Tryb przygodowy – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Poradnika Diablo III
tryb-przygodowy-top

Eksploracji nie ma końca! Przemierzaj bez ograniczeń świat Sanktuarium, mierząc się z nowymi wyzwaniami i zdobywając skarby, o których krążą legendy!

 

Spis treści

1 Gra w trybie przygodowym
2 Zlecenia
3 Szczeliny Nefalemów
4 Klasowe Podziemia Zestawów

 

Gra w trybie przygodowym


world-map-new-mini-off

Możliwość tworzenia gier w trybie przygodowym staje się dostępna od razu po pokonaniu bossa w ostatnim akcie trybu kampanii. Tryb przygodowy umożliwia tworzenie gier, w których wszystkie akty i punkty nawigacyjne są odblokowane, a zadania i wydarzenia ściśle związane z fabułą – niedostępne. Gry w tym trybie oferują nowe cele, których nie znajdzie się w trybie kampanii, na przykład Zlecenia czy Szczeliny Nefalemów.

Aby zagrać w trybie przygodowym, należy przejść do menu głównego, otworzyć menu „USTAWIENIA GRY”, wybrać „PRZYGODA” i kliknąć „ZACZNIJ GRĘ”. Po rozpoczęciu gry w trybie przygodowym możesz użyć klawisza „M” (PC) lub krzyżaka kierunkowego w dół (konsole), aby otworzyć mapę świata i wybrać akt oraz punkt nawigacyjny, od którego chcesz zacząć odkrywanie. W trybie przygodowym można dowolnie zwiedzać wszystkie obszary Sanktuarium – i nie trzeba w tym celu tworzyć nowej gry.

 

Zlecenia


bounty-map-mini-off

Podczas gry w trybie przygodowym możesz wykonywać zlecenia. Są to specjalne misje, w których trzeba zabić określonego wroga, oczyścić wskazany obszar lub ukończyć jakieś wydarzenie. W nagrodę za wykonanie zlecenia otrzymasz nie tylko złoto oraz skarby, lecz także kryształy zwane krwawymi odłamkami, które można wymienić u handlarki Kadali w mieście w zamian za horadryjskie skarby i tajemnicze, zagadkowe artefakty.

Aby zapoznać się z dostępnymi w każdym z aktów zleceniami, wciśnij klawisz „M” (PC), aby otworzyć mapę świata. Punkty nawigacyjne, w pobliżu których są dostępne zlecenia, będą oznaczone znakiem „!”. Wystarczy je kliknąć, aby przenieść się w wybrane miejsce. Za każdym razem, kiedy rozpoczniesz grę w trybie przygodowym, jeden losowy akt będzie oznaczony na mapie jako premiowany. Otrzymacie w nim dodatkowy skarb za wykonanie serii zleceń. Gdy zakończycie wszystkie zadania w premiowanym akcie, kolejny losowy akt zostanie oznaczony jako premiowany.

Za wykonanie wszystkich zleceń w danym akcie otrzymasz wypełniony po brzegi łupami skarb horadrimów, w którym może się znaleźć jeden przedmiot legendarny występujący wyłącznie w danym akcie (maksymalnie dwa przedmioty legendarne na wyższych poziomach Udręki), materiały rzemieślnicze oraz inne bogactwa. Niektóre przedmioty – w tym odczynniki wykorzystywane w Kostce Kanaiego – można zdobyć wyłącznie w ten sposób. W skarbach horadrimów otrzymywanych w Akcie IV znajduje się również losowo wybrana nagroda z innego aktu.

 

Nagrody za zlecenia: Akt I

1111demonhunter_male 22222demonhunter_male 333333demonhunter_male 444444demonhunter_male 555555demonhunter_male 66666demonhunter_male

 

Nagrody za zlecenia: Akt II

unique_cloak_102_x1_demonhunter_male unique_shield_107_x1_demonhunter_male unique_gloves_103_x1_demonhunter_male unique_boots_103_x1_demonhunter_male p2_actbountyreagent_02_demonhunter_male

 

Nagrody za zlecenia: Akt III

unique_axe_2h_103_x1_demonhunter_male unique_boots_102_x1_demonhunter_male unique_helm_103_x1_demonhunter_male unique_dagger_103_x1_demonhunter_male unique_ring_108_x1_demonhunter_male unique_belt_103_x1_demonhunter_male unique_amulet_106_x1_demonhunter_male p2_actbountyreagent_03_demonhunter_male

 

Nagrody za zlecenia: Akt IV

Losowy przedmiot

legendarny za

wykonanie zlecenia

p2_actbountyreagent_04_demonhunter_male

W skarbach horadrimów otrzymywanych w Akcie IV znajduje się również losowo wybrana nagroda z innego aktu.

