanemu poziomowi mocy graczy w sezonie 7.

W podobny sposób zmieniliśmy nieco kroki, które trzeba wykonać, by odblokować Dar Haedriga – pakiet przedmiotów z zestawów, który otrzymacie po ukończeniu określonych etapów postępów sezonowych. Zamiast uzależniać nagrody od celów postępów sezonowych, powiązaliśmy otrzymanie Darów Haedriga z ukończeniem pewnych konkretnych Rozdziałów. Pamiętajcie, że każdy pakiet będzie zawierać dwa (a czasami trzy) elementy jednego z zestawów klasowych waszych postaci.

Za ukończenie Rozdziału II, III oraz IV otrzymacie po jednym Darze Haedriga. Ponadto Rozdział IV stanowi próg nagrody dla nowych portretów oraz elementów ozdobnych z sezonu 7. Więcej szczegółów dotyczących tych nagród podamy we wpisie poświęconym nagrodom sezonowym.

Pamiętajcie, że otrzymacie postaciami hardkorowymi lub niehardkorowymi w sumie tylko jeden pełny zestaw klasowy w danym sezonie, więc dobrze przemyślcie swoją decyzję! Oto zestawy, które możecie otrzymać na wczesnych etapach sezonu 7:

Barbarzyńca: Furia Pustkowi

Krzyżowiec: Dziedzictwo Rolanda

Łowczyni demonów: Świętokradcza Esencja

Mnich: Szaty Tysiąca Burz

Szaman: Uprząż Piekielnego Kła

Czarownica: Aspekty Tal Rashy

Chcecie wypróbować nową klasę, ale nie wiecie, czego się spodziewać? Oto krótki przegląd mocy każdego zestawu, w razie gdybyście nabrali ochoty na małe zmiany w sezonie 7.

Barbarzyńca – Furia Pustkowi: Wszyscy uwielbiają przedzieranie się przez zastępy potworów w zawrotnym tempie, a Furia Pustkowi została stworzona właśnie z myślą o miłośnikach niebezpiecznej szybkości! Zestaw ten wykorzystuje niezwykle skuteczną kombinację Tornada oraz Rozprucia i przemienia noszącego go barbarzyńcę w najprawdziwszy wir śmierci.

Krzyżowiec – Dziedzictwo Rolanda: Dzięki zestawowi wykorzystującemu potencjał Pchnięcia Tarczą oraz Zamaszystego Ataku możecie uosabiać ideał rycerza w lśniącej zbroi! Dziedzictwo Rolanda przywołuje na myśl tradycyjne, średniowieczne style walki. Kolejne zastosowania owych umiejętności przeznaczonych do walki w zwarciu zapewnią wam poziomy kumulacji premii do szybkości ataku oraz redukcji obrażeń, przekształcając waszego krzyżowca w zabójczo groźnego obrońcę świata Sanktuarium.

Łowczyni demonów – Świętokradcza Esencja: Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby strzelba w świecie Sanktuarium? Ten oryginalny pomysł stanowił źródło inspiracji dla stworzenia zestawu Świętokradcza Esencja, który zapewnia graczom znaczne premie do umiejętności generujących zasoby, Wielostrzału oraz Zemsty za każdy posiadany punkt dyscypliny. Armie Płonących Piekieł nie oprą się takiej potędze!

Mnich – Szaty Tysiąca Burz: Niech wasi mnisi walczą z zaciekłością nawałnicy! Zestaw Szaty Tysiąca Burz wzmacnia umiejętności generujące siłę duchową oraz Śmiałe Uderzenie, co pozwala wykonywać ciosy z szybkością gromu i furią błyskawicy. Jeśli chcecie, by wasi mnisi stali się wcieleniem pioruna, to jest to zestaw przeznaczony właśnie dla was!

Szaman – Uprząż Piekielnego Kła: Ten zestaw jest dla każdego, kto lubi efektami osłabiającymi swoich zdolności rozpuszczać swoich wrogów jak za pomocą kwasu. Uprząż Piekielnego Kła nakłada efekt martwicy na wrogów trafionych określonymi umiejętnościami. Osłabienie to wzmacnia znacząco skuteczność działania Ściany Śmierci. Zapakujcie wrogów w cztery ściany, zakaźcie ich rozkładem i obserwujcie, jak się roztapiają!

