Zaprojektuj przedmiot legendarny – część pierwsza: wybieramy rodzaj broni!

Pierwszym krokiem w procesie tworzenia wszystkich legendarnych przedmiotów jest wymyślenie, jaki przedmiot chcemy stworzyć. Czy ma to być broń? Przedmiot do lewej ręki? Pierścień, amulet, a może pancerz?

Kolejna część „Zaprojektuj przedmiot legendarny” a poniżej oficjalne oświadczenie Blizzarda.

W tym projekcie chcielibyśmy skupić się na legendarnej broni, a konkretniej — broni do walki w zwarciu. Podjęliśmy taką decyzję z kilku powodów.

unique_axe_1h_005_104_demonhunter_male unique_polearm_001_104_demonhunter_male unique_mace_2h_009_104_demonhunter_male unique_spear_003_104_demonhunter_male unique_sword_2h_003_104_demonhunter_male unique_dagger_003_104_demonhunter_male unique_polearm_001_104_demonhunter_male unique_staff_008_104_demonhunter_male

 

Po pierwsze, broń legendarna zazwyczaj wygląda bardzo charakterystycznie. W przeciwieństwie do innych przedmiotów — np. pierścieni czy pasków — trzymaną broń widać bardzo wyraźnie, często z daleka. To istotne, bo oprócz rozważań nad mechaniką przedmiotów legendarnych (statystyki i właściwości), chcemy też poruszyć sprawę ich projektu graficznego, a dużo łatwiej o tym rozmawiać, jeśli dany przedmiot jest większy i ma wiele dobrze widocznych elementów.

Po drugie, legendarna broń to zazwyczaj niezwykle charakterystyczny przedmiot, pobudzający wyobraźnię dużo bardziej niż, powiedzmy, hełm czy spodnie. W efekcie gracze zżywają się ze swoją bronią bardziej niż z innymi przedmiotami. Nie umniejsza to znaczenia innych przedmiotów, jednak legendarna broń zwykle jest bardziej rozpoznawalna i… jak by to powiedzieć… sprawia, że właściciel ma większy szacun na mapie.

A dlaczego broń do walki w zwarciu, a nie strzelecka (albo ich połączenie)? Bo jeśli się spojrzy na wszystkie rodzaje broni dostępne dla wszystkich klas postaci, to jest ona najczęściej używana.

pauza-gwiazdki

No dobrze, a więc tworzymy legendarną broń do walki w zwarciu. To już ustalone. Ale jaką klasę broni będziemy projektować? To już zależy od was! Możecie wybrać spośród 10 różnych rodzajów broni do walki w zwarciu. Chcemy poznać wasze zdanie i przygotowaliśmy dla was sondaż pod artykułem. Wybierzcie jedną z dostępnych opcji głosowania i powiedzcie o tym sondażu znajomym. Zwycięży klasa broni, która zdobędzie najwięcej głosów!

Po zakończeniu głosowania zbierzemy głosy graczy z wszystkich społeczności Diablo III na całym świecie. Wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Nie zwlekajcie! Sondaż potrwa do środy 30 października.

Głosy można oddawać na oficjalnej stronie Diablo III: http://eu.battle.net/d3/pl/blog/11346622/zaprojektuj-przedmiot-legendarny-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-pierwsza-wybieramy-rodzaj-broni-23-10-2013

Tagi: 

Dodaj komentarz