Rzemiosło i rzemieślnicy – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Poradnika Diablo III
Rzemiosło i rzemieślnicy

Mając trochę szczęścia i umiejętności, przeżyjesz co najmniej kilka starć i wkrótce zapragniesz wymienić swoje zużyte lub zbyt słabe wyposażenie. To bardzo mądre podejście.

intro7-mini-off

Możesz kupić nowe przedmioty od handlarzy. Możesz je również znaleźć w skrzyniach lub zaciśniętych palcach rozkładających się zwłok.

Jednak przy pomocy utalentowanych sprzymierzeńców możesz również tworzyć nowe przedmioty i ulepszać już posiadane.

SPIS TREŚCI
1. Informacje ogólne
2. Odzysk
3. Szkolenie rzemieślników

 

Informacje ogólne


W trakcie podróży przyłączą się do ciebie niezależni mistrzowie rzemiosła, którzy będą cię wspomagać swoim kunsztem. Są to:

kowal-mini-off

KOWAL

Haedrig Eamon, kowal, potrafi wykuwać i naprawiać broń i pancerze oraz odzyskać materiały rzemieślnicze z niepotrzebnych ci przedmiotów.

Schematy kowala
• Miejsce spotkania: akt I

zlotnik-mini-off

ZŁOTNIK

Chytry Shen, złotnik, potrafi wykonywać biżuterię i łączyć pomniejsze kamienie szlachetne w potężniejsze klejnoty. Może również wyjmować klejnoty z przedmiotów, co da ci możliwość umieszczenia tam lepszych klejnotów lub wykorzystania wyjętych do wzmocnienia innych przedmiotów.

Formuły złotnicze
• Miejsce spotkania: akt II

ico-wieszczka-mini-off

Wieszczka

Myriam Jahzia, wieszczka, może zaklinać przedmioty, umożliwiając zmianę ich właściwości magicznych. Potrafi też transmogryfikować elementy wyposażenia, zmieniając za odpowiednią opłatą wygląd przedmiotów.

• Wymaga dodatku Reaper of Souls
• Miejsce spotkania: akt V

 

Po tym, jak rzemieślnicy zaoferują ci swe usługi, znajdziesz w miastach lub w swoim obozie. Ponieważ pragną cię wspomóc, nie będą pobierać opłaty za wykonywanie przedmiotów. Będą jednak potrzebować materiałów (i złota), które musisz im dostarczyć. Rozpoczęcie rozmowy z rzemieślnikiem spowoduje wyświetlenie różnych opcji, w tym listy formuł, których go nauczyłeś. Po wybraniu przedmiotu, który chcesz wykonać, możesz zdecydować, czy chcesz wykonać jedną sztukę przedmiotu. Możesz też wpisać liczbę przedmiotów, które chcesz wykonać, by rzemieślnik wykonał je po kolei.

 

Odzysk


salvaging-mini-offMateriały rzemieślnicze najczęściej będziesz zdobywać rozkładając przedmioty, których już nie potrzebujesz. Gdy zdobędziesz przedmiot, który nie wniesie nic nowego do twojego wyposażenia, możesz sprzedać go u handlarza za gotówkę lub też rozłożyć u kowala. Materiały rzemieślnicze można odzyskać ze wszystkich przedmiotów, które da się założyć – od zwykłych (białych) po legendarne i należące do zestawów. Z każdego przedmiotu, zależnie od jego jakości oraz poziomu twojej postaci, można odzyskać inne materiały.

subtelna-ecencja-off
oko-jaszczurki-off
siarka-off

 

 

 

 

Szkolenie rzemieślników


training1Możesz również doskonalić swoich rzemieślników, dając im złoto i materiały na nowe narzędzia i dalsze podnoszenie swoich umiejętności. Jeśli pozwolisz rzemieślnikom wystarczająco dużo się szkolić, awansują na nowy poziom i opanują wiedzę wymaganą do stworzenia jeszcze lepszych przedmiotów.

Podczas swoich wędrówek możesz również znaleźć specjalne receptury – formuły i plany, które możesz udostępnić rzemieślnikom. Niektóre z najwartościowszych i najcenniejszych przedmiotów w grze można wykuć lub zaprojektować wyłącznie na podstawie takich planów.

 

 

 

Kostka Kanaiego strzalka-prawo
strzalka-prawo Ekwipunek

 

Opublikowany: 12 listopada 2012 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016