 

Nagrody za zlecenia: Akt V

unique_pants_102_x1_demonhunter_male unique_mace_2h_104_x1_demonhunter_male unique_handxbow_102_x1_demonhunter_male ueniqu_crushield_108_x1_demonhunter_male unique_ring_109_x1_demonhunter_male p2_actbountyreagent_05_demonhunter_male

 

Szczeliny Nefalemów


rift-mini-off

Szczeliny Nefalemów to równoległe wymiary rzeczywistości. Stworzone są z losowo generowanych poziomów, zawierających nieprzewidywalne zestawy przeciwników. W Szczelinach czasami można znaleźć obeliski, które zwiększają moc twoich umiejętności w niespotykany sposób. Pokonanie dostatecznej liczby wrogów w Szczelinie Nefalemów spowoduje przywołanie losowego Strażnika Szczeliny – potężnego bossa dysponującego przerażającymi zdolnościami… Po jego zabiciu czeka na ciebie wspaniały skarb. Dostęp do Szczelin uzyskać można w trybie przygodowym, używając Obelisku Nefalemów (w dowolnym mieście). Kliknięcie na obelisk spowoduje otwarcie interfejsu, w którym wybrać można otwarcie Szczeliny Nefalemów bądź Głębokiej Szczeliny. Liczba Szczelin Nefalemów, które można otworzyć, jest nieograniczona. Jednak otwarcie Głębokiej Szczeliny wymaga posiadania klucza do Głębokiej Szczeliny, zdobywanego po zabiciu dowolnego Strażnika Szczeliny.

 

 

Głębokie Szczeliny

obelisk-mini-off

Każdy pokonany Strażnik Szczeliny może upuścić Klucz do Głębokiej Szczeliny (na wyższych poziomach trudności mogą to być dwa klucze). Możesz wykorzystać klucz, klikając na Obelisku Nefalemów i wybrać poziom szczeliny, na jakim chcesz grać. Początkowo twój wybór będzie ograniczony. Oczyść szczelinę o najwyższym dostępnym poziomie trudności, aby uzyskać dostęp do trudniejszych wyzwań. W grach wieloosobowych każdy z graczy musi posiadać Klucz do Głębokiej Szczeliny, aby grać razem. Tak jak ma to miejsce w przypadku Szczelin Nefalemów, po pokonaniu wystarczającej liczby przeciwników zostanie przywołany Strażnik Szczeliny. Na tym jednak kończą się podobieństwa:

• Głębokie Szczeliny mają przypisane poziomy. Ich liczba jest nieskończona i są one coraz trudniejsze. Aby uzyskać dostęp do kolejnego poziomu, należy przywołać i zabić Strażnika Szczeliny przed upływem czasu.
• Przebywając w Głębokiej Szczelinie, nie możesz zmieniać ekwipunku, dopóki nie pokonasz Strażnika Szczeliny.
• Jeśli skończy ci się czas, będziesz w stanie ukończyć bieżący poziom, ale nie uda ci się uzyskać dostępu do nowego poziomu trudności. Nie otrzymasz również szansy na ulepszenie swoich klejnotów legendarnych.
• Twój najwyższy poziom Głębokiej Szczeliny oraz najlepszy czas jej ukończenia zostaną dodane do sezonowej tabeli wyników.
• Większość potworów w Głębokiej Szczelinie nie upuszcza łupów, więc możesz skupić się na jak efektywniejszym eliminowaniu sług zła.
• Strażnicy w Głębokich Szczelinach mogą upuścić legendarne klejnoty.
• Do graczy znajdujących się w Głębokiej Szczelinie nie można się teleportować spoza szczeliny. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wykorzystałeś Klucz do Głębokiej Szczeliny do otwarcia Głębokiej Szczeliny w grze wielooosobowej.
• Jeśli uda ci się ukończyć ten poziom w wyjątkowo krótkim czasie, możesz uzyskać dostęp do o wiele wyższego poziomu trudności.

