background-image

Szaman – Diablo III

wroc-mini-off barb-mini-ico-off wiz-mini-ico-off mini-ico-krzyzowiec-ros-off monk-mini-ico-off necromancer-mini-ico-off witchdoctor_male demon-mini-ico-off

strzalka-lewo.Wróć do Diablo III
Szaman

szaman1
szaman2

Szamani to duchowi wojownicy, którzy przywołują dusze zmarłych i mają na usługach groteskowe stwory. Dzięki temu, że otaczają się wywołanymi zombie i robactwem, mogą swobodnie atakować miotając buteleczkami z palącą mazią, gryzącymi obłokami trucizny i wyniszczającymi urokami.

Zdolność zarażania, spowalniania i przerażania przeciwników pozwala szamanom w sposób niespotykany panować nad polem walki. Potrafią oni manipulować atakami i ruchem przeciwników korzystając z czarów osłabiających i pacyfikujących. Umiejętności te czynią z wrogów łatwy łup dla wygłodniałych przywołańców lub pozwalają rozsiewać ogień i trucizny, które wysysają życie z nacierających przeciwników.

Choć szamanom najlepiej służy unikanie starć wręcz i wzmacnianie swoich przywołańców przy jednoczesnym osłabianiu przeciwników, to są oni w stanie bez problemu własnoręcznie posłać zmaltretowanych wrogów do Bezkształtnej Krainy.

 

wd-casting-mini-off wd007-mini-off wd004-mini-off

 

TŁO FABULARNE

szaman3„Duchy są dla mnie łaskawe.”
Jedynie nieliczni wybrańcy ludu umbaru mogą pełnić otoczoną czcią funkcję szamana. Dzieje się tak, gdyż najpierw muszą posiąść rzadki talent widzenia, rozmowy i rozumienia duchów zmarłych. Zdolność ta dostępna jest wyłącznie urodzonym z piętnem Bezkształtnej Krainy, która jest niewidzialnym miejscem, gdzie według wierzeń umbaru mieszkają duchy zmarłych po opuszczeniu Sanktuarium.

Kiedy człowiek umiera, szamani czują, jak tchnienie życia opuszcza jego stygnące ciało. Potrafią widzieć duchy przodków, obserwujące swoich żyjących potomków. A kiedy koszmar ludobójstwa posyła setki dusz do Bezkształtnej Krainy, co zmienia zazwyczaj spokojne duchy we wrogo nastawione, szamani słyszą, jak z zaświatów dobiegają ich wibrujące wrzaski.

Bez przerwy słyszą głosy duchów – nie mogą zatkać na nie uszu. Kiedy dźwięki niezadowolenia stają się coraz głośniejsze, szamani nie mają wyboru – muszą przywrócić równowagę między światem doczesnym a Bezkształtną Krainą lub doświadczać udręki minionych pokoleń do końca życia… i po nim.

Przeczytaj opowiadanie strzalka-prawo-off

 

 

artwork-witch-doctor01-mini-off artwork-witch-doctor02-mini-off

 

WYPOSAŻENIE

maski-voodoo-off ceremonialne-noze-off mojo-off

Szamani korzystają z rozmaitego oręża, niekiedy bardzo wyjątkowego. Fetysze to delikatne talizmany magiczne trzymane w dłoni przeciwnej do tej uzbrojonej, a choć nie są bezpośrednio wykorzystywane jako broń, wspomagają szamanów i odpierają złe moce… zarazem przyzywając te pożyteczne. Szamani znani są również z tego, że dzierżą ceremonialne, zaklęte sztylety, powstałe w jednym celu – do składania ofiar z ludzi – zatem idealnie nadające się do tego, aby pozbawiać wrogów życia

 

KOLEJNE KLASY DOSTĘPNEGO PANCERZA

szaman4 szaman5 szaman6
Strzępki tkanin i futra nie stanowią ochrony dla początkujących szamanów, tę dają im barwniki pokrywające ich ciała… …jednakże doświadczeni szamani potrafią skompletować o wiele lepszy strój, wzmacniając pancerz metalowymi płytami i zakładając niesamowite maski. Odpowiednio odziani szamani budzą strach w sercach wrogów – noszą pancerze przyozdobione starożytnymi czaszkami, piórami dzikich ptaków i rogami. W tej postaci, dzięki napierśnikom z kolcami i wykonanym na miarę naramiennikom, są niezwykle trudni do zabicia.

Linki zewnętrzne

Ogólne

Um. aktywne
Um. pasywne
Kalkulator umiejętności

Unikalne wyposażenie

Ceremonialne noże
Maski voodoo
Mojo