Towarzysze – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Poradnika Diablo III
towarzysze-top

Towarzysze to potężni kompani, którzy staną u twego boku w bitwie. Podążą oni z tobą poza granice miasta i będą atakować wszystkie wrogo nastawione istoty, jakie napotkasz. Mogą również wspomóc cię wyjątkowymi zdolnościami, na przykład spowalniać i osłabiać wrogów lub uleczyć twoją postać.

intro4-mini-off
SPIS TREŚCI
1. Informacje ogólne
2. Korzystanie z pomocy towarzyszy
3. Szkolenie towarzyszy

 

 

 

Informacje ogólne


Podczas twoich wędrówek w świecie Sanktuarium dołączy do ciebie trójka towarzyszy. Są to:

templar-mini-offTEMPLARIUSZ

KormakTemplariusz: oddany sprawie mistrz broni białej i pancerzy.

Używane rodzaje broni: Wszystkie jednoręczne (miecze, topory, buławy, włócznie itp.)

• Miejsce spotkania: akt I

 

scoundrel-mini-offSZELMA

LyndonSzelma: samolubny łotr, biegły w złodziejskim fachu i strzelaniu z łuku.

Używane rodzaje broni: łuki, kusze

• Miejsce spotkania: akt I

 

enchantress-mini-offZAKLINACZKA

EirenaZaklinaczka: czarodziejka potrafiąca zmylić i ogłupić wrogów.

Używane rodzaje broni: Jedno- i dwuręczna broń biała

• Miejsce spotkania: akt II

W danym momencie może walczyć u twego boku tylko jeden towarzysz (choć inni sprzymierzeńcy, jak zwierzęta lub ważne postacie niezależne, również mogą ci towarzyszyć w tym samym czasie).

 

Korzystanie z pomocy towarzyszy


using-mini-off

Towarzysze podążają za tobą automatycznie do boju, lecz możesz wybrać ich umiejętności, aby określić ich zachowanie w walce. Na przykład jeśli wybierzesz umiejętność templariusza „Szarża”, zacznie on walkę od ogłuszającego ataku na przeciwnika; z kolei wybranie „Uzdrowienia” sprawi, że skupi się on na przywracaniu ci punktów życia.

Towarzysze, którzy nie wędrują aktualnie z tobą, będą czekać niecierpliwie w obozie, aż wezwiesz ich do bitwy. Aby wybrać towarzysza, który ma się do ciebie przyłączyć (zastępując aktualnego, jeśli go posiadasz), po prostu podejdź, zagadaj z jednym z nich i wybierz opcję „Najmij”.

Możesz również rozmawiać z towarzyszami, aby poznać ich historie i przygody lub poprosić o radę w kwestii bieżących zadań.

 

Szkolenie towarzyszy


W miarę jak rośniesz w siłę także twoi towarzysze zdobywają doświadczenie i odblokowują nowe umiejętności. Mogą też korzystać z wyposażenia, które znajdziesz lub kupisz (ale jedynie z niektórych akcesoriów i odpowiedniej broni).

Aby wyszkolić towarzysza, otwórz jego ekranu ekwipunku:

• w wersji na PC: naciskając klawisz „F” lub klikając jego portret w lewym górnym rogu ekranu;

training-mini-off

• w wersji na konsole: otwierając menu postaci (Xbox 360 i Xbox One: przycisk BACK; PlayStation®3 i PlayStation®4: przycisk SELECT) i przechodząc do sekcji „Drużyna”.

Zobaczysz listę dostępnych umiejętności (dwie w każdej kategorii). Możesz je podświetlić, aby przeczytać opis, zanim zdecydujesz się wybrać jedną z nich. W tym menu możesz także zmienić raz wybraną umiejętność, jak również przypisać towarzyszowi lepsze wyposażenie, wymieniając jego elementy na przedmioty ze swojego ekwipunku. Wystarczy wybrać przedmiot, którego towarzysz ma używać, i przypisać go do odpowiedniego miejsca w jego ekwipunku.

Wybierz towarzysza i umiejętności, które najlepiej uzupełniają twój styl gry. Jeśli wolisz walczyć na pierwszej linii i przyjmować na siebie nawałnicę ciosów, wybierz towarzysza, który będzie cię leczył lub opóźniał ataki przeciwników. Jeśli potrzebujesz większej siły uderzenia, wyposaż towarzyszy w umiejętności powodujące obrażenia ponoszone z upływem czasu lub pozwalające atakować wielu wrogów naraz.

 

 

Trudność gry strzalka-prawo
strzalka-prawo Obiekty

 

Opublikowany: 12 listopada 2012 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016