 

Urshi

urshi-mini-off

Jeśli uda ci się pokonać Strażnika Głębokiej Szczeliny w wyznaczonym czasie, zostanie przywołane starożytne nefalemskie widmo imieniem Urshi. Umożliwi ci ona ulepszenie klejnotów legendarnych.

Możesz uzyskać dodatkowe szanse na ulepszenie swoich legendarnych klejnotów, osiągając Głębokie Szczeliny wyższych poziomów. Możesz również skorzystać z Obelisku Nefalemów, aby w zamian za złoto otworzyć Wzmocnioną Głęboką Szczelinę, po zakończeniu której otrzymasz kolejną możliwość ulepszenia posiadanych legendarnych klejnotów. Rzucane przez Urshi zaklęcia ulepszające legendarne klejnoty nie zawsze kończą się powodzeniem, musisz więc zdominować więcej Głębokich Szczelin, aby przywoływać ją częściej!

 

Legendarne klejnoty

Każdy legendarny klejnot ma przypisaną w opisie określoną rangę. Za każdym razem, gdy spotkasz Urshi po pokonaniu Głębokiej Szczeliny przed upływem czasu, będziesz mieć szansę na zwiększenie rangi klejnotu. Dzięki temu odblokujesz dodatkowe właściwości, które zostaną aktywowane po osadzeniu klejnotu w gnieździe.

 

Klasowe Podziemia Zestawów


Przemierzając Posiadłość Leoryka w trybie przygodowym, możesz natknąć się na dawno zapomniane wzmianki o ukrytych podziemiach, w których próbie zostanie poddana twoja biegłość w korzystaniu z zestawów przeznaczonych dla konkretnych klas postaci. Jeśli zbadasz każdą z owych wskazówek, mając na sobie odpowiedni zestaw, trafisz do ukrytych podziemi, w których zdobędziesz niepowtarzalne nagrody. W nagrodę za ukończenie Podziemi Zestawów możesz zdobyć symbol na sztandar. Ukończenie rangi podstawowej wszystkich Podziemi Zestawów przeznaczonych dla danej klasy postaci zaowocuje zdobyciem klasowego proporca, a specjalny proporzec stanowi nagrodę dla śmiałków, którzy ukończyli rangę mistrzowską dla wszystkich Podziemi Zestawów danej klasy. Kolejne nagrody czekają na ciebie, jeśli zdołasz ukończyć wszystkie Podziemia Zestawów w grze na poziomie podstawowym lub mistrzowskim!

Ukończenie rangi podstawowej: Zabij odpowiednią liczbę przeciwników w tych podziemiach, nie odnosząc śmiertelnych obrażeń, i wykonaj przynajmniej jedno z zadań podstawowych (kolor zielony).
Ukończenie rangi mistrzowskiej: Zabij wszystkich przeciwników i wykonaj wszystkie zadania w tych podziemiach w podanym czasie.

Podziemia Zestawów barbarzyńcy

• Nagroda: Proporzec – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy barbarzyńcy.

• Nagroda: Proporzec mistrzostwa – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy barbarzyńcy w czasie krótszym niż 4:30 min.

Dziedzictwo Raekor

Portal znajduje się w: Akt V – Zarośnięte Ruiny (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Sześciokrotnie traf 15 różnych przeciwników pojedynczą Dziką Szarżą.
✱ Zadanie: Piętnastokrotnie traf różnych przeciwników umiejętnością wykorzystującą premię 1500% do obrażeń.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Furia Pustkowi

Portal znajduje się w: Akt V – Forteca Pandemonium poziom I

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Pięciokrotnie użyj Rozprucia na 10 różnych przeciwnikach jednocześnie.
✱ Zadanie: W czasie walki w tych podziemiach nie wolno ci odnieść żadnych obrażeń fizycznych.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Potęga Ziemi

Portal znajduje się w: Akt II – Miasto Kaldeum

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: W ciągu 6 sekund zastosuj na 5 przeciwnikach elitarnych Skok, a następnie Tąpnięcie oraz Trzęsienie Ziemi.
✱ Zadanie: Zamroź i zabij co najmniej jednego przeciwnika co 10 sek. przez 1 min.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Zew Nieśmiertelnego Króla

Portal znajduje się w: Akt III – Ruiny Seszeronu

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Zabij wszystkich przeciwników elitarnych, korzystając z premii 250% do obrażeń.
✱ Zadanie: Nieprzerwanie podtrzymuj Gniew Berserkera przez 120 sek.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

 

Podziemia Zestawów mnicha

• Nagroda: Proporzec – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy mnicha.

