Blizzard coraz częściej dzieli się z nami informacjami na temat planowanych zmian, jakie chcą wprowadzić wraz z aktualizacją 2.1.0. Ponieważ obecnie zebrało się tego trochę postanowiliśmy zamieścić je wszystkie w jednej wiadomości tak, więc poniżej znajdziecie informacje odnośnie:

– Zmiany w nagrodach za Głębokie Szczeliny.
– Dodatkowe informacje od Nevalistis na temat legendarnych klejnotów.
– Kompletna analiza mnicha w 2.1.

 

pauza-ros-mini

 

Otrzymaliśmy od was mnóstwo przydatnych opinii i sugestii dotyczących Głębokich Szczelin i waszych wrażeń z przygód, które miały tam miejsce. Chcemy zatem na samym wstępie podziękować za wszystkie komentarze! Jak zawsze okazaliście się niezwykle pomocni i potwierdziliście sporą część przypuszczeń zespołu twórców Diablo 3 na temat struktury nagród za ukończenie Głębokich Szczelin. Wraz z nadchodzącą aktualizacją PST wprowadzimy wiele zmian, które będą się odnosić bezpośrednio do poruszanych przez was problemów.

– Urshi nie będzie się już pojawiać dopiero w chwili, gdy Głęboka Szczelina nie została ukończona w wyznaczonym czasie. Zamiast tego można ją będzie spotkać na końcu każdego poziomu Głębokiej Szczeliny. Rozmawiając z nią będziecie mogli wybrać, czy chcecie ulepszyć swój legendarny klejnot, czy przejść do kolejnego poziomu (założywszy, że udało się wam ukończyć ten poziom przed upływem limitu czasowego).
– Strażnik Szczeliny pojawi się w 15 minucie niezależnie od tego, czy udało się wam zapełnić pasek postępu. Powinno to na wyższych poziomach Głębokich Szczelin zlikwidować problem konieczności przebijania się przez cały poziom, aby otrzymać nagrody, jeśli nie udało się wam zmieścić w limicie czasowym i nie ukończyliście szczeliny.
– Tempo ulepszania legendarnych klejnotów zostało gruntownie zmodyfikowane.

– Na wyższych poziomach Głębokich Szczelin istnieje teraz większa szansa na kilkukrotne podniesienie klasy klejnotu o kilka stop przy każdej próbie ulepszenia klejnotu (maksymalnie będzie można podnieść klasę klejnotu o 4 stopnie podczas jednego ulepszania).
– Powyższa zmiana zostaje wprowadzona dodatkowo do zmiany zapewniającej zwiększoną szansę na ulepszenie klejnotu z każdym wyższym poziomem Głębokich Szczelin.
– Aby zrównoważyć efekt tych zmian, zmniejszyliśmy moc uzyskiwaną przez klejnot ulepszany do kolejnej klasy. Ogólne tempo wzrostu mocy pozostanie na zbliżonym poziomie – po prostu moment zwiększenia potęgi klejnotu będzie następował częściej.

Opisane powyżej zmiany w systemie nagród za grę w Głębokich Szczelinach są dość istotne i powinny w znacznym stopniu poprawić wasze wrażenia płynące z rozgrywki w trudniejszych szczelinach. Kiedy już wypróbujecie wszystkie nowości na PST, koniecznie podzielcie się z nami swoimi opiniami!

 

pauza-ros-mini

 

Nevalistis zamieściła jeszcze jeden wpis, z którym warto się zapoznać – tłumaczenie najważniejszych fragmentów poniżej:

Druga cecha klejnotu nie będzie już odblokowywana na poziomie 50 – zamiast tego teraz będzie odblokowywana, gdy jego klasa osiągnie poziom 200. Zupełnie zmieniliśmy sposób, w jaki skalują się nagrody oraz moc ulepszeń dla kolejnych klas klejnotów i wciąż balansujemy ten system. Pierwsza wersja nowego systemu trafi na PST wraz z najbliższą aktualizacją. W praktyce sprowadza się to do tego, że zwiększenie mocy klejnotu do pewnego poziomu będzie nadal trwało tyle samo, ale nie będziecie już doświadczać długich okresów gry, podczas których moc w ogóle nie jest zwiększana.

Teraz sprostowanie wczorajszego wpisu – legendarne klejnoty nie mają już szans na ulepszenie się o kilka klas podczas jednej próby. Zamiast tego udając się do Urshi, by ulepszyć swoje klejnoty po przejściu Głębokiej Szczeliny, będziecie mogli podjąć dodatkowe próby ulepszenia swoich klejnotów, a szansa na powodzenie będzie wyższa w szczelinach wyższych poziomów. Jednorazowo można dostać maksymalnie 4 podejścia do ulepszania.

Nieco trudno to zobrazować, więc posłużmy się przykładem (pamiętajcie jednak, że liczby są zupełnie zmyślone na potrzeby tego przykładu):
Powiedzmy, że ukończyliście szczelinę 15. poziomu i decydujecie się ulepszyć swój klejnot. Macie całkiem dużą szansę na ulepszenie, ale tylko jedną próbę. Możecie zamiast tego zdecydować się dojść nieco dalej, do szczeliny poziomu 20. , gdzie macie gwarantowane dwie próby przy nieco większej szansie na sukces. Następnie można się zdecydować wykorzystać te dwie próby do ulepszenia dwóch różnych klejnotów lub spróbować ulepszyć jeden klejnot dwukrotnie.

