Rozdział II – Mroczny Wędrowiec

strzalka-lewo.Wróć do Dziennik – Diablo III
top-kroniki-diablo-2

d2

Rozdział II – Mroczny Wędrowiec

 

przycisk-poprz-off kropka-str-off kropka-str-on2 kropka-str-off kropka-str-off kropka-str-off przycisk-dalej-off

Wprawdzie Aidan opierał się wpływom Diablo, ale jego wola stopniowo słabła. Z czasem zaczął on realizować nadrzędny cel demona: uwolnienie pozostałych Najwyższych Złych. Kiedy przemierzał korytarze Klasztoru Łotrzyc – głównej siedziby zakonu Sióstr Niewidzącego Oka – dusza Diablo przywoływała złośliwe demony, które w końcu przepędziły mieszkanki Klasztoru z ich domu. Stary włóczęga Marius, który znalazł schronienie w Klasztorze, o dziwo wyszedł z najazdu demonów bez szwanku.

Niepewny, czy ujrzane przez niego potworności były wytworem otępiałego od opium umysłu, Marius wyruszył za Aidanem, którego zaczął nazywać „Mrocznym Wędrowcem”.

pauza-gwiazdki

Tymczasem w niewielkim obozowisku, założonym przez grupkę ocalałych łotrzyc, zebrała się garstka bohaterów. Łączyła ich determinacja, by przepędzić ciemności ze świata Sanktuarium. Wśród nich byli:

barbarzyńca z Góry Arreat;
amazonka z Wysp Skovos;
paladyn z zakonu Zakarum;
czarodziejka z Kedżystanu;
nekromanta ze wschodnich dżungli.

pauza-gwiazdki

Po uratowaniu Deckarda Caina z niewoli demonów bohaterowie pod jego przewodnictwem oczyścili z demonicznego zepsucia Klasztor, nie zdoławszy jednak schwytać Aidana.

Ten wyruszył w towarzystwie Mariusa na wschód, do grobowca, gdzie dawno temu potężny horadrim Tal Rasha poświęcił się – wbijając sobie Bursztynowy Kamień Dusz w pierś – aby uwięzić Baala, Władcę Zniszczenia.

W grobowcu z Aidanem starł się archanioł Tyrael. Tymczasem Baal zdołał się uwolnić, przekonawszy podstępem Mariusa, aby ten wyrwał Bursztynowy Kamień Dusz ze zmumifikowanych zwłok Tal Rashy.

pauza-gwiazdki

Aidan wraz z Baalem pokonali Tyraela i uwięzili go w grobowcu, jednak archanioł zdołał jeszcze nakazać przerażonemu Mariusowi, żeby zabrał odłamek Kamienia Dusz Baala do Płonących Piekieł i go zniszczył, co miało wygnać z Sanktuarium Władcę Zniszczenia (jak każdego z Najwyższych Złych).

Kiedy bohaterowie dotarli do grobowca i uwolnili Tyraela, Mariusa i Najwyższych Złych już tam nie było. Archanioł kazał śmiałkom wyruszyć śladami Mariusa i dopilnować, żeby ten spełnił swoją straceńczą misję.

pauza-gwiazdki

Bohaterowie rodzaju ludzkiego wyruszyli tropem Baala i Aidana do Travincal – ziemi świętej wyznawców Zakarum, gdzie Najwyżsi Źli uwolnili z więzienia swego brata Mefista i – ponownie zjednoczeni – zaczęli realizować plan dominacji nad ludzkością. Diablo odrzucił ciało Aidana i przeszedł przez portal, aby zwerbować zastępy Piekieł, a Mefisto został w Sanktuarium, by nikt nie przeszkodził jego bratu.

Kiedy bohaterowie przybyli do Travincal, musieli stawić czoło nie tylko Mefistowi, lecz także opętanym kapłanom Zakarum. Po zaciekłej walce, która wstrząsnęła podwojami siedziby Mefista, bohaterowie ludzi pokonali Władcę Nienawiści i zanieśli jego Kamień Dusz przez portal do Piekła.

pauza-gwiazdki

Głęboko w czeluściach piekielnych bohaterowie rozbili Kamień Dusz Mefista na Kowadle Zniszczenia, a potem odnaleźli Diablo w przeklętej katedrze skąpanej w strumieniach lawy i otoczonej rzekami krwi. To na tym polu bitwy bohaterowie starli się z Władcą Grozy, rzucając całą swą odwagę i potęgę przeciwko jego wszechobecnej nikczemności. Ostatecznie Diablo został pokonany, a jego Karmazynowy Kamień Dusz spłonął w samym sercu Piekła.

Tymczasem Baal udał się na północ z zamiarem spaczenia Kamienia Świata i przeciągnięcia całej ludzkości na stronę zła. Wcześniej Władca Zniszczenia postanowił uniknąć losu swoich braci. Odnalazł Mariusa, który ze strachu nie zniszczył Bursztynowego Kamienia Dusz i schronił się w przytułku dla obłąkanych. Będący w przebraniu Baal wyłudził Kamień Dusz od Mariusa… po czym w okrutny sposób zakończył jego żywot.

pauza-gwiazdki

 

Opublikowany: 12 czerwca 2015 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016