• Nagroda: Proporzec mistrzostwa – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy mnicha w czasie krótszym niż 4:30 min.

Fortel Uliany

Portal znajduje się w: Akt V – Katedra w Enklawie Ocalonych (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Trzykrotnie doprowadź do wybuchu jednocześnie 21 przeciwników Eksplodującą Dłonią.
✱ Zadanie: W czasie walki w tych podziemiach nie wolno ci odnieść żadnych obrażeń od ognia.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Mantry Inny

Portal znajduje się w: Akt II – Bazar Kaldeum

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Pięciokrotnie aktywuj Mistycznych Sojuszników, kiedy w promieniu 10 m od ciebie będzie się znajdować 10 wrogów.
✱ Zadanie: W czasie walki w tych podziemiach nie daj się zamrozić.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Strój Małpiego Króla

Portal znajduje się w: Akt IV – Srebrna Iglica – poziom II

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: W czasie walki w tych podziemiach nieprzerwanie podtrzymuj Powalający Podmuch.
✱ Zadanie: Twoje sobowtóry muszą trafić 20 różnych przeciwników w 6 sek.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Szaty Tysiąca Burz

Portal znajduje się w: Akt I – Stare Ruiny

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Nie daj się trafić ani jednym pociskiem sukkubów.
✱ Zadanie: Dotrzyj do złotej skrzyni na końcu tych podziemi w czasie krótszym niż 2 min.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

 

Podziemia Zestawów krzyżowca

• Nagroda: Proporzec – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy krzyżowca.

• Nagroda: Proporzec mistrzostwa – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy krzyżowca w czasie krótszym niż 4:30 min.

Ciernie Zaklinacza

Portal znajduje się w: Akt I – droga do Nowego Tristram (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Daj się trafić 75 włóczniami miotanymi przez przeciwników z Klanu Krwi oraz Klanu Księżyca.
✱ Zadanie: Zabij 5 elitarnych przeciwników, stojąc na poświęconej ziemi z aktywną Żelazną Skórą.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Dziedzictwo Rolanda

Portal znajduje się w: Akt II – droga do Alkarnus (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Siedmiokrotnie traf 12 różnych przeciwników pojedynczym Zamaszystym Atakiem.
✱ Zadanie: Pięciokrotnie wykorzystaj 300 pkt. gniewu w ciągu 10 sek.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Pancerz Akkhana

Portal znajduje się w: Akt III – Twierdza Bastionu (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Dwudziestokrotnie użyj Skazania na ponad 10 różnych przeciwnikach.
✱ Zadanie: Zabij 100 wrogów, gdy wypełnia cię moc Wybrańca Akarata.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Poszukiwaczka Światłości

Portal znajduje się w: Akt II – Starożytny Akwedukt (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Użyj Opadającego Miecza trzykrotnie w ciągu 15 sek.
✱ Zadanie: Nie daj się trafić Moździerzem.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

 

Podziemia Zestawów szamana

• Nagroda: Proporzec – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy szamana.

• Nagroda: Proporzec mistrzostwa – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy szamana w czasie krótszym niż 4:30 min.

