Blizzard ujawnił zapowiedź aktualizacji 2.2.0 która wniesie wiele ulepszeń jak i nowości do Diablo III poniżej pełna oficjalna wiadomość.

Trwają prace nad aktualizacją 2.2.0, która już niebawem pojawi się na Publicznym Serwerze Testowym. Chcemy tutaj pokrótce opisać nowości, które będziecie mogli do woli testować po udostępnieniu nowej zawartości na PST.

Spis treści

Zmiany w przedmiotach legendarnych
Zmiany w trybie przygodowym
Zmiany w balansie klas
Ulepszenia rozgrywki

Prosimy pamiętać, że jest to jedynie zapowiedź, a poniższe informacje nie odzwierciedlają w pełni całego spektrum zmian i ulepszeń wprowadzanych wraz z aktualizacją 2.2.0 i mogą ulec zmianie. Niektóre obrazki przedstawiają prace w toku i mogą nie być reprezentatywne dla produktu końcowego.

pauza-gwiazdki

Zmiany w przedmiotach legendarnych

Nowe i ulepszone zestawy

Jedną z najważniejszych idei przyświecających bieżącej aktualizacji było wprowadzenie większej liczby zestawów, które mogłyby z powodzeniem konkurować z tymi już obecnymi w grze. W aktualizacji 2.2.0 pojawią się więc trzy nowe sześcioelementowe zestawy: Świętokradcza Esencja (ang. Unhallowed Essence), Opus Magnum Delsere (ang. Delsere’s Magnum Opus) oraz Furia Pustkowi (ang. Wrath of the Wastes). Wszystkie z powyższych zestawów ekwipunku będziecie mogli już wkrótce wypróbować w akcji na PST.

KFGSJVH15KWZ1423874088832 DU48IAI0P2UX1423874286741 NW03K9GFMDOQ1423874476549

Ponadto przeprojektowaliśmy niektóre istniejące zestawy, dodając nowe premie – zabieg taki miał miejsce w przypadku: Nawiedzenia Zunimassy, Szat Tysiąca Burz, Dziedzictwa Rolanda, Aspektów Tal Rashy, Mantry Iny, Pomsty Natalii oraz Zewu Nieśmiertelnego Króla. Oznacza to, że macie w sumie do wypróbowania ni mniej, ni więcej, tylko dziesięć nowych bądź udoskonalonych stylów gry!

Nowe moce legendarne

Elementy zestawów to nie jedyne ciekawe nowości, na które natraficie w aktualizacji 2.2.0. Wraz z nią w Diablo III pojawi się ponad 15 nowych mocy legendarnych w postaci nowych legendarnych klejnotów, pancerzy, pierścieni i nie tylko, nie mówiąc o zmianach w obecnych elementach ekwipunku!

BN4GIU34DNXD1424224932831 Y4LP7B5FQGLA1424224899423

Wśród nowych mocy legendarnych znajdzie się ta stworzona przy waszym współudziale podczas Warsztatów Przedmiotów Legendarnych na BlizzConie! Wciąż dopracowujemy przedmiot, który zyska tę nową moc (łącznie z jego nazwą), więc będziemy zainteresowani wszelkimi opiniami i sugestiami na ten temat, gdy już wystartują testy na PST.

pauza-gwiazdki

Zmiany w trybie przygodowym

Nowe układy wnętrza Szczelin

Ci z was, którzy intensywnie zajmowali się eksploracją Szczelin Nefalemów i Głębokich Szczelin prawdopodobnie mają wrażenie, że znają je na pamięć. Być może ucieszy was więc wiadomość, że wraz z wprowadzeniem aktualizacji 2.2.0 w obu typach Szczelin zaczną pojawiać się obszary generowane na podstawie Pól Niedoli oraz Butwiejącego Lasu z Aktu I, Kąsających Piasków z Aktu II oraz Pól Rzezi z Aktu III. Układy map będą całkowicie losowe, więc wnętrza Szczelin będzie za każdym razem inne. Poniżej przedstawiamy nowe losowe układy szczelin Kąsających Piasków i Butwiejącego Lasu.