Czarownica – Aspekty Tal Rashy: Czarodzieje władają z maestrią mocami żywiołów, a żaden zestaw nie odzwierciedla tego lepiej niż Aspekty Tal Rashy. Wykorzystując różnorodne typy obrażeń od żywiołów, sprawicie, że na głowy waszych wrogów spadnie deszcz meteorytów. Otrzymacie również kilka pomocnych premii ofensywnych oraz defensywnych. Niech z nieba spłynie moc tajemna (oraz zimna, ognia, błyskawic…)!

pauza-gwiazdki

Nowe i zaktualizowane podboje

Podboje to podstawa sezonów, dlatego postanowiliśmy przywrócić do sezonu 7 kilka podbojów z przeszłości i zaktualizować je, by oddawały zmiany, jakie zaszły w balansie oraz poszczególnych klasach postaci:

Czy w grze pociąga was przede wszystkim szybkość, szybkość i jeszcze raz szybkość? Jeśli tak, zachęcamy do skupienia się na podbojach takich jak Sprinter oraz Wyścigowiec, w ramach których należy ukończyć całą kampanię w czasie krótszym niż 1 godzina. Boskość oraz Lwie Serce zapewnią graczom solo niezapomniane wrażenia w Głębokich Szczelinach, a ulepszanie legendarnych klejnotów doprowadzi nefalemskich śmiałków do podbojów Dobra dniówka oraz Nie mogę przestać!. Jeśli zaś wolicie wyzwania wymagające wysilenia mózgownicy, możecie stworzyć własny „zestaw” przedmiotów legendarnych i przebić się przez Głęboką Szczelinę poziomu 45, nie korzystając z żadnego elementu zestawu, aby dokonać podbojów Euforia oraz Nadczłowiek.

Możliwości jest wiele, więc każdy znajdzie coś, co przyniesie mu chwałę, bez względu na preferencje.

pauza-gwiazdki

Najczęściej zadawane pytania

P: Kiedy rozpocznie się siódmy sezon?

O: Sezon 7 rozpocznie się w piątek 5 sierpnia o godzinie 17:00 czasu pacyficznego (PDT) w Ameryce Północnej, 17:00 czasu polskiego w Europie oraz o 17:00 czasu koreańskiego (KST) w Azji. Gracze mogą uzyskać pomoc ze strefami czasowymi pod odpowiednim adresem (odnośnik w j. angielskim).

P: Jak długo będzie trwał siódmy sezon?

O: Ten i każdy następny sezon będzie trwał ok. 3 miesiące.

P: Kiedy zostaną zresetowane tablice wyników postaci niesezonowych?

O: Wyniki postaci niesezonowych są powiązane z tzw. „erami”. Następna era zakończy się w piątek 5 sierpnia o godzinie 17:00 czasu polskiego, wraz z rozpoczęciem sezonu 7.

P: Czy sezony pojawią się również na konsolach?

O: Niektóre funkcje konsoli zaprojektowano specjalnie z myślą o tej platformie. Podobnie jest z PC. Dużą częścią frajdy związanej z trybem sezonowym jest fakt, że cała społeczność tworzy nowych bohaterów i rywalizuje w tym samym czasie. Specyfika konsoli nie sprzyja pewnym aspektom tego typu rozgrywki. Dlatego też obecnie nie myślimy o wprowadzeniu trybu sezonowego na konsole.

P: Co się stanie z wynikami z wcześniejszych sezonów?

O: W miarę dodawania kolejnych sezonów nie będziemy w stanie przechowywać niektórych prywatnych rekordów. Choć w sezonie 7 będziecie mogli zobaczyć swoje rekordy osobiste ze wszystkich poprzednich sezonów, wraz z którymś z przyszłych sezonów rozpoczniemy proces usuwania najstarszych rekordów, poczynając od sezonu 1. Stanie się tak bez względu na wasz udział we wcześniejszych sezonach. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Tablice wyników postaci sezonowych nie zostaną wyczyszczone i będą przechowywane w wersji archiwalnej zarówno w grze, jak i na naszej stronie internetowej.

pauza-gwiazdki

Jesteście gotowi?

Sezon 7 zbliża się wielkimi krokami, a my już nie możemy się doczekać, by razem z wami rzucić się w wir przygód!

Na którą klasę postaci zdecydujecie się w sezonie 7? Kusi was jakiś konkretny podbój? Jaka jest wasza taktyka na osiągnięcie 70 poziomu? Dajcie znać w komentarzach, a już wkrótce możecie spodziewać się zapowiedzi nagrody sezonowej!

Dodaj komentarz