Nefalemowie! Wasza cierpliwość już wkrótce zostanie nagrodzona! Pierwsza aktualizacja z nową zawartością do Reaper of Souls zbliża się wielkimi krokami, a my przygotowujemy właśnie Publiczny Serwer Testowy (PST), abyście na własne oczy mogli sprawdzić nadchodzące zmiany. Chcemy pozwolić wam wgryźć się w tę aktualizację jak najszybciej, a już dzisiaj przedstawiamy wam krótki przegląd największych zmian, aby pokazać wam, czego mniej więcej oczekiwać, kiedy postawicie pierwsze kroki w PST.

Pamiętajcie, że jest to jedynie zapowiedź, a poniższe informacje mogą ulec zmianie. Niektóre obrazki przedstawiają prace w trakcie tworzenia i mogą nie być reprezentatywne dla produktu końcowego.

pauza-gwiazdki

Tryb sezonowy

Tak jak rankingi w Diablo II, tryb sezonowy pozwoli graczom na okresowe rozpoczynanie rozgrywki zupełnie od nowa i rozwijanie swoich bohaterów i rzemieślników od poziomu 1 całkowicie od zera. Wzięcie udziału w trybie sezonowym przyniesie wiele korzyści, w tym nagrody specjalne i wyjątkowe przedmioty legendarne, a także dreszczyk emocji, gdy będziecie piąć się w górę rankingu i współzawodniczyć z innymi w Podbojach, zdobywaniu osiągnięć i przemierzaniu Głębokich Szczelin.

Po lewej: Hardkorowy krzyżowiec szykuje się do wejścia do akcji w trybie sezonowym.
Po prawej: Wszystkie wasze postacie sezonowe będą wyświetlane w oknie profilu postaci.

 

Podboje

Wraz z rozpoczęciem każdego sezonu gracze będą mogli podjąć się zdobywania Podbojów. Są to specjalne osiągnięcia o zróżnicowanych celach, dostępne jedynie dla bohaterów w trybie sezonowym (równolegle z normalnymi osiągnięciami). Cele będą zróżnicowane pod względem charakteru rozgrywki i stopnia trudności, stąd niektóre mogą być łatwiejsze do osiągnięcia niż inne. W zależności od tego, czy przyjdzie wam pokonać Maltaela na poziomie 70 na Udręce VI, czy też ukończyć akty I-V w czasie poniżej godziny, podboje zostały zaprojektowane tak, aby zachęcić was do eksperymentowania z różnymi stylami gry.

Podboje działają na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Pierwszych tysiąc graczy, którzy ukończą podboje w danym sezonie, zostanie uwiecznionych na sezonowej, regionalnej tablicy wyników. Wyzwania tego rodzaju będą zapewniać punkty osiągnięć i zaliczać się do klasyfikacji sezonowej. Punkty otrzymacie niezleżnie od tego, czy wasza postać znalazła się na regionalnej tablicy wyników.

Gra poza trybem sezonowym? Żaden problem!

Nie macie ochoty zaczynać od zera? Wprowadzenie trybu sezonowego i tak będzie dla was korzystne. Nowe sezonowe przedmioty legendarne będą przechodzić do niesezonowej puli łupów po tym, jak zakończy się dany sezon. Dodatkowo udostępnimy rankingi Głębokich Szczelin również dla bohaterów niesezonowych, więc będziecie mogli porównywać swoje postępy z wynikami znajomych i członków klanu, grając swoimi najbardziej wytrwałymi bohaterami.

pauza-gwiazdki

Głębokie Szczeliny

O Głębokich Szczelinach opowiadaliśmy już wcześniej, nazywając je wówczas Szczelinami Warstwowymi (Tiered Rifts). Jest to specjalny rodzaj Szczeliny Nefalemów, cechującej się skalowanymi wyzwaniami. Opracowaliśmy je, aby gracze dysponowali dobrym sposobem na sprawdzenie skuteczności swojej postaci i wyposażenia.

Jak dostać się do Głębokiej Szczeliny

Aby dostać się do Głębokiej Szczeliny, musicie ukończyć Szczelinę Nefalemów na dowolnym poziomie trudności. Kiedy pokonacie Strażnika Szczeliny, będzie istnieć pewna szansa na to, że upuści on Klucz Głębokiej Szczeliny. Nowego klucza możecie użyć na Obelisku Nefalemów, podobnie jak innych Fragmentów Kluczy Szczelin. Spowoduje to otwarcie Głębokiej Szczeliny. Jeśli gracie w towarzystwie innych osób, każda z nich zostanie poproszona o użycie jednego z własnych Kluczy Głębokich Szczelin, aby przyłączyć się do zabawy!

Wejście do Głębokiej Szczeliny wymaga klucza specjalnego rodzaju.

Jak funkcjonują Głębokie Szczeliny

Wprawdzie Głębokie Szczeliny to odmiana Szczelin Nefalemów, ale wewnątrz nich sprawy mają się nieco inaczej niż w normalnych szczelinach:

• Poza ilością zabitych potworów mierzony jest także czas spędzony w szczelinie – przygotujcie się na prawdziwy wyścig z czasem!
• Większość potworów nie upuszcza łupów; wszystkie nagrody przeniesiono na Strażnika Szczeliny.

