druk 3d

Dlaczego druk 3d staje się coraz bardziej popularny?

Według znawców tematu wykorzystanie drukarek 3D będzie coraz bardziej się powszechne i rynek ten w niedługim czasie może być wart nawet 5 miliardów dolarów. Wszystko wskazuje na to, że użycie druku 3D będzie najbardziej opłacalne na dwóch obszarach: przy produkcji małoseryjnej oraz w trakcie produkcji skomplikowanych narzędzi, które składają się z całego szeregu drobnych elementów.

W przypadku produkcji małoseryjnej chodzi najczęściej o zastosowanie druku 3d w przypadkach takich jak np. produkcja niektórych elementów samochodów sportowych lub innych pojazdów specjalnych, takich jak auta policyjne czy karetki pogotowia, które generalnie produkowane są w małych ilościach (zwykle od 100 do 200 sztuk rocznie). Jeśli chodzi o produkcje skomplikowanych narzędzi, to przygotowanie produkcji niektórych elementów czy podzespołów wiązałoby się z olbrzymimi kosztami, a wykorzystanie druku 3D pozwala na bardzo duże ograniczenie kosztu początkowego i obniżenie ogólnych kosztów produkcji.

To właśnie aspekt ekonomiczny skłania przedsiębiorców do zainteresowania się drukiem 3d. Technologia druku 3d pozwala na większą swobodę w operowaniu budżetem całego projektu. Pozwala również na luźniejsze podejście do produkcji prototypów co ma bezpośredni wpływ na wzbudzanie innowacyjności. Jeśli danego konstruktora nie ogranicza budżet i może empirycznie sprawdzić dany pomysł, to jest on chętny do podejmowania większego ryzyka i eksperymentowania w czasie opracowywania nowych koncepcji. Szersze testowanie nowych koncepcji bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji ma bezpośrednie przełożenie na większą ilość nowatorskich pomysłów, które przeszły już pierwsze testy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat druku 3d? Zajrzyj na stronę: https://cubicinch.pl/profesjonalny-druk-3d-krakow-i-okolice/

Dodaj komentarz