Duch Arachyra

Portal znajduje się w: Akt II – Oaza Dalgura

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Twoja ropucha musi liznąć 30 przeciwników.
✱ Zadanie: Zabij każdego przeciwnika elitarnego, kiedy jest oplątany przez Pajęczą Królową i kąsany przez Piranie.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Nawiedzenie Zunimassy

Portal znajduje się w: Akt III – Krater Arreat

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Chwyć 150 przeciwników Objęciami Umarłych.
✱ Zadanie: Nie wolno ci dopuścić żadnego przeciwnika na odległość umożliwiającą walkę wręcz.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Szaty Nefrytowego Żniwiarza

Portal znajduje się w: Akt IV – Westybuł Światła

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Dziesięciokrotnie użyj Żniw na 15 różnych przeciwnikach jednocześnie.
✱ Zadanie: Zabij 100 przeciwników znajdujących się jednocześnie pod wpływem Roju Szarańczy i Opętania.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Uprząż Piekielnego Kła

Portal znajduje się w: Akt I – Królewskie Krypty

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Czterokrotnie zabij 20 przeciwników pojedynczą Ścianą Śmierci.
✱ Zadanie: Nie pozwól zadać sobie jakichkolwiek obrażeń od trucizn.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

 

Podziemia Zestawów demonów

• Nagroda: Proporzec – ukończ wszystkie Podziemia Zestawów dla klasy łowczyni demonów.

• Nagroda: Proporzec mistrzostwa – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy łowczyni demonów w czasie krótszym niż 4:30 min.

Opończa Cienia

Portal znajduje się w: Akt V – Forteca Pandemonium – poziom II

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Pięciokrotnie utwórz łańcuch obrażeń od Przebicia, trafiając 20 przeciwników pod rząd.
✱ Zadanie: Spowolnij 45 różnych przeciwników Mocą Cieni.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Pomsta Natalii

Portal znajduje się w: Akt I – Wortham – Kaplica

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Podtrzymaj Deszcz Zemsty przez 90 sek.
✱ Zadanie: Nie wyczerp całego zasobu nienawiści.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Świętokradcza Esencja

Portal znajduje się w: Akt II – Płaskowyż Skowytów (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Sześciokrotnie traf 20 przeciwników pojedynczym Wielostrzałem.
✱ Zadanie: W czasie walki w tych podziemiach nie wolno ci zejść poniżej 50% zasobów dyscypliny.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Wcielenie Marudera

Portal znajduje się w: Akt III – Most Korsikka

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Utrzymaj co najmniej 3 aktywnych Wartowników przez cały czas przechodzenia podziemi.
✱ Zadanie: Nie wolno ci dopuścić żadnego przeciwnika na odległość umożliwiającą walkę wręcz.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

 

Podziemia Zestawów demonów

• Nagroda: Proporzec – ukończ wszystkie Podziemia Zestawów dla klasy łowczyni demonów.

• Nagroda: Proporzec mistrzostwa – ukończ każde z Podziemi Zestawów przeznaczonych dla klasy łowczyni demonów w czasie krótszym niż 4:30 min.

Aspekty Tal Rashy

Portal znajduje się w: Akt I – Stare Ruiny

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Zabij 90 przeciwników, posiadając 4 poziomy kumulacji Tal Rashy.
✱ Zadanie: Nie daj się ugryźć ani jednemu skalnemu czerwiowi.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Opus Magnum Delsere

Portal znajduje się w: Akt III – Górne Obwarowania (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Trzykrotnie użyj Spowolnienia Czasu na 30 różnych przeciwnikach jednocześnie.
✱ Zadanie: Odbij 200 pocisków.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Ozdoby Ognistego Ptaka

Portal znajduje się w: Akt II – Bezludne Paski (klik)

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Sześciokrotnie podpal 20 przeciwników w ciągu 3 sek.
✱ Zadanie: Traf 50 różnych przeciwników Meteorytem, który cię ożywi.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

Wielkie Arkana Vyra

Portal znajduje się w: Akt III – Przejście Rakkisa

unique_chest_set_05_x1_demonhunter_male

✱ Zadanie: Trzykrotnie zgromadź 100 poziomów kumulacji pod postacią Archonta.
✱ Zadanie: Zabij 300 przeciwników pod postacią Archonta.
♦ Limit czasu dla mistrzostwa: 5 minut.

♦ Nagroda: Skrzydła – ukończ wszystkie Podziemia Zestawów.
♦ Nagroda: Skrzydła mistrzostwa – ukończ wszystkie Podziemia Zestawów, w czasie krótszym niż 5 min. każde.

 

 

Przedmioty i wyposażenie strzalka-prawo
strzalka-prawo Tryb sezonowy