• To rozwiązanie ma na celu usunąć konflikt pomiędzy chęcią uzyskania lepszego czasu i potrzebą zebrania wszystkich łupów.

• Potwory w różnym stopniu zapełniają wasz pasek postępów; im trudniejszy potwór, tym następuje to szybciej.
• Kiedy jesteście w Głębokiej Szczelinie, nie możecie wskrzesić swojej postaci przy zwłokach ani w mieście – wskrzeszenie możliwe jest jedynie przy ostatnim punkcie kontrolnym.
• Jeśli wybrany gracz przebywa w Głębokiej Szczelinie, nie można używać sztandarów ani teleportacji.
• Kolejne poziomy Głębokich Szczelin stają się coraz trudniejsze.

• Poziom trudności Głebokich Szczelin różni się od standardowych ustawień trudności (Mistrz, Udręka I-VI, itp.).

Jeśli ukończycie Głęboką Szczelinę przed upływem czasu, awansujecie na wyższy poziom trudności. Jeśli wasz czas będzie wyjątkowo dobry, to kto wie, może nawet przeskoczycie kilka poziomów! Po upłynięciu czasu wasza przygoda w Głębokiej Szczelinie zakończy się, a wyniki pojawią się na odpowiedniej tablicy wyników.

Pasek postępów w Głębokiej Szczelinie wygląda nieco inaczej i na bieżąco mierzy waszą skuteczność, zestawiając stopień ukończenia szczeliny oraz czas w niej spędzony.

Legendarne klejnoty

Głębokie Szczeliny są nie lada wyzwaniem, więc ich ukończenie zasługuje na niepowtarzalne nagrody. Aby zachęcić was do odwiedzania nowych szczelin, wprowadzamy legendarne klejnoty.

System legendarnych klejnotów wciąż jest dopracowywany, przez co nie od razu pojawi się na PST. Jego istotą jest założenie, że legendarne klejnoty można ulepszać w nieskończoność, a po osadzeniu ich w określonym rodzaju przedmiotów zapewniają specjalne, legendarne moce. Obecnie można je wkładać do pierścieni i amuletów, a ulepszenia są dostępne po ukończeniu dodatkowych Głębokich Szczelin. Im lepszy wynik osiągniecie w szczelinie, tym większe prawdopodobieństwo, że klejnot zostanie z powodzeniem ulepszony. Więcej szczegółów na temat tych nowych, potężnych błyskotek podamy wraz z postępem prac.

Zmiany w normalnych Szczelinach Nefalemów

Niektóre zmiany dotyczące Głębokich Szczelin zostaną wprowadzone również w zwykłych Szczelinach Nefalemów – na przykład sposób, w jaki pasek postępów będzie rósł w oparciu o poziom trudności potworów. Co więcej, nieznacznie zmienimy mechanizm wejścia do wszystkich Szczelin. Wszyscy gracze będą musieli posiadać Fragment Klucza Szczeliny, by przekroczyć portal do niej prowadzący. Dla równowagi zmniejszyliśmy koszt wejścia do Szczeliny Nefalemów do jednego Fragmentu Klucza na postać.

pauza-gwiazdki

Tablice wyników

Przy tylu nowych możliwościach rywalizacji chcieliśmy stworzyć łatwy i wygodny sposób na sprawdzanie swoich postępów. Tak oto pojawiła się najnowsza funkcja w grze: Tablice wyników.

Tablice wyników będą śledzić postępy w Głębokich Szczelinach, punkty osiągnięć trybu sezonowego i Podboje według różnych stylów rozgrywki. Zaprojektowane są one tak, by zapewnić jak najwięcej informacji i szczegółów. Będziecie mogli porównywać swoje postępy z postępami w danym regionie, a także wynikami znajomych oraz członków klanu. Każda tablica śledzi postępy nieco inaczej.

Dzięki tablicom wyników możecie na wiele sposobów porównywać swoje wyczyny z wynikami znajomych oraz towarzyszy z klanu.

Tablice wyników Głębokich Szczelin

Tablice wyników Głębokich Szczelin będą podzielone na tryb hardkorowy i normalny. Dodatkowo dostępne będą tablice dla postaci sezonowych oraz niesezonowych. By zachęcić do zróżnicowanego stylu gry i pozwolić wam zmierzyć się z zawodnikami podobnymi sobie, podzieliliśmy tablice wyników Głębokich Szczelin na następujące kategorie:

• Gra w pojedynkę dla każdej z klas (np. najlepsi gracze wśród barbarzyńców, łowców demonów, krzyżowców, itp.)
• Grupy dwuosobowe
• Grupy trzyosobowe
• Grupy czteroosobowe

