Rozdział III – Władca Zniszczenia

strzalka-lewo.Wróć do Dziennik – Diablo III

top-diablo-2x

d2x

Rozdział III – Władca Zniszczenia

 

przycisk-poprz-off kropka-str-off kropka-str-on2 kropka-str-off kropka-str-off kropka-str-off przycisk-dalej-off

Po wyrwaniu z martwych rąk Mariusa Bursztynowego Kamienia Dusz Baal poprowadził armię na podbój północy. Celem jego podróży był święty szczyt plemion mocarnych barbarzyńców – Góra Arreat. To w jej wnętrzu bowiem znajdował się Kamień Świata, za pomocą którego stworzono Sanktuarium.

Hordy Baala przetoczyły się przez ziemie północy i zniszczyły wszystkie twierdze barbarzyńców poza miasteczkiem Harrogath, którego starszyzna oddała życie, by otoczyć swą ojczyznę zaklęciem ochronnym.

 

pauza-gwiazdki

Jedyny ocalały członek starszyzny, Nihlathak, nie wierzył w moc owego zaklęcia i wszedł w konszachty z Władcą Zniszczenia.

Armia demonów miała oszczędzić mieszkańców Harrogath w zamian za Relikwię Starożytnych – artefakt, dzięki któremu Baal mógł dostać się do Góry Arreat, unikając przy tym walki ze strzegącymi jej duchami.

 

pauza-gwiazdki
Bohaterowie, którzy pokonali Diablo, podążyli za Baalem na północ. Tam dołączyło do nich dwoje kolejnych śmiałków: zabójczyni z Viz-Jaq’taar – zakonu stworzonego w celu ścigania zbuntowanych czarodziei – oraz druid z puszczy Scosglen, który władał siłami natury i umiał przyjmować postać różnych zwierząt.

Drużyna bohaterów przebiła się z pomocą Tyraela przez zniszczone wojną bezdroża północy i po pokonaniu awangardy armii Baala dostała się do Harrogath.

 

pauza-gwiazdki

W miasteczku bohaterowie zdemaskowali Nihlathaka, pokonali zdrajcę ze starszyzny i wyruszyli na szczyt Góry Arreat. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że Baal przedostał się już do jej wnętrza. Zanim śmiałkowie podjęli pościg, stracili cenny czas na walkę ze starożytnymi strażnikami Arreat. Baal zyskał tym samym czas, aby rozpocząć swe straszliwe dzieło w komnacie Kamienia Świata.

 

pauza-gwiazdki

Po dostaniu się do środka bohaterowie starli się z Władcą Zniszczenia i po zażartej walce zdołali go pokonać. Wprawdzie Baal poległ pod nawałnicą ostrzy i zaklęć, ale zdołał przed śmiercią skazić Kamień Świata, co groziło wybuchem wojen w całym Sanktuarium.

Archanioł Tyrael podjął decyzję, która miała ocalić ludzkość. Rzucił w Kamień Świata swoim anielskim mieczem El’druinem i zniszczył artefakt, który zapoczątkował istnienie Sanktuarium. Potworna eksplozja pochłonęła całą okolicę, w tym pobliskie osady barbarzyńców, i ujawniła istnienie świata śmiertelników mieszkańcom Niebios i Piekieł.

 

Opublikowany: 13 czerwca 2015 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016