W skrócie – moglibyście próbować ulepszać klejnoty w szczelinach poziomu pierwszego, jednak przy bardzo małej szansie na sukces i posiadając tylko jedną próbę za każdym razem. W szczelinach wyższych poziomów będziecie mieli więcej podejść do ulepszania, a oprócz tego również większą szansę na powodzenie. Z pewnością znajdziecie trudność szczeliny, przy której posiadany sprzęt pozwoli wam ulepszać swoje klejnoty w „wydajnym” tempie, natomiast nadal będziecie mogli wysilić się bardziej i wejść na wyższy poziom szczeliny, żeby zdobyć lepszą nagrodę.

 

pauza-ros-mini

 

Cały czas działamy, chociaż dyskusja oczywiście rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami i niestety nie mamy możliwości komentować wszystkiego, ale możecie mieć pewność, że na cotygodniowym spotkaniu zawsze przedstawiamy wasze wątpliwości oraz reakcje na zmiany, które niestety trafiają do gry i na PST stopniowo.

Tak czy inaczej to nie koniec prac nad Mnichem, jesteśmy w trakcie przebudowy i dostrajania tej klasy, co wymaga poruszenia wielu elementów i trochę potrwa. Nie unikamy waszych argumentów ani dyskusji o mnichu z wami – wręcz przeciwnie – jak sami wspomnieliśmy fora są pełne dobrych pomysłów. Wiemy, że wiele jest jeszcze do zrobienia, a wam zależy na waszej ulubionej klasie i dlatego Nevalistis wyciągnęła parę faktów z nowej wersji 2.1.0, która niedługo trafi na PST. Tłumaczenie jej wpisu poniżej:

Nadchodząca aktualizacja PST przyniesie również SOLIDNĄ porcję zmian dla klasy mnicha. Mamy sporo do omówienia, więc lojalnie ostrzegam: wpis poniżej będzie przydługi.

W poprzedniej aktualizacji zajęliśmy się nieco regeneracją siły duchowej, ale był to jedynie wierzchołek góry lodowej. Bacznie przyglądamy się wszystkim umiejętnościom mnicha generującym siłę duchową i wprowadzamy znaczące zmiany.

Mnisi atakują szybko, a my chcieliśmy zwiększyć ilość generowanej siły duchowej oraz obrażeń zadawanych przez każdą z umiejętności podstawowych tej klasy, ale nie poprzez proste zwiększenie wartości ich współczynników. Podchodzimy do tej kwestii, zwiększając współczynnik szybkości ataku dla większości umiejętności generujących siłę duchową. Oznacza to, że każda z nich będzie działać szybciej i lepiej skalować się z szybkością ataku. Zmiana ta nie zostanie odzwierciedlona w opisie umiejętności (ani wygrzebana przez graczy eksplorujących dane z PST), ale powinniście doświadczyć jej skutków w praktyce, zwłaszcza jeśli wasza szybkość ataku jest już znaczna. Powyższa zmiana powinna rozwiązać dwa wspomniane problemy i jednocześnie wpasowuje się w wizję mnicha jako szybkiego i zwinnego wojownika.

Pracujemy również nad niektórymi umiejętnościami wykorzystującymi mechanikę uników, pozostałymi jeszcze w arsenale mnicha. Pozostawiamy kilka opcji dla graczy, którzy chcą korzystać z tej mechaniki i budować postać wokół niej, ale zmieniamy pozostałe, tak aby zapewniały korzyści w sposób bardziej spójny oraz niezawodny. Mantra Uniku zostaje zastąpiona Mantrą Zbawienia, a podstawowa wersja umiejętności będzie teraz zapewniać bohaterowi oraz jego sojusznikom znajdującym się w promieniu 60 metrów premię 20% do odporności na wszystkie żywioły. Premia do uniku została przeniesiona na nową runę – „Zwinność” – a wśród pozostałych nowo wprowadzonych run powinniście znaleźć inne użyteczne opcje.

Zostanie wprowadzonych również sporo innych zmian, ale nie popadajmy w przesadę – od szczegółów mamy w końcu informacje o aktualizacji. Spodziewajcie się zmian poprawiających jakość rozgrywki mnichem i zwiększających ONS dla umiejętności wykorzystujących siłę duchową, jak np. Kopnięcie z Półobrotu oraz Fala Światła, które to zmiany mają na celu zwiększenie konkurencyjności tych zdolności oraz udostępnienie dodatkowych opcji dla graczy. Usunięto nowe Alabastrowe Rękawice i zastąpiono je nową, sezonową, legendarną bronią naręczną dla mnicha, zwiększającą o 5-7 maksymalną liczbę poziomów kumulacji Powalającego Podmuchu. Ogólnie rzecz biorąc mamy dla was kilka nowych, ciekawych zabawek. Z niecierpliwością czekamy na wasze opinie na temat opisanych tutaj zmian, kiedy tylko będziecie mogli je przetestować na PST!

Wypatrujcie więc nowej aktualizacji na PST i nie kasujcie swoich mnichów – ja sam zrobiłem na szybko sezonowego mnicha, żeby własnoręcznie dotykać najbardziej palących problemów, o których wspominacie i jeszcze lepiej komunikować je do naszego zespołu deweloperskiego.

Reply comment