Sezonowe tablice wyników

Niektóre tablice wyników będa dostępne tylko w trybie sezonowym. Przykładowo, ponieważ Podboje są przeznaczone tylko dla sezonowych bohaterów, ich tablice nie będą miały niesezonowego odpowiednika. Podobnie w przypadku punktów osiągnięć sezonowych. Na dodatek, ponieważ Podboje i osiągnięcia są wspólne dla całego konta, ich tablice wyników nie będą podzielone na tryb normalny i hardkorowy (mimo że niektóre zadania mogą wymagać od was gry w konkretnym trybie).

pauza-gwiazdki

Zmiany w systemie walki

Przy tak wielu elementach rywalizacji wprowadzonych w PST musieliśmy dokładnie przeanalizować każdą klasę, aby mieć pewność, że niezależnie od postaci jaką gracie macie takie same szanse na osiągnięcie swoich sezonowych celów. Nie będziemy teraz wchodzić w szczegóły dotyczące każdej klasy, ale chcemy się z wami podzielić kilkoma przykładami najistotniejszych zmian, które planujemy eksperymentalnie wprowadzić podczas fazy testów publicznych.

Niektóre elementy mechaniki, jak się z czasem okazało, nie zadziałały tak dobrze jak planowaliśmy. W aktualizacji 2.1 będziemy wprowadzać zmiany, które mają na celu rozwiązanie tych kwestii.

Zręczność i przeżywalność

Jedna z najważniejszych zmian dotyczyć będzie zręczności łowców demonów i mnichów. Każdy punkt zręczności, zamiast zwiększać szansę na unik, będzie dodawał jeden punkt pancerza. Zdecydowaliśmy się wprowadzić tę zmianę, ponieważ unik nie jest tak niezawodny jak wartość pancerza czy odporności i nie chroni przed częścią najniebezpieczniejszych afiksów potworów, takimi jak Zaraza czy Nawałnica.

W związku z tym wzmocnieniem klas bazujących na zręczności zamierzamy całkowicie zmienić działanie umiejętności pasywnych zwiększających wartość pancerza o 30% zręczności (Przejęcie inicjatywy mnicha oraz Rozeznanie łowczyni demonów).

Leczenie

Kolejna zmiana dotyczyć będzie leczenia. Obecnie leczenie zapewniane przez przedmioty ma niewielką wartość, a większość życia odnawiają kule zdrowia. Podczas wewnętrznych testów odkryliśmy, że w miarę pokonywania kolejnych poziomów Głębokich Szczelin gracze starali się zwiększyć wartość leczenia z przedmiotów. W związku z tym postanowiliśmy zmniejszyć ilość punktów życia odnawianych przez kule zdrowia, ale za to wzmocnić efekty „punkty życia przy trafieniu” i „regeneracja życia” na ekwipunku. Ta zmiana powinna zaoferować bardziej spójne doświadczenie po podniesieniu stopnia trudności (lub osiągnięciu wyższego poziomu Głębokich Szczelin), kiedy nie zabijacie już tak szybko i potrzebujecie zwiększonego leczenia.

pauza-gwiazdki

Rynsztoki

Wprawdzie tryb sezonowy i Głębokie Szczeliny są bez wątpienia gwiazdami tej aktualizacji, ale wprowadzimy również trochę dodatkowej zawartości, aby bardziej zróżnicować tryb przygodowy.

Rynsztoki zostały pierwotnie zaprojektowane jako kanały Zachodniej Marchii, lecz nie byliśmy w stanie dodać ich jako grywalną lokację na premierę Reaper of Souls.

Nie ma to jak przemierzanie rynsztoków pełnych mnóstwa ruchomych źródeł PD-ków!

Spodobał nam się jednak wygląd i atmosfera tych gnijących, wilgotnych podziemi i spędziliśmy trochę czasu na ulepszaniu Rynsztoków, aby móc umieścić je w Szczelinach Nefalemów i Głębokich Szczelinach, gdzie będziecie mogli na nie trafić. Mamy nadzieję, że to nowe, losowe środowisko gry przypadnie wam do gustu.

Na horyzoncie majaczą być może jeszcze inne atrakcje, ale nie bądźmy zbyt zachłanni… Wkrótce dostaniecie w swoje ręce wczesną wersję aktualizacji na PST i sami się przekonacie.

pauza-gwiazdki

Wszechobecna rywalizacja!

Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością podzielenia się z wami aktualizacją 2.1.0 i nie możemy się doczekać waszej reakcji na PST. Dajcie nam znać, co sądzicie o zmianach i nowych funkcjach. Koniecznie zgłaszajcie nam także wszelkie błędy, na które napotkacie przemierzając Głębokie Szczeliny, odkrywając tryb sezonowy i inne atrakcje.

Czy któryś z nowych elementów szczególnie przykuł waszą uwagę? Czy planujecie stopniowo piąć się w górę tablicy wyników Głębokich Szczelin, czy wolicie raczej podjąć się wyzwania jak najszybszego zdobycia jak największej liczby Podbojów? Poinformujcie nas o tym w komentarzach i do zobaczenia na PST!

Reply comment