TaeHyeon Hong i jego modele z papieru

„Od pierwszej chwili, gdy tylko powstały, Królestwo Niebios i Płonące Piekła starły się
w Wiecznym Konflikcie. To wojna, w której stawką jest władza absolutna nad wszelkim stworzeniem.”

Czy wyobrażacie sobie Diablo oraz Tyraela jako papierowe modele? TaeHyeon Hong z Korei zdecydował się tchnąć życie w najbardziej rozpoznawalne postaci z uniwersum Diablo, do dyspozycji mając jedynie kilka arkuszy papieru pergaminowego. Dziś pragniemy wam przybliżyć jego rewelacyjne prace.

TaeHyeon Hong jest wielkim fanem cyklu Diablo i zapalonym modelarzem. Niedawno skontaktowali się z nim członkowie naszego koreańskiego zespołu ds. społeczności, by zadać mu kilka pytań na temat źródeł inspiracji dla imponujących modeli, które stworzył (El’druin, anielskie ostrze Tyraela, posiada nawet podświetlenie!). Poniżej przeczytać możecie o inspirowanych światem Sanktuarium dziełach tego artysty. Oryginalny artykuł znajdziecie zaś tutaj.

 

WQKK8UQ82FNH1378974288034 64JX2AYJVNLP1378974293009

Po raz pierwszy zetknąłem się ze światem Sanktuarium, kiedy byłem jeszcze uczniem szkoły podstawowej. Obserwowałem, jak moi starsi kuzyni grają w Diablo II. Naprawdę zrobiły na mnie wtedy wrażenie potwory i piękne lokacje. No i przerywniki filmowe, oczywiście.

Po premierze Diablo III znów zwróciłem uwagę na to uniwersum. Poznałem fabułę gry, wyszukałem ilustracje, filmiki oraz inne materiały z nią związane, i w niedługim czasie zapragnąłem stworzyć z papieru postaci ze świata Sanktuarium.

FWUW4Q7KWZ5P1378974264392 LL810YW6Z35V1378974299898

 

Do wykonania Tyraela zainspirowało mnie obejrzenie przerywnika filmowego z jego udziałem. Jego świetliste skrzydła były imponujące, to nie ulega wątpliwości, ale tak naprawdę moją uwagę przykuł wizerunek honorowego archanioła, który poświęca wszystko, by chronić śmiertelnych mieszkańców Sanktuarium.

Stworzenie papierowych modeli Diablo i Tyraela wymagało poświęcenia sporej ilości czasu na planowanie i przeglądanie licznych materiałów źródłowych. Miałem szczęście, ponieważ moja starsza siostra wypożyczyła dla mnie z biblioteki uniwersyteckiej „Księgę Caina” – okazała się ona bardzo pomocna w ukończeniu moich prac.

Odkąd byłem małym dzieckiem, fascynowała mnie sztuka składania papieru i wykonywania z niego modeli. Wciąż wyznaczam sobie nowe wyzwania, które są świetną okazją do nauki. Przede mną jeszcze długa droga, ale – jeśli czas mi na to pozwoli – mam w planie wykonanie kolejnych modeli postaci ze świata Diablo i chciałbym, by ich jakość wykonania była tym razem jeszcze lepsza.

Mam nadzieję, że moje prace się wam podobają

TTOPRCL89JLF1378974301021 XYWZMZSVYGO51378974307583

 

Chcielibyście przyjrzeć się z bliska tym rewelacyjnym, papierowym modelom? Koniecznie odwieźcie bloga HyeonTae Honga, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące jego projektów, a także jeszcze więcej zdjęć jego prac.

Tagi: 

Dodaj komentarz