Rozdział VII – Najwyższe Zło

strzalka-lewo.Wróć do Dziennik – Diablo III

top-diablo-3-a7

d3

Rozdział VII – Najwyższe Zło

 

przycisk-poprz-off kropka-str-off kropka-str-on2 kropka-str-off kropka-str-off kropka-str-off przycisk-dalej-off

Wprawdzie Diablo przybył do Diamentowych Wrót Niebios pod postacią Lei, ale Imperius – Archanioł Odwagi i dowódca zastępów niebieskich – przejrzał iluzje swego odwiecznego wroga i spalił jego cielesną powłokę.

Wówczas Diablo ukazał się w swej prawdziwej, przerażającej postaci. Stoczył bój z Imperiusem i go pokonał, po czym strzaskał Diamentowe Wrota. Choć zastępy piekielne wiele razy oblegały Niebiosa, nigdy wcześniej nie udało im się przedrzeć przez bramę… aż do tej pory.

Kiedy wrota legły w gruzach, ocalali członkowie Rady Angiris – zrzeszającej przywódców anielskich sił Niebios – szybko poszli w rozsypkę.

 

pauza-gwiazdki

Tyrael i nefalemowie ruszyli na pomoc, aby powstrzymać plądrowanie Niebios, a potem przeszli przez portal w pogoni za Diablo. Tam natknęli się na rannego i pokonanego Imperiusa, który obciążył ich winą za osiągnięcie przez Diablo mocy Najwyższego Złego i zniszczenie Królestwa Niebios.

Niebiosa zostały do cna zbezczeszczone. Przez Piekielne Szczeliny zalewały je zastępy najpotężniejszych, żądnych zwycięstwa potworów. Anioły zostały przemienione w demony. Zastępy Niebios ogarnęła rozpacz.

Niezrażeni porażką, nefalemowie przedarli się przez podbite Królestwo Niebios, korzystając ze wskazówek Iteraela, Archanioła Losu, i oswabadzając Auriel, Archanioła Nadziei. W końcu zmierzyli się z Diablo na szczycie Kryształowego Łuku – źródła mocy Niebios i energii życiowej wszystkich aniołów.

 

pauza-gwiazdki

Diablo, wzmocniony duszami pozostałych Złych, zgotował nefalemom iście demoniczne przyjęcie i wciągnął ich nawet do swojej rzeczywistości – Krainy Grozy.

Mimo wszystkich przeciwności nefalemowie zwyciężyli tam, gdzie zastępy Królestwa Niebios poniosły klęskę. Po epickim starciu Diablo ostatecznie utracił cielesną postać.

 

pauza-gwiazdki

Po zgładzeniu Diablo mieszkańcy Królestwa Niebios skupili się na odbudowie swej zdewastowanej siedziby.

 

pauza-gwiazdki

Tyrael ponownie dołączył do Rady Angiris jako śmiertelny Aspekt Mądrości. Wiedział, że ta cecha będzie wkrótce niezwykle potrzebna. Starał się uleczyć ból i nieufność, która pojawiła się w Niebiosach po inwazji Diablo, i poświęcił się zawiązaniu trwałego sojuszu między aniołami a ludzkością…

…widmo Wiecznego Konfliktu wciąż jednak przyćmiewa jego nadzieję na wieczne przymierze.

 

pauza-gwiazdki

A u schyłku dziejów utracimy Mądrość, gdy na świat śmiertelników spadnie Sprawiedliwość. Odwaga stanie się Gniewem, Nadzieje zaś Rozpacz pochłonie. Cień skrzydeł Śmierci padnie na wszelkie stworzenie, a Los legnie na wieki strzaskany.

Opublikowany: 13 czerwca 2015 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016