background-image

Szelma – Diablo III

wroc-mini-off temp-mini-off szelm.jpg zakli-mini-off

strzalka-lewo.Wróć do Diablo III
Szelma
 

szelma-2

UMIEJĘTNOŚCI

Umiejętności Lyndona zwiększają obrażenia zadawane przez twoją drużynę. Lyndon rozwija również inne zdolności: potrafi paraliżować i zatruwać przeciwników oraz unikać ataków. Może także zyskać umiejętność zaatakowania wielu wrogów jedną salwą lub precyzyjnego strzelania wybuchowymi bełtami.

histeriaHisteriawzmocniony-strzalWzmocniony strzał

Zobacz wszystkie umiejętności

szelma-1„Drzwi można otworzyć na wiele sposobów. Tak się składa, że znam większość z nich”.

Jak mówi przysłowie: okazja czyni złodzieja. Świat uwięziony między płonącym piekłem a wysokimi niebiosami pełen jest łotrów i rabusi. Lyndona można zaliczyć zarówno do tych pierwszych jak i do drugich.

Ostatnie lata burzliwego życia znaczone częstymi zmianami miejsca pobytu spędzał na oszukiwaniu mieszkańców okolicznych terenów, uwodzeniu dam i pozbawianiu mniej świadomych osób złota oraz alkoholu. Groźba więzienia ani strażnik nigdy nie powstrzymały Lyndona od złodziejstwa.

Udział w walce z niekończącą się falą okrutnych demonów i szalejących bestii nie pasuje do charakteru człowieka na pozór czarującego acz zdecydowanie samolubnego. Czyżby Lyndona obchodziło nie tylko wino, kobiety i bogactwo?

Najwyraźniej tak.

 

follower-scoundrel01-mini-off. follower-scoundrel03-full-mini-off follower-scoundrel04-full-mini-off

 

WYPOSAŻENIE

luki-off kusze-off zetony-szelmy-off

Lyndon walczy za pomocą broni strzeleckiej, co pozwala mu trzymać bestie i kultystów – z którymi przecież i tak uporać musisz się ty – na dystans. Podczas starcia błyskawicznie szyje we wrogów strzałami i bełtami, może ich sparaliżować, ogłuszyć albo zadać średnie obrażenia pojedynczemu przeciwnikowi. Lyndon nosi ze sobą również wyjątkowe dla niego wyposażenie – pamiątki z życia, które zależy od sprytu i szczęścia – takie jak oszukańczo wyważone kości do gry i ukryte sakiewki. W trudnych sytuacjach przedmioty te okazują się bardzo przydatne i mają pozytywny wpływ na jago umiejętności, czasami większy niż klejnoty i inne błyskotki, które szelma namiętnie gromadzi.

 

PROGRESJA W ZAKRESIE PANCERZA

szelma-3 szelma-4 szelma-5
Podróżny strój, który początkowo nosi Lyndon, nadaje się nie do walki, lecz do wspinaczki po murach do okien na piętrze. Dlatego jest lekki. Niestety, nie zapewnia dobrej obrony. Potem Lyndon zaczyna dobierać lepsze pancerze i dodaje do kompletu woreczki z oślepiającym proszkiem, liczne tajne kieszenie oraz… stylowy kołnierz. W końcu Lyndon przestaje się cackać z potworami i zakłada potężne, podwójne kołczany, przeznaczając zyski z wyprawy na zakup kunsztownie zdobionych naramienników, które warte są tyle, że wystarczyłoby do zapewnienia mu dostatniej starości.

 

 

Linki zewnętrzne

Ogólne

Umiejętności

Kalkulator umiejętności