„Być horadrimem oznacza przedkładać życie bliźnich nad własne”.

Miesiąc temu zaprezentowaliśmy wam fragmenty nadchodzącej pozycji książkowej w uniwersum Diablo – Diablo III: Book of Tyrael (artykuł w języku angielskim), a dziś mamy przyjemność zapowiedzieć powieść Storm of Light!

Historia opowiedziana w powieści Storm of Light, której autorem jest Nate Kenyon, stanowi ogniwo łączące wydarzenia w Diablo III oraz fabułę pierwszego dodatku do gry, Reaper of Souls. Pojawiają się w niej Jacob i Shanar – postacie znane z serii komiksów Sword of Justice.

Jeśli ciekawi was, o jakich doniosłych wydarzeniach będzie traktować ta najnowsza pozycja wzbogacająca uniwersum Diablo, zapoznajcie się z opisem książki poniżej.

Najwyższe Zło zostało pokonane, a Królestwo Niebios powoli podnosi się z gruzów po wojnie z sługami Piekieł. Rada Angiris sprawuje pieczę nad Czarnym Kamieniem Dusz, który został ukryty gdzieś pośród roziskrzonych niebiańskim blaskiem iglic i kopuł Srebrnego Miasta.

Tyrael znalazł się w samym centrum tych doniosłych wydarzeń, ale teraz musi sobie poradzić z nową rolą – odkąd stał się Uosobieniem Mądrości, czuje się obco pośród aniołów i wątpi, czy jako śmiertelnik zdoła należycie wypełnić powierzoną mu misję. Przemierzając Niebiosa w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania, zaczyna wyczuwać złowrogie oddziaływanie przeklętego artefaktu na swą ojczyznę. Fałszywa nuta wkradła się tam, gdzie niegdyś panowała niczym niezmącona harmonia żywego światła i dźwięku, a narastający dysonans zagraża bezpieczeństwu całej krainy. Imperius oraz pozostali archaniołowie stanowczo sprzeciwiają się jednak propozycjom przeniesienia lub zniszczenia Czarnego Kamienia Dusz. Tyrael nie ma wyboru – musi złożyć los Królestwa Niebios w ręce ludzi.
Postanawia więc odtworzyć starożytne bractwo horadrimów i wzywa do siebie dysponujących wielką mocą śmiertelników, którzy przybywają z najodleglejszych krańców Sanktuarium. Powierza im zadanie niemal niemożliwe do wykonania: muszą wykraść wypełniony esencją Zła kryształ z samego serca Niebios. Brzemię przeznaczenia ponieść mają: Jacob ze Staalbreak – dawniej awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El’druina, potężna czarownica Shanar, Mikułow – pobożny mnich i mistrz sztuk walki, zaprawiona w boju, nieustraszona barbarzynka Gynvir oraz tajemniczy nekromanta Zayl. Czy mając przeciwko sobie nie tylko czas, ale również moce światła i ciemności, śmiałkowie ci zdołają połączyć siły i doprowadzić do końca swą pełną niebezpieczeństw misję, zanim Niebiosa spotka zagłada?

XVZ5EJCXP7FB1372898195077

Uwielbiacie uniwersum Diablo i chcecie nadrobić zaległości w lekturze powieści osadzonych w świecie Sanktuarium? Zapoznajcie się z pełną listą pozycji książkowych Diablo uporządkowanych według daty wydania (dostępną na amerykańskim forum społecznościowym gry).

Książki w dłoń! Czas przygotować się na powrót Tyraela i odrodzenie bractwa horadrimów!

Reply comment