MQ2651MGJDFJ1424221801324
WCSF9DT1FP271424221996862

Nowe zlecenia

Mamy dobre wieści dla fanów trybu przygodowego – już niedługo w wasze ręce oddamy ponad 20 nowych zleceń. Oprócz dodatków tego właśnie typu do aktów II, IV oraz V pojawi się również zupełnie nowy typ zleceń, w którym należy zbadać dany obszar i odnaleźć (dobrych) ludzi w potrzebie, a następnie ocalić ich, bądź (złych) ludzi potrzebujących pomocy w opuszczeniu tego padołu na dobre. W całej grze pojawi się 14 zleceń tego rodzaju.

pauza-gwiazdki

Zmiany w balansie klas

W przeciwieństwie do niektórych poprzednich aktualizacji ta oznaczona numerem 2.2.0 nie skupia się na umiejętnościach klasowych. Wprawdzie niektóre z nich zostaną zmodyfikowane, ale nie będą to daleko idące zmiany. Chcemy raczej nieznacznie ulepszyć ogólny balans rozgrywki i stworzyć interesujące zależności z niektórymi z nowych mocy legendarnych, o których wspomnieliśmy powyżej. Możecie się spodziewać zarówno bezpośrednich wzmocnień wybranych umiejętności (jak choćby Kary krzyżowca czy Małych Pochlebców szamana), jak i drobnych usprawnień, gdy chodzi o korzystanie z nich – dobrym przykładem jest tu dodanie ikonki pokazującej liczbę aktywnych wieżyczek stworzonych przy pomocy umiejętności Wartownik łowczyni demonów.

Zważywszy, że idealne zbalansowanie klas to nasz długoterminowy cel i zobowiązanie, prawdopodobnie na PST pojawią się pewne zmiany w tym zakresie.

pauza-gwiazdki

Ulepszenia rozgrywki

W pogoni za nowymi goblinami

Dla niestrudzonych łowców goblinów skarbników wprowadzamy do gry trzech nowych, małych nicponi. Mamy nadzieję, że pogoń za nimi przynajmniej częściowo zaspokoi waszą żądzę krwi niewielkich demonów niosących worki pełne skarbów. Galaretowaty Rozszczepiacz (ang. Gelatinous Sire) dzieli się na mniejsze gobliny, Pozłacany Baron (ang. Gilded Baron) spełnia oczekiwania tych z was, których bez reszty ogarnęła gorączka złota, zaś Kanciarz (ang. Insufferable Miscreant) ma kumpli, którzy wywołują zamieszanie, pomagając mu w ucieczce. Miejcie oczy szeroko otwarte! Życzymy owocnych łowów!

2Q88HVGR45U91423875638828 OTRS3FSSZLV11423875344473 TFMX1CUS27L71423875014315

Nowy interfejs użytkownika dla elementów ozdobnych

Chcecie zabrać widmowego ogara na mały spacerek po Sanktuarium, ale martwicie się o cenne miejsce w ekwipunku? Dobre wieści! Począwszy od aktualizacji 2.2.0 wszystkie posiadane przez was elementy ozdobne będą łatwo i szybko dostępne dzięki nowemu interfejsowi – będzie was od nich dzielić zaledwie kliknięcie. Gwoli ścisłości, do grupy elementów ozdobnych zaliczamy te przedmioty, które wpływają wyłącznie na wygląd: skrzydła, zwierzaki, ramki portretów oraz sztandary.

YEYR3QE84J1G1424312422696

Nowy system plików: CASC

Przez wiele lat wykorzystywaliśmy do kompresji i zapisywania stanu rozgrywki w grach Blizzarda format Mo’PaQ (w skrócie MPQ). Miał on jednak sporo ograniczeń technicznych. W celu rozwiązania tych problemów wraz z aktualizacją 2.2.0 wprowadzamy w Diablo III nasz własny, autorski format plików – CASC (ang. Content Addressable Storage Container).

Z nowym formatem plików związane jest wiele ulepszeń, które dotyczą graczy w sposób bezpośredni, w tym system utrzymujący strukturę plików (który pomaga uniknąć błędów podczas instalacji), szybszy i bardziej niezawodny proces aktualizacji, możliwość wprowadzania poprawek do klienta gry i wiele więcej!

Pierwszym krokiem w przejściu graczy w Diablo III na nowy system będzie konwersja istniejących, zainstalowanych wersji gry do nowego formatu plików w chwili publikacji aktualizacji 2.2.0. Proces ów zostanie przeprowadzony z użyciem możliwie jak największej ilości zainstalowanych danych celem zminimalizowania konieczności pobierania dodatkowych plików.

Uwaga: powyższa zmiana dotyczy jedynie wersji gier Diablo III i Diablo III: Reaper of Souls na komputery PC oraz Mac i nie obejmuje wersji tych gier na konsole.

pauza-gwiazdki

A co z…

Powyżej opisaliśmy zaledwie najbardziej znaczące zmiany, jakie trafią do aktualizacji 2.2.0. Oprócz nich możecie się spodziewać szeregu pomniejszych poprawek, ulepszeń rozgrywki i innych zmian. Nie możemy się doczekać, aż udostępnimy je wam na PST. Gdy tylko to nastąpi, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach i podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zbliżającej się aktualizacji.

Do zobaczenia na PST, nefalemowie!

Reply comment