W tym roku podczas BlizzConu 2013 przeprowadzony zostanie emocjonujący nowy konkurs talentów! Gracze Blizzarda to niezwykle utalentowana grupa, dlatego Blizzard daje wam szansę zabłysnąć swoimi umiejętnościami i świętować dorobek kulturalny gier Blizzarda razem z uczestnikami i widzami BlizzConu z całego świata.

Poniżej zamieszamy oficjalne oświadczenie Blizzarda.

„Potrafisz zagrać motyw przewodni z Diablo na gitarze dwunastostrunowej? Jesteś żywym wcieleniem Sary Kerrigan? Twój zespół stworzył utwór inspirowany motywami muzycznymi z gier Blizzarda i nie możesz się doczekać aż zagracie go przed publicznością? My również nie możemy się doczekać aż zobaczymy, jak występujecie, śpiewacie, tańczycie i popisujecie się na scenie podczas BlizzConu 2013!

Aby się zakwalifikować, należy stworzyć dwuminutowy filmik (własny, swojego zespołu czy tego, co prezentujecie), na którym przedstawiacie związany z Blizzardem talent, a następnie należy umieścić filmik w serwisie YouTube i przesłać nam odnośnik (jeśli jesteście częścią trupy, niech zrobi to wasz przedstawiciel). Poniżej przedstawiamy kilka przykładów występów, o jakie nam chodzi.

Pamiętajcie, że poniższe przykłady to jedynie ogólne pomysły i wskazówki. Wiemy, że posiadacie umiejętności, o jakich nam się nie śniło, więc nas zaskoczcie! Z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli zobaczyć was w akcji.

Dramat! Odtwórzcie scenkę lub monolog z gry Blizzarda.

Komedia! Rozśmieszcie nas inspirowanym grami Blizzarda skeczem lub komediowym występem „na stojaka”.

Muzyka! Wykonajcie instrumentalną lub wokalną przeróbkę utworu z gier Blizzarda lub stwórzcie i przedstawcie własną kompozycję.

Taniec! Wymyślcie własny układ taneczny do muzyki z gier Blizzarda lub własnego utworu na podstawie motywu muzycznego z gier Blizzarda.

Prosimy was, abyście się nie ograniczali i nie bali pokazać z jak najlepszej strony, ponieważ finalistów będziemy wybierać nie kierując się narzuconymi z góry kategoriami, lecz na podstawie talentu, występu na żywo (pamiętajcie, że możecie wystąpić na scenie!), poczucia humoru, wartości rozrywkowych, oryginalności, pomysłowości i wyrazistości nawiązań do motywów z gier Blizzarda.

Przyjmowanie zgłoszeń już się rozpoczęło, więc zapoznajcie się z regulaminem, a następnie wejdźcie na stronę konkursu (należy przewinąć stronę w dół), aby się zapisać.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie na adres: BlizzConContest@blizzard.com!

Do zobaczenia w świetle reflektorów!”

Reply comment