Witajcie w Szczelinach Wyzwań

Szczeliny Wyzwań dają graczom możliwość wypróbowania klasy i konfiguracji, której być może jeszcze nigdy nie używali. Brzmi ciekawie? Czytajcie dalej, by dowiedzieć się, czym są Szczeliny Wyzwań, jak w nie zagrać i jakie nagrody można zdobyć!


Czym są Szczeliny Wyzwań

Szczeliny Wyzwań to idealne kopie Głębokich Szczelin, które zostały już wcześniej ukończone przez innego gracza, zwanego prekursorem. Aby stworzyć cotygodniową Szczelinę Wyzwań, pobieramy „zrzut” Głębokiej Szczeliny bezpośrednio z konta danego gracza. Następnie odtwarzamy jego postać na potrzeby Szczeliny Wyzwań, łącznie z wyposażeniem, poziomami mistrzowskimi i zestawem umiejętności.

 

Chcecie obejrzeć szczegółowe omówienie w formie filmu? Obejrzyjcie naszą pierwszą zapowiedź Szczelin Wyzwań.

Wchodząc do Szczeliny Wyzwań, zasadniczo zapuszczacie się w dokładną kopię Głębokiej Szczeliny, którą prekursor pokonał przy użyciu tej samej postaci. Wrogowie, obeliski i rozkład poziomów będzie dokładnie taki sam. Każdego tygodnia, kiedy po raz pierwszy pobijecie czas ukończenia szczeliny prekursora, otrzymacie torbę pełną skarbów, wliczając w to materiały rzemieślnicze oraz krwawe odłamki.

W każde poniedziałkowe popołudnie dochodzi do rotacji Szczelin Wyzwań, zaś klasy pojawiają się w następującej kolejności: łowczyni demonów, nekromanta, barbarzyńca, czarownica, mnich, szaman i krzyżowiec.


Jak zagrać w Szczelinę Wyzwań

Szczeliny Wyzwań to oddzielny tryb gry. Możecie go wybrać na tym samym ekranie, na którym wybieracie tryb fabularny bądź przygodowy. Nie musicie się martwić postacią – wszyscy zyskują dostęp do jednej i tej samej postaci, z tym samym sprzętem, klejnotami i poziomami mistrzowskimi. Gdy wkroczycie do Sali Wyzwań, możecie sprawdzić w Zwierciadle Dusz, kim przyjdzie wam zagrać.

Istnieje jeszcze kilka innych narzędzi, by zaznajomić się z otrzymaną konfiguracją. Po lewej stronie Sali Wyzwań znajdziecie samotnego, napakowanego i nieustannie odradzającego się pogromcę, który gotowy jest zebrać nawet najgorsze cięgi – to idealna okazja, by wypróbować swoje możliwości w zadawaniu obrażeń jednemu celowi. Po prawej znajdziecie grupę ożywionych żołnierzy, którzy tylko czekają, by użyć na nich ataków obszarowych.

Gdy będziecie już gotowi podjąć wyzwanie, kliknijcie obelisk wyzwań na środku sali, by rozpocząć grę.

Wnętrze Szczeliny Wyzwań jest bardzo podobne do typowej Głębokiej Szczeliny, tyle że tym razem ścigacie się z czasem ukończenia Szczeliny ustanowionym przez prekursora. Czy uda wam się pobić jego czas? Jest tylko jeden sposób, żeby się o tym przekonać!


Inne ważne informacje

Szczeliny Wyzwań to unikatowe doświadczenie w Diablo III – to możliwość rywalizacji ze znajomymi oraz resztą społeczności na stałym i wyrównanym polu gry. Wszyscy gracze mają ten sam sprzęt, zestaw umiejętności i poziomy mistrzowskie, i wszyscy muszą pokonać Głęboką Szczelinę o identycznym rozkładzie, łącznie z rozmieszczeniem potworów. Ukończenie Szczeliny Wyzwań jest świadectwem waszej wiedzy o grze, umiejętności w posługiwaniu się daną klasą, a także zdolnością analizy sytuacji i wykorzystywania okazji.

Sugerujemy poświęcić chwilę, by oznaczyć na mapie elitarne grupy potworów, obeliski i inne istotne punkty.

Nie wszyscy lubią rywalizację i nie ma sprawy, jeśli dotyczy to również was. Większość Szczelin Wyzwań można ukończyć po kilku pierwszych próbach, a pokonanie oryginalnego czasu zapewni wam torbę wypchaną materiałami rzemieślniczymi. Nagrodę możecie zdobyć raz w tygodniu, a postępy resetują się w każdy poniedziałek wraz z uruchomieniem kolejnej Szczeliny Wyzwań.

Jeśli chcecie wejść do gry, zdobyć nagrody i wrócić do swojego bohatera sezonowego, ale macie wrażenie, że na przykład dana konfiguracja mnicha w ogóle wam nie podeszła, możecie zebrać znajomych, z którymi wspólnie podejmiecie wyzwanie. Przekonacie się, że wspólnie pójdzie wam o wiele szybciej, natomiast wyścig do kolejnej grupy soczystych przeciwników może być naprawdę emocjonujący.

Na koniec, nie zdziwcie się, jeśli od czasu do czasu natraficie w Szczelinach Wyzwań na dziwne konfiguracje i zestawy sprzętu. Być może prekursor szybko zmienił postać albo brakowało mu legendarnego klejnotu czy dwóch, gdy robiliśmy zrzut jego postaci. A może wyzwanie będzie polegać na zagraniu świeżo rozwiniętym bohaterem sezonowym z zestawem kompletnie przypadkowych przedmiotów. Czasami warto spróbować czegoś odjechanego i „niezgodnego z metagrą”. W końcu Diablo III to gra, w której liczą się postępy i na pewno każdy z was był kiedyś na takim etapie. A teraz ruszajcie do boju i stawcie czoła wyzwaniom w szczelinach!

Dodaj komentarz