kobiety

Kosmetyki naturalne a konserwanty

Konserwanty to substancje, które spotykamy na co dzień w naszym życiu. Są one obecne niemal wszędzie, w jedzeniu, napojach, a także w kosmetykach, które zapełniają nasze łazienki. Musimy jednak uważać, bo producenci środków kosmetycznych stosują je często bez głębszego namysłu. Finalnie kosmetyki, które powinny pomagać, mogą szkodzić naszej skórze.

Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się kosmetyki naturalne, które zwykle nie zawierają żadnych toksycznych substancji. Mogą mieć one krótszą datę przydatności do użycia, ale przynajmniej mamy pewność, że stosując je nie zaszkodzimy naszemu organizmowi. Poza tym konserwanty często skutecznie blokują działanie składników aktywnych w kosmetykach, co sprawia, że ich skład i tak przestaje mieć większe znaczenie. Naszpikowane toksycznymi substancjami kremy przeciwzmarszczkowe czy też bazy pod makijaż mogą powodować alergię oraz wywoływać bardzo poważne choroby.

Dobry naturalny krem przeciwzmarszczkowy, peeling, masło do ciała, mydło może oczywiście zawierać nieszkodliwe substancje o podobnym działaniu, takie jak na przykład Dehydroacetic Acid, Potasium Sorbate czy Sodium Benzoate. Każda profesjonalna konsultantka firmy kosmetycznej wie, że dobrej jakości kosmetyki nie powinny natomiast zawierać substancji takich jak na przykład parabeny, formadelhydy, SLS, SLES, alkohol denaturowany, parafina, wazelina, oleje mineralne, glikol propylenowy, PEG czy PPG. Każda z tych substancji jest bowiem niebezpieczna dla ludzkiej skóry i dobrze trzymać się od nich z daleka.

Dodaj komentarz