Tryb sezonowy – Diablo III

strzalka-lewo.Wróć do Poradnika Diablo III
top-tryb-sezonowy

Każdy sezon w Diablo III oferuje możliwość zdobycia nowych przedmiotów legendarnych oraz pełnego emocji rywalizowania z innymi graczami o wieczną chwałę i najwyższe miejsce w rankingach!

Spis treści

1 Postaci sezonowe
2 Tabele wyników
3 Wyjątkowe nagrody sezonowe
4 Koniec sezonu
5 Odrodzenie

 

Postaci sezonowe


creation-mini-off

Aby rozpocząć zmagania w trybie sezonowym, należy stworzyć postać sezonową. W tym celu kliknij przycisk „Stwórz” na ekranie wyboru bohatera. Upewnij się, że zaznaczone jest pole postaci sezonowej, po czym kliknij „Stwórz postać”. Postaci sezonowe rozpoczynają grę od zera, dysponują skrytką wspólną dla wszystkich bohaterów sezonowych na koncie, a do zakończenia trwającego sezonu nie mają dostępu do niesezonowych przedmiotów, materiałów rzemieślniczych i złota zgromadzonych na twoim koncie.

 

 

 

Tabele wyników


leaderboard-mini-off

Z tabelami wyników w Diablo III można zapoznać się z poziomu głównego menu – wystarczy kliknąć ikonkę drabinki w prawym dolnym rogu ekranu lub nacisnąć jednocześnie przyciski SHIFT i „L”. Tabele umożliwiają graczom rywalizowanie o jak najwyższe wyniki w różnych kategoriach – w ramach danego regionu, klanu, klasy lub poszczególnych drużyn. Aktualizowana na bieżąco klasyfikacja jest dostępna na stronie rankingów, gdzie dostępne są także inne informacje.

Głębokie szczeliny

Wyniki w przechodzeniu Głębokich Szczelin trafiają na tablicę wyników w kolejności zależnej od poziomu ukończonej szczeliny oraz najlepszego czasu ukończenia szczeliny danego poziomu. Na tej tablicy wyników odnotowywane są wyniki postaci sezonowych i niesezonowych.

Osiągnięcia sezonowe

W zakładce osiągnięć sezonowych wyświetlany jest ranking postaci z najwyższą liczbą punktów osiągnięć. Kolejność graczy w tym rankingu zależy także od czasu, jaki był potrzebny do zdobycia danej liczby punktów osiągnięć. Na wynik składają się wszystkie normalne osiągnięcia zdobyte w danym sezonie oraz specjalne osiągnięcia sezonowe. Aby dołączyć do rywalizacji, stwórz postać sezonową i zdobądź jak najwięcej osiągnięć przed zakończeniem sezonu.

Podboje

W zakładce Podbojów znajdziesz listę graczy, którzy jako pierwsi w danym sezonie ukończyli te specjalne wyzwania. Tablicę można sortować według wyników pierwszych tysiąca graczy w twoim regionie, znajomych lub członków klanu. Podboje są o wiele trudniejsze do zdobycia niż normalne osiągnięcia, a tablica resetuje się z każdym sezonem.

 

Wyjątkowe nagrody sezonowe


W czasie trwania rozgrywek sezonowych otrzymasz przedmioty ozdobne do swojej Kolekcji – m.in. zwierzaki, portrety, skrzydła i proporce.

season-items

 

Koniec sezonu


Po zakończeniu każdego sezonu wszystkie postaci sezonowe zostaną przeniesione do puli postaci niesezonowych. Wszystkie zdobyte przedmioty, złoto oraz materiały rzemieślnicze zostaną udostępnione twoim normalnym bohaterom. Przedmioty z twojej skrytki w trybie sezonowym zostaną przeniesione do normalnego trybu gry za pomocą systemu wiadomości. Aby wziąć udział w rywalizacji w kolejnym sezonie, należy stworzyć nową postać sezonową i ponownie rozpocząć zabawę od zera!

 

Odrodzenie


Jeśli chcesz wziąć udział w rozgrywkach sezonowych, ale nie masz ochoty na tworzenie nowej postaci, opcja odrodzenia umożliwia ci przeniesienie istniejącej postaci do bieżącego sezonu. Po wybraniu odpowiedniego bohatera (na ekranie wyboru postaci) wystarczy użyć przycisku „Odrodzenie”, aby przekształcić go w sezonowego, a jego poziom ustawić na 1. Wszystkie przedmioty na wyposażeniu i w ekwipunku przekształconej postaci zostaną wysłane do niesezonowej skrzynki pocztowej.

 

Tryb przygodowy strzalka-prawo
strzalka-prawo PvP

 

Opublikowany: 27 sierpnia 2014 - Ostatnia zmiana: 16 października 2016