Zapewne już zauważyliście, że od kilku dni klient Diablo III pobiera „coś” w tle oczywiście jest to nic innego jak łatka 2.0.1 wraz z danymi dla dodatku, aby je pobrać wystarczy włączyć klienta Battle.net i nawet podczas gry będą pobierane pliki niestety w przypadku starego klienta Diablo III już tak wesoło nie jest i pliki są ściągane tylko wtedy, kiedy jest aktywny klient uruchomienie gry automatycznie wstrzymuje pobieranie.

Poniżej oficjalne oświadczenie Blizzarda:

Począwszy od tego tygodnia, program startowy Diablo III oraz aplikacja Battle.net rozpoczną pobieranie zawartości „przyszłej aktualizacji”. Jest to pierwszy etap przygotowań do premiery dodatku Reaper of Souls, zaplanowanej na 25 marca, jak również do wprowadzenia aktualizacji 2.0.1, którą udostępnimy w najbliższych tygodniach.

pauza-gwiazdki

achi-znak-zaliczoneJak działa pobieranie w tle

Dane udostępnione w ramach pobierania w tle zajmują 6 GB. Składają się na nie pliki z modelami postaci, teksturami, elementami graficznymi i inną zawartością, nad którą zakończyliśmy już prace, a która pojawi się w wersji 2.0.1 oraz w dodatku Reaper of Souls. Udostępniamy te dane już teraz, aby ułatwić proces pobierania przyszłej aktualizacji oraz dodatku po jego premierze.

Wszystkie udostępnione na tym etapie dane są zaszyfrowane. Nie zostaną one wprowadzone w grze do czasu premiery aktualizacji 2.0.1 i dodatku Reaper of Souls, a ich pobranie nie wpłynie na funkcjonowanie platform Battle.net. Innymi słowy, możecie dalej grać w Diablo III w obecnej postaci – skorzystanie z usługi pobierania danych w tle nie wpłynie na wasze wrażenia z rozgrywki.

Aby rozpocząć pobieranie w tle, musicie zainstalować Diablo III i zaktualizować grę do najnowszej wersji. Z usługi można skorzystać nawet jeśli nie dokonało się przedpremierowego zakupu dodatku Reaper of Souls.

achi-znak-zaliczoneJak pobrać dane – aplikacja Battle.net

Jeżeli korzystacie z aplikacji Battle.net, pobieranie w tle rozpocznie się automatycznie po uruchomieniu programu. Proces pobierania można wstrzymać w dowolnym momencie – w tym celu wystarczy kliknąć przycisk pauzy zlokalizowany na prawo od okrągłej ikony pobierania w tle. Aby wznowić pobieranie, należy kliknąć przycisk, który pojawi się w miejscu, gdzie znajdował sie przycisk pauzy. Można także kliknąć przycisk opcji instalacji i aktualizacji, a następnie wznowić pobieranie aktualizacji.

Aplikacja Battle.net pozwala na określenie preferowanych ustawień pobierania w tle. Możecie na przykład wybrać, czy chcecie zatrzymać pobieranie po uruchomieniu gry, lub zdecydować, ile ma wynosić maksymalna szybkość pobierania. Aby określić te i inne preferencje, kliknijcie przycisk opcji instalacji i aktualizacji umieszczony po lewej od ikony pobierania w tle i wybierzcie Ustawienia.

achi-znak-zaliczoneJak pobrać dane – program startowy Diablo III

Jeżeli korzystacie z tradycyjnego programu startowego Diablo III, dane będą pobierane w tle, dopóki nie zamkniecie programu. Aby sprawdzić postępy pobierania, kliknijcie przycisk informacji u góry ekranu, a następnie wybierzcie z menu Informacje o połączeniu. Jeżeli chcecie wstrzymać pobieranie, kliknijcie przycisk Graj lub po prostu zamknijcie program uruchamiający.

pauza-gwiazdki

To tyle na temat pobierania w tle. Zachęcamy do odwiedzania strony diablo3.com, gdzie znajdziecie najnowsze wiadomości o grze oraz informacje na temat dodatku Reaper of Souls. Zaglądajcie także na nasz profil na Facebooku oraz na Twitterze. Do zobaczenia na drogach i bezdrożach Sanktuarium!

Reply comment